м. Київ
вул. Волоська 20

044 425 65 88
044 425 71 01
099 549 87 66

 

Консультації:

ПН-СБ з 9:00 до 20:00
НД та святкові дні з 10:00 до 18:00

Зубна щітка

Про гігієну порожнини рота дбали ще за три тисячі років до Різдва Христового древні єгиптяни: у їх саркофагах були знайдені праобрази зубних щіток, зроблені з гілочок дерев з распушенними кінцями. Але винахідником сучасних щіток вважається китайський імператор, для якого зробили першу щітку в 1498 році. Щетина китайських зубних щіток була зроблена з волосся з загривку сибірського дикого кабана, а ручки були або з дерева, або з кістки тварини.

Слов'яни за часів правління Івана Грозного користувалися зубними щітками, які називали "мітлами". Це були палички з невеликим пучком щетини на кінці. Такий "мітлою" бояри користувалися після закінчення трапези. Петро перший радив боярам робити чистку зубів за допомогою товченої крейди і вологої ганчірочки. А звичайні люди користувалися трохи іншим способом використовуючи вугілля з березової деревини. Цим способом чудово вибілювали зубну емаль. Тільки рот після такої чистки треба було дуже ретельно обполіскувати.

До Європи винахід китайського імператора дійшов в XVII столітті, де в той час чистити зуби було не прийнято, жорстка шерсть кабана була замінена на більш м'яку кінську гриву. До цього охайні європейці використовували зубочистки, зроблені з гусячого пір'я, міді або срібла, чи просто протирали зуби ганчірочкою.

Вовна і щетина тварин, зокрема того ж кабана, використовувалася при виробництві зубних щіток аж до ХХ століття. У 1937 році винайшли нейлон, і з 1938 року ворсинки щітки почали робити з нього.

Однак щітки "тваринного походження" продовжували користуватися більшою популярністю, так як були м'якше і не дряпали ясна, на відміну від штучних. Нейлонова щетина зубних щіток стала такою м'якою, як зараз, тільки в 1950 році.