Привабливість усмішки безпосередньо залежить від красивих, рівних і здорових зубів. При порушенні їх естетичного вигляду або неправильному прикусі необхідно звернутися до лікаря ортодонта стоматологічної клініки “Дент Лайн” в Києві на Подолі .

Аномалії прикусу можуть стати причиною досить серйозних ускладнень: зуби починають хитатися, змінюються риси обличчя, виникають захворювання шлунково-кишкового тракту і головні болі, дихання стає утрудненим, руйнуються суглоби щелеп. До подібних патологій призводить саме нерівномірне навантаження на жувальні зубні одиниці.

Зміни в прикусі розвиваються зазвичай у дітей, але більшість батьків не звертають уваги на неправильне розташування зубів. Але ж саме в дитячому віці виправлення прикусу проходить легко, швидко і не так дорого, оскільки в цей період зуби без особливих зусиль змінюють розташування, до того ж дитина не так стурбована власною зовнішністю, як підліток або доросла людина.

Якщо в дитинстві прикус ні виправлений, то з часом його корекція стає гострою необхідністю. Для цього застосовують брекет-системи, які є найбільш доступним, ефективним і безпечним методом усунення патології.

1. Що впливає на появу неправильного прикусу?

Ідеальний прикус зустрічається дуже рідко, незначні відхилення від норми є у більшості людей. Розвиток аномального прикусу може початися ще до народження дитини, поки вона знаходиться в утробі матері. Але найчастіше викривлення зубного ряду відбувається в дитячому віці з наступних причин:

  • наявність шкідливих звичок, наприклад, коли малюк смокче пальчик;
  • раннє припинення грудного вигодовування, оскільки немовля без особливих зусиль отримує суміш з пляшечки;
  • передчасна втрата молочних зубів.

Ортодонти стверджують, що у більшості дітей, яких доводилося довго відучувати від смоктання пустушки, спостерігаються патології прикусу.

2. У якому віці найкраще проводити ортодонтичне лікування?

Перший візит до ортодонта в Києві або іншому місті можна планувати вже з 5 років. Найбільш успішно і ефективно корекція прикусу проходить у дітей з 8 до 17 років. Звичайно, ортодонти можуть виправити аномалії в будь-якому віці, але в дитинстві та в підлітковому періоді лікування займає менше часу, коштує дешевше і дає найкращі результати.

3. Чи спричинює біль установка ортодонтичних конструкцій?

Дискомфортні відчуття можуть спостерігатися перші 3-7 днів. Після установки брекет-системи відбувається адаптація тканин ротової порожнини до конструкції, а пацієнта – до незвичних відчуттів під час їжі. Але це триває недовго, і з часом людина навіть не помічає, що у неї встановлені брекети.

4. Скільки часу потрібно носити брекети?

На тривалість ортодонтичного лікування впливає безліч факторів, це залежить від особливостей патології прикусу, тому час носіння брекет-системи визначає фахівець індивідуально для кожного пацієнта.

У середньому ортодонтична конструкція використовується протягом в 1 – 4 років, але зараз розробляються і впроваджуються більш сучасні пристосування, які здатні виправити прикус протягом декількох місяців.

Важливо! Після зняття брекет-системи слід використовувати ретейнер, щоб утримати зубний ряд в новому положенні.

5. Наскільки результативне ортодонтичне лікування ?

Якщо пацієнт звернувся до ортодонта своєчасно, то ефект від лікування буде дуже хорошим. Звичайно, чималу роль відіграватиме професіоналізм фахівця і особиста зацікавленість людини. При строгому дотриманні всіх рекомендацій і регулярному огляді у ортодонта виправлення прикусу пройде швидко і легко.

6. Чи змінюються відчуття при носінні брекет-систем?

Невеликий дискомфорт пацієнт може відчувати в перший час, але ортодонт порекомендує для використання знеболювальні препарати, щоб усунути неприємні відчуття. Зазвичай адаптація до встановленої конструкції настає через 2-3 тижні.

7. Яке має бути харчування при ортодонтичному лікуванні?

Пацієнтам з встановленими брекетами не слід вживати тверду їжу, липкі і дуже густі продукти, щоб не пошкодити пристрій і запобігти випаданню його окремих частин. Для зменшення ризику виникнення каріозних уражень рекомендується знизити прийом простих вуглеводів: карамель, цукор, торти, шоколадні вироби, солодкі напої.

8. Чи залишаться помітні сліди після зняття брекетів?

Після видалення конструкції в місцях її кріплення будуть видні сліди закріплювальних засобів, але ортодонт видаляє їх відразу, в цей же день. Більше на зубах нічого помітно не буде. В окремих випадках емаль може змінити свій колір, в разі поганої гігієни, але завдяки сучасним відбілюючим препаратам він легко відновлюється.

9. Чи є непомітна альтернатива брекет-системам?

Сучасні ортодонтичні конструкції виготовляються з міцних і практично прозорих матеріалів, вони мало помітні оточуючим, виглядають естетично і не зменшують привабливість усмішки. Але деякі пацієнти не бажають ставити пристосування на передній частині зубного ряду, тому для них розроблені спеціальні лінгвальні брекети. Вони закріплюються з внутрішньої сторони зубного ряду і абсолютно не видимі оточуючим.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Курило Вікторія Юріївна

Курило Вікторія Юріївна

Cтоматолог-ортодонт