м. Київ
вул. Волоська 20

044 425 65 88
044 425 71 01
099 549 87 66

 

Консультації:

ПН-СБ з 9:00 до 20:00
НД та святкові дні з 10:00 до 18:00

Колібрі

Колібрі - одне з найдивовижніших створінь на Землі! Існує 330 видів цих маленьких літунів, відомих завдяки своїй акробатиці і райдужному забарвленню. Зазвичай вони важать кілька грам.

Найбільша колібрі досягає розміру шпака, найменша важить лише 2 грами і її довжина становить кілька сантиметрів.

Це лише мала частина того, що ми знаємо про цих дивовижних створінь:

- за один день життя колібрі, в перерахунку на одиницю ваги, витрачає енергії приблизно стільки ж, скільки і реактивний літак;

- серце цих ніжних створінь займає майже половину порожнини тіла і б'ється з частотою 1400 ударів на хвилину, а швидкість їхнього польоту досягає 80 км / год. І якщо за переміщенням колібрі устежити важко, то почути їх можна вельми виразно, так як, роблячи крилами до 80 помахів в секунду, вони видають дзижчання, подібне шмелю.

- крім того, ці крихітки вельми безстрашні. Відважно захищаючи своє гніздо, вони можуть сильними ударами дзьоба збити змію.

- колібрі можуть зависати в повітрі і літати в будь-якому напрямку - вгору, вниз, убік або догори ногами;

- забарвлення колібрі надає заломлення променів світла, а не пігмент;

- колібрі не мають нюху;

- їх улюблений колір - червоний;

-колібрі не вміють ходити. Їх лапки пристосовані тільки для сидіння на гілочці. Щоб повернутися на гілці, пташці доводиться злітати

Цікавий і той факт, що колібрі здатні впадати в летаргічний сон. Вдень температура тіла колібрі становить 39-40 градусів за Цельсієм, а вночі, коли температура навколишнього повітря знижується, пташка впадає в заціпеніння, температура її тіла падає до 18 градусів, дихання стає ледве помітним. Таким чином, колібрі зменшує витрату енергії. А з настанням ранку і підвищенням температури повітря колібрі повертається до свого звичайного стану.