Чи можете ви уявити, що після втрати всіх зубів, людина може здобути більш красиві та значно комфортніші, ніж власні?

Цей клінічний випадок саме про таку ситуацію. Наша пацієнтка все життя жила з певними скелетними особливостями. Її верхня щелепа значно меншого розміру ніж нижня. І власні зуби від цього постраждали, оскільки вектор навантаження на них після прорізування завжди був патологічний, та дуже шкідливий для зубів і парадонту. Власне через це, та каріозні ураження, пацієнтка і втратила свої зуби.

Перед нами постало завдання – провести реабілітацію не тільки, щоб жувати, а й поліпшити естетичну складову, тобто зробити посмішку, про яку пацієнтка мріяла все життя, але через скелетну будову не могла мати.

Отже, план і реалізація була наступними:

– видалені всі зруйновані та рухомі зуби верхньої щелепи, окрім двох, які ми використали як тимчасову опору для тимчасового знімного протезу. Під час приживлення імплантів вони тримали знімний протез. Ми не можемо лишати пацієнта без зубів, поки відбувається реабілітація. Обов‘язковим є збереження соціальної активності, та повноцінного прийому їжі.
– на верхній щелепі було встановлено 4 імплантата під певними кутами, щоб в подальшому, в ортопеда була можливість встановити красивий, не знімний протез

– після приживлення імплантів розпочали ортопедичну реабілітацію. Тобто роботу по виготовленню саме тих, омріяних зубів.
коли зуботехнічна лабораторія виконала постійну конструкцію, два зуба, які ми лишали для фіксації тимчасової, були видалені та одразу встановили постійний, незнімний протез.

Таким чином, наша пацієнтка жодного дня не була без зубів!

Записатися

Дана робота належить лікарю

Здоровик Тарас Васильович

Здоровик Тарас Васильович

Головний лікар стоматологічної клініки Dent Line, лікар-імплантолог та стоматолог-хірург