м. Київ
вул. Волоська 20

044 425 65 88
044 425 71 01
099 549 87 66

 

Консультації:

ПН-СБ з 9:00 до 20:00
НД та святкові дні з 10:00 до 18:00

Як зберегти зуби?

Як довше зберегти зуби!?
Здоровий стан зубів простіше зберегти звертаючи увагу на продукти, якими ми харчуємося. Адже їжа - це перше що неодмінно позначається на стані наших зубів, точніше на емалі, яка служить їм захисною оболонкою. Важливо не тільки що, але і коли і де ми їмо. Давайте подивимося, яку їжу наші зуби «люблять», а яку ні.
1. Холодне і гаряче.
Контрастна їжа сприяє руйнуванню емалі зубів. Різка зміна гарячого і холодного пошкоджує зовнішню оболонку. Адже ми часто запиваємо гарячі страви холодними напоями, до яких, до речі, потрібно ставитися з крайньою обережністю. Соки, воду, молоко з холодильника пити шкідливо для здоров'я зубів!
2. Міцні зуби.
Не перевіряйте свої зуби на міцність - не рвіть зубами тверду або фольговану упаковку, ні в якому разі не гризіть кісточки, не коліть тверду шкаралупу горіха, бажано навіть обмежити вживання сухарів, сушок та іншої твердої їжі.
3. Солодощі.
Кращий друг карієсу - цукор. Він володіє цілим комплексом руйнівних властивостей. А в поєднанні з іншими компонентами ще більш згубний. Зменшіть кількість здоби, шоколаду і карамелі.
Порада: вживайте солодощі в проміжках між їжею, а не на десерт. Намагайтесь уникати солодкого присмаку після їжі.
4. Фрукти.
Здатність руйнувати зубну емаль мають продукти з високою кислотністю. До них можна віднести апельсини, лимони, грейпфрути, соки, газовані і алкогольні напої. Надмірне вживання цієї групи продуктів небажано.
Підсумки: правильне харчування для зубів, маємо на увазі не повна відмова від перерахованих вище продуктів, а розумне їх вживання. Для здоров'я зубів включіть в свій раціон молочні продукти, овочі, зелень, сухофрукти і морепродукти. Особливу увагу зверніть на сир. Він знижує кислотність, допомагає піклуватися про гігієну порожнини рота і в якійсь мірі виконеє роль зубної щітки.
Додатково варто відзначити важливість вітамінів і наступних корисних мікроелементів: фтор, фосфор, кальцій, Вітамін D, Вітамін B6, Вітамін C.
Харчуйтеся з користю для здоров'я!