Професійна чистка зубів (або ін. словами над’ясеневий скейлінг) – це лікувально-профілактична процедура, яка спрямована на зняття над’ясеневих зубних відкладень (зубного каменю та нальоту) з метою попередження виникнення запалення та кровоточивості ясен, неприємного запаху з роту та ураження твердих тканин (карієс, гіпоплазія).

Згідно рекомендації міжнародної асоціації стоматологів гігієнічну чистку зубів потрібно проводити 1 раз на півроку, для вагітних жінок та дітей цей термін становить 1 раз в 3 місяці.

Дана процедура складається з декількох послідовних етапів, а саме:

 1. Огляд порожнини рота;
 2. Безпосередньо зняття зубних відкладень – абсолютно безпечна для емалі зубів процедура. Якщо необхідно – проводиться місцеве знеболення (анестезія) для того, щоб якісно вичистити найскладніші ділянки порожнини рота.

Перший етап – Ультразвук

За допомогою ультразвукового скейлеру здійснюється зняття твердих зубних відкладень, які є механічними та хімічними подразниками м’яких тканин порожнини рота.

Другий етап – Air flow

Апарат Airflow видаляє темний пігментований наліт на поверхні емалі зубів за допомогою порошку карбонату кальцію та води, який подається під тиском. І частинки порошку, скочуючись по поверхні емалі зчищають наліт та полірують зуби. За допомогою даного пристрою дуже якісно очищуються важкодоступні ділянки та міжзубні проміжки.

Третій етап – полірування

Завершальним етапом чистки є полірування поверхонь зубів за допомогою спеціальних професійних паст, щіточок та полірувальних чашечок. Завдяки поліровці ми отримуємо ідеально гладеньку поверхню, на яку не зможуть зафіксуватися наліт та бактерії.

Четвертий етап – ремінералізація зубів

Після професійної чистки зуби обов’язково покривають спеціальними лаками та гелями, які містять велику кількість фтору або кальцію. Ці гелі укріплюють зуби та роблять їх більш стійкими до дії кислот та мікроорганізмів.

  Цю послугу надають лікарі

  Пруц Руслана Вікторівна

  Пруц Руслана Вікторівна

  Парадонтолог-гігієніст
  Блаватна Світлана Михайлівна

  Блаватна Світлана Михайлівна

  Парадонтолог-гігієніст