Пародонтит (в народі пародонтоз)- це запально-дистрофічне захворювання ясен та тканин, які оточують зуби. За відсутності лікування воно призводить до випадіння зубів, може викликати серцево-судинні захворювання (доведений зв’язок пародонтиту з виникненням інсультів та інфарктів, цукрового діабету), недоношеність плода та передчасні пологи у вагітних жінок.

Основними симптомами пародонтиту є:

– кровоточивість ясен;

– неприємний запах з ротової порожнини;

– опускання ясен та оголення коренів зубів;

– рухомість зубів.

Найефективнішим способом лікування даного захворювання є скейлінг та рут пленнінг.

Скейлінг та рут пленнінг (root planning) — це дві взаємопов’язані лікувальні процедури, які є “золотим стандартом” в лікуванні захворювань тканин пародонту (пародонтити, пародонтози). Основною метою даних процедур є зняття зубних відкладень та поліровка поверхні кореня задля створення умов для регенерації (відновлення) тканин, які оточують та утримують наші зуби.

Скейлінг та рут пленнінг зазвичай проводять під місцевою анестезією спеціальними ручними інструментами (кюретами) з обов’язковою медичною обробкою пародонтальних кишень антибактеріальними розчинами. При наявності глибоких кишень для видалення грануляцій також застосовують лазер-терапію. Після процедури в область оброблюваних зубів вносять антибактеріальний гель, який прискорює заживлення.

    Цю послугу надають лікарі

    Блаватна Світлана Михайлівна

    Блаватна Світлана Михайлівна

    Парадонтолог-гігієніст