Колись пацієнтка була щасливою власницею металокерамічного містка, на який фіксувався знімний протез. Функція була відновлена повноцінно. Але, на жаль, рано чи пізно, наш організм «знімається з гарантії». Кісткова тканина почала зникати навколо зубів. До нас звернулась пацієнтка з сильною рухомістю всіх зубів нижньої щелепи, гноєтечею та запаленням ясен. На комп’ютерній томограмі ми виявили необхідність видалення всіх зубів нижньої щелепи, та відновити функцію жування за рахунок не знімного протезу на імплантатах.

Оскільки, ми не маємо морального права залишити пацієнтку взагалі без зубів на етапі інтеграції імплантів, і професійного права, навантажити одразу імпланти за таких умов. Хірург Тарас Здоровик встановив імплантати одразу після видалення кількох зубів, у найвигідніших позиціях, а решту зубів ми тимчасово відновили та навантажили незнімною конструкцією, для забезпечення нормального жування на час лікування.

Як тільки імпланти прижилися, хірург Тарас Здоровик видалив залишки зубів нижньої щелепи, і ортопед Всеволод Холзаков одразу, в той же візит, встановив постійний, пластмасовий на титановій балці, умовно-знімний протез.

Таким чином, пацієнтка не провела без зубів жодного дня. Була повністю соціально адаптованою, та відчувала мінімум дискомфортів, пов‘язаних з хірургічним втручанням.

Записатися

Дана робота належить лікарю

Здоровик Тарас Васильович

Здоровик Тарас Васильович

Головний лікар стоматологічної клініки Dent Line, лікар-імплантолог та стоматолог-хірург