Дитина підросла і їй час почати ходити до дитячого стоматолога на огляди та необхідне лікування. Як підготуватися до першої зустрічі із зубним лікарем, щоб у малюка не було страху, а у батьків не боліла голова? Є кілька простих, але дієвих порад, які зроблять візит до лікаря комфортним і прищеплять малюкові звичку регулярно доглядати ротову порожнину і відвідувати стоматолога.

Як не дивно, дорослу людину підготувати до першої зустрічі улюбленого чада та стоматолога складніше, ніж саму дитину. Але батьки повинні розуміти, що сучасна стоматологія допомагає дитині легко впоратися зі страхом лікарів та процедур. Один із основних методів адаптації дітей – розвага, де малюки грають роль лікаря чи пацієнта.

Виявляється, відвідування стоматолога – це весело, цікаво та пізнавально.

Дитяча стоматологія та принцип послідовності

Фахівці дитячої стоматології у Києві “Дент Лайн” зазначають, що звикання дитини до візитів до стоматологічної клініки має бути поступовим. Для цього рекомендують першу зустріч з лікарем обмежити лише знайомством та оглядом ротової порожнини. Під час наступної зустрічі можна зробити гігієнічну процедуру. З третього візиту можна починати лікувати зуби, починаючи з найпростіших. При цьому стоматолог завжди проводить маніпуляції максимально обережно.

Щоразу час перебування в клініці буде збільшуватися, малюки звикають до дій лікаря, зникає почуття тривоги. Дітям стає комфортно в стоматологічному кріслі, отже, мети досягнуто – звичка відвідувати зубного сформувалася.

При першій зустрічі з лікарем, якщо ситуація серйозна, можна зробити рентген чи КТ знімки для точної діагностики. Лікар оцінює стан ротової порожнини малюка, складає план лікування зубів та визначає особливості майбутнього лікування.

Як підготувати дитину до візиту до зубної?

Щоб діти не боялися у майбутньому стоматолога, регулярно і без страху ходили на огляди та лікування, фахівці рекомендують:

  • заздалегідь підготувати дитину до візиту до стоматології (розповісти, для чого потрібно ходити до зубного лікаря, що він робить, не вдаючись у термінологію та подробиці);
  • не використовувати слова та фрази, які впливають на підсвідомість і виробляють страх перед стоматологом («не бійся», «це не боляче», «свердлитимуть», «зроблять укол» тощо);
  • не залякувати, не погрожувати дитині, не підкуповувати її походами до кафе та розважальних закладів після відвідування стоматолога.

Перед відвідуванням краще подивитися з малюком добрий мультфільм про стоматологів та лікування зубів, розповісти кумедну історію на цю тему.

Під час лікування один із батьків може бути в кабінеті у лікаря, але в жодному разі не можна втручатися в процес роботи стоматолога, коментувати його дії, даремно нервувати.

Щоб діти не боялися, перебуваючи у стоматологічній клініці, батьки та лікар об’єднуються у команду та допомагають подолати дитячі страхи.

Якщо дитина не змогла адаптуватися, вона продовжить боятися лікувати зуби і у старшому віці. Це може призвести до того, що при лікуванні доведеться використовувати загальну анестезію.

Уникнути дентофобії можна, якщо правильно вибрати стоматологічну клініку та лікаря.

Зубному треба довіряти, адже до його рук віддають найдорожче. Хороший дитячий стоматолог у Києві легко порозуміється з дитиною, подружиться з маленьким пацієнтам і зробить кожну зустріч приємною.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Шевченко Олена Валентинівна

Шевченко Олена Валентинівна

Дитячий стоматолог