Що таке лазерне відбілювання зубів? Це стоматологічна процедура, під час якої відбувається часткове руйнування пігментів усередині емалі й вона стає світлішою.
Лазерне відбілювання зубів складається з трьох етапів:
- підготовчий (лікар оглядає стан ротової порожнини, за потреби очищає емаль від нальоту, проводить лікування карієсу);
- основний (на поверхню зуба наносять спеціальний гель, який починає діяти під дією лазера, після активації залишки гелю прибирають та покривають емаль спеціальними захисними засобами);
- заключний (лікар дає рекомендації щодо догляду за зубами після відбілювання).
Варто зазначити, що після такої стоматологічної процедури необхідно дотримуватися «білої» дієти та обов’язково записатися на контрольний огляд до фахівця клініки “Дент Лайн” у Києві.
Як можна відбілити зуби?
Є кілька способів освітлення зубної емалі на декілька тонів:
- з використанням ультразвуку;
- фотовідбілювання;
- за допомогою лазерного випромінювання;
- вибрати відбілювальні пасти, смужки та інші засоби.
Методи відбілювання діляться на механічні (видалення нальоту, зубного каменю) та хімічні (руйнування органічних речовин, які вже «в’їлися» в емаль). Є способи, які допомагають освітлити зуби в домашніх умовах, але професійні процедури найчастіше ефективніші, тому що пацієнти отримують не лише гарну, але й здорову усмішку.
Показання до лазерного відбілювання зубів
Лікар стоматологічної клініки “Дент Лайн” у Києві може порекомендувати процедуру в тому випадку, коли пацієнт соромиться усміхатися через колір емалі або незадоволений відтінком деяких зубів, тобто в естетичних цілях.
Якихось медичних причин для відбілювання немає. Але важливо виявити причину потемніння емалі. Лазерне випромінювання не дає результатів, якщо потемніння відбувається на фоні прийому лікарських засобів або через флюороз.
Протипоказання до лазерного відбілювання:
- великий обсяг відреставрованих ділянок (пломбувальні матеріали не освітлюються, тому стануть помітними після зміни кольору природної поверхні зуба);
- вік (лазерне відбілювання дозволено пацієнтам з 18 років, коли зубна емаль вже повністю сформувалася);
- вагітність і період лактації (часто в цей час зубна емаль стоншується, оскільки організм віддає більшу частину мікроелементів малюкові);
- підвищена чутливість зубів;
- алергія на відбілюючий гель;
- встановлені ортодонтичні конструкції.
Ось чому важливо спочатку отримати консультацію стоматолога і лише після робити відповідне освітлення зубів.
Як підготується до лазерного відбілювання зубів?
Естетична процедура займає лише хвилин 20, але підготовка до неї може зайняти кілька днів, тижнів, а то й місяців. Якщо є проблеми в ротовій порожнині, необхідно почати з їх усунення (лікування карієсу, запалень тощо) Після закінчення лікування лікар визначає наявність або відсутність алергічної реакції на відбілюючі компоненти гелів і підбирає відповідний варіант.
Переваги лазерного відбілювання:
- безболісність процедури;
- тривалий результат (від 1 до 5 років);
- має антибактеріальний ефект.
Важливо! За допомогою лазера можна повністю позбутися негарної жовтизни та освітлити зуби на 8 тонів. Але у курців, кавоманів, любителів міцного чаю, червоних вин і свіжих соків емаль незабаром знову стане темніти.