Протезування у стоматології використовується протягом кількох десятиліть. Воно потрібне для того, щоб відновити зруйновані або втрачені зуби. Протезні ортопедичні системи можуть бути різними (коронки, різноманітні мости), і для їх виготовлення використовуються різні матеріали, серед яких найсучаснішим і унікальним вважається цирконій.

Коронки з нього застосовуються лише років 15, тому багато пацієнтів навіть не підозрюють про їх існування, характеристики і численні переваги.

Особливості цирконієвих коронок

Коронки, що використовуються для протезування, являють собою ортопедичну конструкцію, що виготовляється з діоксиду цирконію, який виробляють з мінеральної речовини цирконію, що має сліпучо-білий колір і дуже високу міцність. Для виробництва протезів використовується особливий склад, до якого входять сам мінерал, ітрій та алюміній. Це і є діоксид цирконію. Його використання в стоматології стало можливим завдяки особливим якостям та характеристикам. Відмітні особливості:

  • Надзвичайна міцність до впливу будь-яких факторів, у тому числі й до механічних пошкоджень;
  • Відсутність алергічних реакцій та повна біосумісність з усіма елементами ротової порожнини.

Такі характеристики спричинили повсюдне використання цирконію в медицині, у тому числі в стоматології для виготовлення мостів і коронок.

Чим зумовлено зростання попиту на цирконієві коронки в Києві?

Попри те, що вартість цирконієвих коронок досить висока, у пацієнтів вони мають велику популярність і попит на них щорічно збільшується. Це зумовлено тим, що вони мають високу якість і наступні особливі характеристики:

  • Чудовий зовнішній вигляд. Коронки з цирконію практично не відрізняються від природних зубів пацієнта, оскільки їх основні показники практично такі самі, як у зубної емалі. За естетичними даними вони анітрохи не поступаються кераміці;
  • Висока міцність. Цирконій істотно міцніший за кераміку, тому протези з нього витримують великі навантаження, що дозволяє використовувати їх для реставрації будь-якої одиниці зубного ряду;
  • Відтворення природного жувального навантаження. Цирконієві протези дають можливість правильно організувати навантаження на зуби при пережовуванні їжі, у тому числі і на щелепні кістки, тому їхнє витончення виключене.

Цирконієві коронки, ціна на які сьогодні вже достатньо доступна українцям, мають невелику товщину, що дозволяє не сильно обточувати опорні зуби. Крім цього, такі протези не видно крізь ясна, що відбувається при установці металокерамічних конструкцій. Естетичний зовнішній вигляд виходить бездоганним!

Одна з головних якостей цирконію – гіпоалергенність, тобто ортопедичні конструкції з нього є абсолютно нешкідливими і підходять навіть пацієнтам, у яких є непереносимість металевих виробів.

Переваги та недоліки коронок із цирконію

Найголовнішими плюсами цирконієвих коронок є:

  • Невелика вага готових виробів, що дозволяє використовувати їх при протезуванні із застосуванням імплантатів;
  • Бездоганний зовнішній вигляд. Високі естетичні характеристики цирконієвих протезів дозволяють стоматологам реставрувати окремі одиниці передніх зубів;
  • Можна встановлювати цирконієві конструкції у пацієнтів з алергією на металеві вироби;
  • Вони так щільно прилягають до зубів, що ясна не просідають, коріння зубів не оголюється, і не розвивається запальний процес у м’яких тканинах рота;
  • Свої первинні властивості та характеристики цирконієві протези зберігають протягом 15-20 років.

Недоліки у коронок із цирконію практично відсутні. Деякі пацієнти до мінусів відносять високу вартість протезування, але вона є абсолютно обґрунтованою, оскільки вироби мають високу якість, тривалий термін служби, до того ж сам матеріал коштує дорого і процес виготовлення ортопедичних конструкцій досить складний.

Покази та протипоказання для встановлення цирконієвих коронок

Протезування з використанням цирконієвих виробів рекомендується при відновленні зубів, які були зруйновані каріозними ураженнями або видалені. Крім цього, їх радять ставити тим, у кого є алергічні реакції на метали та сплави з них, а також певні хронічні хвороби.

Існують і деякі обмеження на встановлення протезів із цирконію. Їх не використовують при бруксизмі і в тому випадку, якщо висота цих зубів незначна. Якщо пацієнт має недоліки прикусу, то спочатку проводять ортодонтичне лікування, і тільки потім встановлюють конструкцію (протез).

Процес виготовлення цирконієвих конструкцій

Виробляють коронки з цирконію в кілька етапів, це складний і трудомісткий процес з використанням спеціального обладнання високої точності. Етапи виготовлення:

  • Знімають зліпки зубів пацієнта, за якими потім моделюють конструкцію (протез) у віртуальному вигляді;
  • На основі моделі з діоксиду цирконію виготовляють каркас для майбутнього протезу;
  • Оскільки матеріал є монолітним блоком, каркас з нього виточують на верстаті за допомогою спеціальних фрез;
  • Вироблений каркас піддають усадці, впливаючи на нього тиском та високою температурою;
  • Каркас із цирконію облицьовують керамікою, яку наносять у кілька шарів;
  • Кожен керамічний шар запікається, що забезпечує міцність протезу та максимально щільне прилягання облицювання до цирконієвої основи.

Обладнання, яке використовується при виготовленні, найсучасніше та високоточне, тому вироби з цирконію завжди якісні та відповідають анатомічним особливостям ротової порожнини пацієнта.

