Як підготувати дитину до 3 років до зустрічі зі стоматологом? До 7 років
yak pidgotuvati ditei stomatologa
Дитяча стоматологія 21.07.2022 0 коментарів

Як підготувати дітей різного віку до візиту до стоматолога

Немає якогось універсального правила виховання дітей, спілкування з ними. До кожного дитя індивідуальний підхід. Так і немає однакових порад щодо підготовки дитини до першої зустрічі зі стоматологом. Однак, є загальні рекомендації, які можна використовувати в певному віці.

Головне, що треба зробити всім батькам – перестати хвилюватися і боятися. Тоді і малеча буде спокійна.

До 1 року особливостей підготовки до походу до зубного лікаря взагалі немає. В цьому віці зазвичай приходять на підрізання вуздечка язичка. Ця процедура проходить дуже швидко (кілька секунд) і зовсім без болю.

Як підготувати дитину до 3 років до зустрічі зі стоматологом?

Спеціалісти дитячої стоматології в Києві “Дент Лайн” відзначають, що не варто говорити незрозумілі для дитини речі, апелювати термінами. Казати «не бійся», «це не страшно» теж не потрібно. Можна за декілька днів до візиту подивитися веселий мультик про стоматолога, про лікування зубів, погратися в гру, де дитина стає зубним лікарем і ставить пломби батькам чи лікує зуби іграшкам. Можна почитати дитячі книжки на цю темі.

Як підготувати дитину дошкільного віку до візиту до стоматолога?

Переоцінювати дорослість дитини в 3-6 років – це помилка. Розповіді про процедури з подробицями й описом кожної дії лікаря можуть привести до появи страху у дитини. Адже малеча любить фантазувати та з легкістю візуалізує свою зустріч з лікарем після яскравих епітетів і «страшних» назв інструментів та обладнання. Також зайвими будуть зменшувально-пестливі слова. «Комарика», «невеличкої голочки», «машинки для зубчиків» в кабінеті стоматолога не буде.

Найкращий варіант – це залишити пояснення дитячому стоматологу. Спеціаліст знає, як правильно і правдиво донести інформацію до дитини, щоб не було страшно, а, навпаки, цікаво.

Перший візит дитини до стоматолога – це знайомство

Не треба чекати, коли з’явиться проблема з зубками. Перша зустріч з лікарем повинна бути для ознайомлення. Ніяких процедур не повинно бути. Лише розмова та огляд. Якщо є проблема, то максимум, що робить стоматолог – записує на наступний прийом, дає рекомендації, складає план лікування. Найчастіше при першому візиті дітям дають потримати різні інструменти, показують, як працюють прилади, пропонують малечі «полікувати» зуби мамі чи татові, дають невеличкий подарунок.

Після такого знайомства у дитини залишаються приємні спогади про кабінет стоматолога, формується позитивний образ лікаря. На наступну зустріч малеча йде з бажанням і веселим настроєм. Другий похід передбачає легенькі для дітлахів процедури, наприклад, фторування зубів чи герметизація фісур.

Що робити батькам, коли дитині лікують зуби?

Найперше – довіритись стоматологу. Один з батьків може зайти в кабінет і тихенько сидіть, поки лікар проводить потрібні маніпуляції. Зрозуміло, що дорослі переживають за своїх сонечок, але треба пам’ятати, що малі дітки не вбачають різницю між болем і дискомфортом. Не треба одразу гніватись на стоматолога, що він робить дитині боляче. Професіонал точно знає, які дії застосовувати. Іноді неприємна вібрація обладнання або холодний потік повітря викликає дискомфорт, але це не біль.

Під час лікування батькам краще підтримувати дитину, хвалити її, зберігати спокій. Так стоматолог зробить свою роботу швидко і дитина не встигне втомитися.

Висновок

Водити дітей до стоматолога потрібно з раннього віку. Такий підхід дасть можливість не лише уникнути захворювань і проблем з прикусом, а й сформує корисну звичку піклуватися про здоров’я ротової порожнини.

0 коментарів