м. Київ
вул. Волоська 20

044 425 65 88
044 425 71 01
099 549 87 66

 

Консультації:

ПН-СБ з 9:00 до 20:00
НД та святкові дні з 10:00 до 18:00

"Корисні" натуральні напої

Останнім часом в моду увійшов здоровий спосіб життя та вживання натуральних продуктів з мінімальним вмістом штучних компонентів.  Проте, як виявилось, натуральні соки, фреши та смузі мають дуже негативний вплив на організм не тільки дорослих, а й дітей.

Надто високий показник цукру та підвищена кислотність таких продуктів у перевищених нормах шкодить організму. Перш за все у дітей руйнуються зуби. На відміну від дорослої людини, зубна емаль дитини ще формується и тому дуже чутлива до зовнішніх подразників.

Найбільш розповсюдженим захворюванням у дітей є пошкодження емалі, що в подальшому дуже скоро приводить до руйнування коронкової частини та втрати здорових зубів дитини. Більше того, печінка дитини перша піддається шкідливому впливу цукру, і з часом батьки можуть зіштовхнутись ще з однією небезпечною проблемою – появі цукрового діабету.

Стоматологи усього світу рекомендують батькам не зловживати у харчуванні дитини соками, фрешами та смузі. Авжеж, молодому організму необхідні вітаміни та речовини, але треба пам’ятати про допустимі норми продуктів.

Кожен фрукт має свій відповідний вміст природнього цукру – фруктози, проте це не означає, що ми можемо вживати соки, фреши та смузі у будь-якій кількості. Це натуральне, так, але слідкуйте та дотримуйтесь вже перевірених безпечних доз вітамінів. Вживати фрукти необхідно, та самий найкращий спосіб – з’їдати сам фрукт цілим. Якщо порівняти, то для 1 склянки (250мл) апельсинового фрешу необхідно 3-4 цілих апельсини (!). А тепер уявіть собі, скільки фактично дитина може з’їсти цього фрукту. Напевно 1, не більше. Не складно уявити у скільки разів перевищена норма вітамінів тільки в 1 порції фреша. Але ж дитина може захотіти ще, і тоді пeчінка отримує перевищену норму навантаження.

Згідно рекомендаціям лікарів та вчених для дитини оптимальним є вживання не більше 150 мл фрешу або соку в день, розбавленого з водою у пропорції 1:1. Що стосується вживання смузі, то слід зазначити: на відміну від соків та фрешів, фруктове пюре також небезпечне, хоч і складається повністю з цілого фрукту.  Пюре утворює липку плівку на зубах та сприяє розмноженню шкідливих бактерій. Тому безпечна денна норма для дітей складає не більше 100 грам такої ласощі.

Рекомендація батькам: обов’язково привчайте дитину пити воду після вживання фруктових страв. Вона діє, як природній ополіскувач  - зменшує кислотність, що руйнує зуби дітей. Поява молочних зубів – це сигнал для батьків, що прийшов час знайомити дитину з їх функцією, а саме - жування. Зменшуйте вживання соків, фрешів, смузі до мінімуму та покажіть своєму малюку, як може хрумтіти яблучко чи морква. Здоров’я Вашої дитини тільки у Ваших руках!