Кожен з нас хоче мати гарну посмішку і відчувати себе максимально комфортно і впевнено. Існує чимало випадків, коли маючи повністю здорові зуби, людина не може дозволити собі широко і відкрито посміхатися.
Вирішити цю проблему можна за допомогою ортодонтичного лікування, використовуючи брекет-систему. На сьогоднішній день це єдиний метод, який дозволяє максимально якісно і швидко зробити вашу посмішку досконалою.
Справа в тому, що більшість пацієнтів , які приходять на консультацію до лікаря ортодонта, скаржаться виключно не нерівні зуби . Але дуже часто неправильне положення зубів супроводжується порушенням прикусу, що в свою чергу, призводить до більш серйозних проблем. А саме, порушення функцій дихання, ковтання, мовлення, вираження емоцій (порушується мімічна функція). Крім того, неправильний прикус призводить до порушення функції пережовування їжі, у результаті чого можуть мати місце розлади травлення і захворювання внутрішніх органів.
Первинна задача лікаря-ортодонта полягає в діагностиці ,яка визначає складність патології, план та способи (варіанти)подальшого лікування. Діагностика вкрай важлива, так як ми маємо справу не тільки з вирівнюванням, а й формуванням лицевого скелету, що дуже важливо в дитячому віці. При проведенні діагностики полегшує роботу 3D –сканер – апарат, який дозволяє дуже легко отримати копії щелеп у дітей та дорослих, які допомагають підтвердити діагноз та спланувати лікування.
Також необхідно провести рентгенологічні дослідження : КТ, ОПТГ, ТРГ.
Обов’язковим є фото протокол. Крім діагностики для підготовки ортодонтичного лікування проводиться санація порожнини рота.
Після ретельно проведеного огляду та діагностики лікар пропонує пацієнту можливі методи лікування.
Сучасна ортодонтія пропонує різні можливості досягнення позитивного результату лікування.
Методики лікування діляться на дві основні групи : знімне та незнімне.
При ортодонтичному лікуванні знімним методом використовують: ортодонтичні апарати (пластини), капи, трейнери.
Якщо порушення прикусу було виявлено у дитини у віці 6-10 років т.о. в період зміни молочних зубів на постійні, для корекції порушень прикусу можливе використання знімних апаратів. У дітей з постійними зубами і дорослих вже використовують капи та незнімну апаратуру – брекет-системи.
Брекет-системи бувають зовнішніми або внутрішніми (лінгвальними), металевими або естетичними (сапфірові, керамічні). Як правило, критерій вибору брекет-системи часто залежить від побажань пацієнта, тому що бажання «сховати» або зробити брекети менш помітними є у кожної дорослої людини. Тому, яку з систем використовувати – зовнішню або «невидиму» внутрішню, металеву або малопомітну сапфіровую – це ваш вибір. Наші фахівці зроблять зубні ряди рівними на будь-який з них. Найголовніше наша перевага полягає в тому, що ми використовуємо брекети тільки найкращих виробників, що дає нам можливість отримати ідеальний результат навіть в найважчих клінічних випадках.
Ніколи не пізно лікувати порушення прикусу, але треба пам’ятати, що чим раніше ви почнете лікування, тим краще отримаєте результат.