Композитна стоматологічна реставрація – це відновлення зубів з використанням спеціальних матеріалів, за допомогою яких зубам повертається їх первісна природна форма.

Відгуки про композитні стоматологічні матеріали

Зараз композитна (художня) реставрація зубів у Києві є однією із найбільш популярних процедур і досить часто використовується в терапевтичних цілях.

Відновлення зубів композитами стоматологи почали здійснювати ще років 50 тому, проте за цей час склад матеріалів зазнав значних змін, що збільшило їх міцність і естетичні характеристики.

Сьогодні в стоматології найчастіше використовують гібридні композити, властивості яких істотно поліпшені в порівнянні з показниками попередніх поколінь. Головною особливістю будь-якого композиту завжди була хороша адгезія (міцне з’єднання матеріалу з поверхнею зуба), що досягається за рахунок полімеризації. Тобто композит твердне під ультрафіолетом, що дозволяє повернути зубові його природну форму.

Плюси і мінуси композитних реставрацій зубів

Переваги композитних реставрацій:

  • Вартість нижче, ніж у керамічних виробів (вінірів);
  • При їх установці не потрібно препарувати тканини зуба на значну глибину;
  • Гарні естетичні характеристики (хоча ефект від реставрації залежить, головним чином, від кваліфікації стоматолога);
  • Процедура заміни відрізняється простотою і легкістю.

Недоліки композитних реставрацій:

  • Вирізняються меншою міцністю і довговічністю, ніж аналоги з кераміки;
  • Необхідно регулярно відвідувати стоматолога для шліфування та полірування композитної (художньої) реставрації зубів у Києві (рекомендується огляд один раз на 6 місяців);
  • Поступово набувають темнішого кольору, оскільки просочуються харчовими барвниками, що погіршує естетичний вигляд реставрації.

Догляд за композитної реставрацією

Пацієнту, якому відновили зуб за допомогою композитних матеріалів, слід регулярно приходити до стоматолога, щоб він полірував їх. Така необхідність виникає через те, що реставрації поступово втрачають свій первинний вигляд, темніють і стають матовими. Щоб підтримати естетичний вигляд реставрації на належному рівні, доводиться піддавати їх шліфуванню та поліруванню.

Якщо буде потрібно подальша реставрація, то за неї потрібно буде заплатити окремо. При правильному догляді і суворому виконанні гігієнічних рекомендацій стоматолога вироби з композитів можуть прослужити не менше 10 років.

Прямі та непрямі композитні конструкції

Розрізняють пряму і непряму композитну (художню) реставрацію зубів у Києві, відмінність між якими полягає у виробничому технологічному процесі.

Прямі «вініри». Їх виготовлення відбувається в порожнині рота пацієнта шляхом пошарового нанесення композитів, тому зліпки з зубів знімати не потрібно. Основними етапами установки прямих композитних виробів є: препарування зубних тканин, нанесення композиту шар за шаром, його шліфування і полірування.

Непрямі вініри. Встановлюються за тими ж показниками, що і прямі композитні вироби, але виготовляються вони не в ротовій порожнині, а в зуботехнічній лабораторії на основі індивідуальних зліпків пацієнта.

Відгуки пацієнтів свідчать, що перевагами прямої композитної реставрації зубів у Києві є невисока вартість і швидкість установки, позаяк процедура може бути проведена за одне відвідування у стоматолога. Плюси непрямих вінірів – це їх більш висока якість, кращий естетичний вигляд і довговічність.

Реставрація передніх і жувальних зубів: особливості та відмінності

Композитні реставрації роблять тільки на передні (фронтальні ) зуби, оскільки головним завданням цих накладок є приховування косметичних вад, анатомічних дефектів і механічних пошкоджень у вигляді сколів, тріщин тощо. Саме з цієї причини реставрація композитами фронтальних зубів має більш високу вартість, ніж традиційне пломбування.

При відновленні жувальних зубів естетичний вигляд великої ролі не грає, адже першочерговим завданням реставрування цих одиниць є їх функціональність. Хоча і естетика при цьому буває на дуже високому рівні, і пломба з композитів практично не помітна на зубі.

Ціни на реставрацію композитами в Києві

Вартість композитної реставрації зубів у Києві складається з наступних показників: метод виробництва, число зубів, що підлягають відновленню, рівень клініки та кваліфікація стоматолога.

Пряма реставрація композитами в стоматологічній клініці “Дент Лайн” на Подолі (Київ) обійдеться від 2500 грн за одну одиницю.

Композитна реставрація фронтальних зубів непрямим способом, тобто вініри, буде дорожче і становить у середньому від 9500 грн.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Марусенко Марина Іванівна

Марусенко Марина Іванівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Здоровик Інна Юріївна

Здоровик Інна Юріївна

Завідуюча терапевтичним відділеням, стоматолог-терапевт, ендодонтист