На останньому етапі коронки шліфують і полірують, щоб вони мали мінімальну відмінність від справжніх зубів. Протези з цирконію роблять і без облицювання керамікою, але їх не встановлюють у зоні усмішки. Це пов’язано з тим, що блоки з діоксиду цирконію білі, а зубна емаль такого кольору зустрічається дуже рідко.

Цирконієві коронки та процес протезування

Спочатку стоматолог клініки “Дент Лайн” у Києві (Поділ) проводить огляд пацієнта та діагностування, щоб виключити потенційні протипоказання до встановлення цирконієвих протезів.Потім відбувається сам процес встановлення цирконієвих конструкцій у кілька етапів:

  • складання плану лікування, в якому точно вказується його вартість;
  • підготовка до протезування, що складається з лікування стоматологічних патологій, виявлених під час огляду, та санації рота;
  • препарування (обточування) зуба, яке може викликати хворобливі відчуття у пацієнта, тому перед початком процедури лікар проводить місцеву анестезію;
  • обточування емалі здійснюється на необхідну товщину за допомогою бору та різних фрез;
  • зняття зліпка з обточеного зуба, передача його у власну лабораторію для виготовлення цирконієвого протезу;
  • встановлення тимчасової пластмасової коронки на підготовлений зуб, який після обточування втрачає свою стійкість до впливу бактерій та зовнішніх подразників.

У наступний прийом пацієнту приміряють виготовлену коронку із цирконію, при необхідності протез коригують. Потім його міцно фіксують на опорному зубі, використовуючи спеціальний адгезивний засіб. Установка цирконієвої коронки триває не більше однієї години, а для її виготовлення потрібно не менше 14 днів.

Скільки служать цирконієві протези?

Конструкції з цирконію, завдяки своїм якісним характеристикам, можуть служити протягом 12-15 років, а при ретельному догляді за ними та суворому дотриманні рекомендацій спеціаліста їх термін служби істотно збільшується.

Важливо! Головна умова довговічності та тривалості використання цирконієвих коронок – їх якісне виготовлення. При нещільному приляганні до зубів під протез набиватимуться харчові залишки, що неминуче спричинить розвиток запалення. Кожному пацієнту необхідно пам’ятати, що якісно проведене протезування залежить від кваліфікації, професіоналізму та досвіду ортопеда-стоматолога, від технічної оснащеності клініки найновішим обладнанням, використання передових технологій, тому вибирати стоматологію в Києві слід з особливою ретельністю.

Догляд за цирконієвими конструкціями

Доглядати за коронками з цирконію не складно, оскільки не потрібно будь-яких спеціалізованих маніпуляцій. Досить якісно та на постійній основі чистити зуби, правильно підібравши щітку, використовуючи зубні йоржики та нитки. При ретельному очищенні всіх поверхонь зубів та просторів між ними проблеми під час експлуатації коронок із цирконію практично не виникають.

Фахівці рекомендують прополіскувати рот після кожної їжі спеціальними розчинами або простою чистою водою, регулярно проходити профілактичні огляди у стоматолога та здійснювати професійне чищення порожнини рота.

Якщо встановлені коронки з цирконію, облицьовані керамічним матеріалом, то не слід розгризати зубами тверді продукти (наприклад, насіння, горіхи тощо), оскільки це може призвести до відколювання керамічного шару, і тоді протез потрібно буде реставрувати.

Якщо протезування виконано правильно, з ретельним дотриманням технологічного процесу, а підготовка зубів здійснювалася високому професійному рівні, то після встановлення коронок ускладнення практично неможливі.

При перших больових відчуттях у зубі під протезом, набряканні ясен і підвищенні температури слід негайно записатися на прийом до фахівця, оскільки подібні симптоми можуть означати, що у порожнини рота починається запальний процес.

Щоб уникнути негативних наслідків після протезування цирконієвими конструкціями, необхідно звернутися до професійних ортопедів-стоматологів, які працюють у київській стоматології «Дент Лайн».

Ціна протезування цирконієвими коронками в Києві

Вартість подібних конструкцій досить висока, оскільки унікальний оксид цирконію коштує істотно дорожче за будь-який матеріал, який використовується в протезуванні. Ціна однієї цирконієвої коронки починається від 7000 грн.

Причому це вартість лише самого протезу, без підготовки та лікування зубів від виявлених захворювань. Щоб дізнатися точну та остаточну ціну протезування цирконієвої конструкцією, необхідно відвідати стоматолога-ортопеда, який становитиме план лікування та вкаже повну його вартість.

Більш детальну інформацію, причому безкоштовно, про протезування цирконієм можна отримати у клініці «Дент Лайн», записавшись на прийом до фахівця телефоном або заповнивши спеціальну форму на офіційному сайті. Час відвідування лікаря вибирає сам пацієнт.

Докладніше про ціни на протезування цирконієвими коронками в Києві можна дізнатися на сторінці Прайс.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Смірнов Андрій Сергійович

Смірнов Андрій Сергійович

Стоматолог-ортопед, хірург, гнатолог
Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Прудіус Євген Миколайович

Прудіус Євген Миколайович

Cтоматолог-ортопед
Здоровик Тарас Васильович

Здоровик Тарас Васильович

Головний лікар стоматологічної клініки Dent Line, лікар-імплантолог та стоматолог-хірург