Основна причина, чому малюки бояться першої зустрічі з зубним лікарем – це неусвідомлені дії батьків. Тато і мама мають бажання «згладити» перше враження, але своїми розмовами, навпаки, можуть викликати тривогу.

Що не треба говорити дитині:

  • «Не бійся, буде не боляче». Малеча одразу звертає увагу на ці слова і починає з побоюванням готуватися до зустрічі з лікарем.
  • «Тобі просто подивляться зубки, більше нічого робити не будуть». Така ситуація можлива, якщо з зубками все нормально. Якщо ж стоматолог знайде проблему і вирішить застосувати бормашину, дитина може злякатися і дуже образитись на батьків, що його обдурили.
  • «Після стоматолога підемо в парк, на атракціони, їсти морозиво». Підкупати дитину смаколиками й розвагами не можна.

Крім того, розмови між дорослими про невдалі або болісні походи до стоматолога дитина чує і запам’ятовує, навіть коли дуже зайнята своїми справами.

Як розвіяти страхи перед дитячим стоматологом? Що робити, якщо дитина боїться лікувати зуби? Головне, не вмовляти та не сварити, тому що результатом таких дій буде ще більший страх і відмова від походів до лікарів.

Чому вмовляти – програшна стратегія?

Спеціалісти дитячої стоматології в Києві “Дент Лайн” відзначають, що примушувати, наполягати на своєму – це неправильно. І це тиск на малечу. Діти не повинні йти до зубного і до будь-якого лікаря «під батогом».

Страх стоматолога або дентофобія не зникає, якщо батьки будуть вмовляти, загрожувати покаранням, підкуповувати дитину морозивом, гамбургерами, іграшками та іншим. Не треба дивуватися тому, що після такого підходу дентофобія не зникає в дорослому віці. Навіть логічне обґрунтування іноді до кінця не прибирає страх перед стоматологом. Щоб уникнути негативних наслідків, треба правильно підготувати дитину до першої зустрічі зі стоматологом.

Як зробити перший візит до зубного лікаря приємний і комфортним?

Є декілька порад, які допоможуть батькам підготувати дитину. Найперше – не треба робити похід до стоматолога якоюсь незвичайною подією. Малюк не повинен відчути, що попереду його чекає щось особливе. Візит до лікаря – це звичайна справа в житті людини.

Якщо дитина помітно нервується, тому що поведінка батьків якась незвична чи інші дітки розповіли про свій невдалий досвід походу до стоматолога, можна скористатися такими рекомендаціями:

  • використати спеціально підготовлений контент (мультики, книги, комікси), який показує лікування зубів в ігровій формі;
  • кожен раз обговорювати гарні усмішки улюблених героїв, розказувати, що треба доглядати за ротовою порожниною, чистити зубки та регулярно відвідувати стоматолога.

Та найголовніше – це бути прикладом для дітей. Показувати, що доглядати за зубами нескладно, а ходити до лікарів – це сама звичайна справа. Тим паче, що зараз прищепити гарну звичку турбуватися про стан зубів легше чим 5-10 років тому. Виробники пропонують зубні щітки як іграшки, а в пасти додають різні солодкі смаки. Навіть є додатки на телефоні, які привчають малих регулярно чистити зубки.

Страх батьків перед стоматологом не сховати

Дітлахи – надзвичайні психологи. Як би не старалися батьки приховувати свої побоювання щодо дитячого візиту до стоматолога, малеча за невербальними ознаками визначить, відчує дорослий страх.

Потрібно пам’ятати: спочатку готуються батьки до зустрічі дитини та лікаря, потім син чи дочка. Навіщо зайвий раз хвилюватися, якщо немає причин.

  • Хіба дитині загрожує небезпека в стоматологічній клініці? Ні.
  • Лікар буде робити щось погане? Ні.
  • Візит до стоматолога покращить стан зубів? Так.

Готуватися до відвідування треба з позитивом. Якщо похід до спеціаліста пройде в комфортних умовах, без смикання батьків, в майбутньому малеча буде спокійно ходити на огляд і лікування зубів!

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Шевченко Олена Валентинівна

Шевченко Олена Валентинівна

Дитячий стоматолог