Для відновлення одного, декількох або всіх зубів у ряду українські стоматологи пропонують два варіанти: традиційні ортопедичні конструкції, що спираються на здорові одиниці, та найбільш передовий спосіб – протезування зубів на імплантах у Києві.
Імплантація зубів коштує дорожче, але практично не має недоліків у порівнянні зі звичайним протезуванням. А в окремих випадках – це єдиний спосіб відновити відсутні зубні одиниці.

Види технологій імплантації

Протези на імплантати встановлюються відразу або через певний проміжок часу після приживлення штучного коріння, все залежить від стану ясен, щелеп та порожнини рота конкретного пацієнта. Терміни встановлення визначаються спеціалістом після ретельного обстеження.

Існує два види технологій: негайна установка протезів на імпланти та відстрочене протезування.

У першому випадку методикою є одноетапна імплантація, коли на імплантовані штифти відразу встановлюються коронки або протези, які закріплюються за допомогою абатментів (спеціальні сполучні кріплення). При цьому тимчасове протезування зубів на імплантах здійснюється через тиждень (у виняткових випадках у день установки штифтів), а постійне – через 4-6 місяців. Ця технологія використовується на передніх зубах, одиницях з мінімальним жувальним навантаженням і при повному відновленні зубного ряду способом все-на-4 (All-on-4).

За відстроченого протезування застосовується методика двоетапної установки. Особливістю є те, що вживлені металеві стрижні ховаються під яснами, які зашиваються, без кріплення коронок. Тимчасове протезування відсутнє, а постійне здійснюється через 4-6 місяців. Відстрочена технологія рекомендована при невеликому об’ємі та малій щільності щелепної кістки, після проведення кісткової пластики або нестабільності імплантатів.

Види протезів на імплантатах

Існують такі види протезів, які встановлюються на імпланти:

  • Поодинокі коронки. Закріплюються на незалежні вживлені стрижні за допомогою абатментів (сталеві перехідники, що вкручуються в імплант). Застосовуються стандартні абатменти або виготовляються індивідуально.
  • Мостові протези. Використовуються для відновлення кількох зубів. Опорою для цієї ортопедичної системи є 2 або більше стрижня.
  • Повний протез. Застосовується при протезуванні зубів на імплантах, коли зубний ряд відсутній повністю. Як матеріал виготовлення використовують акрил або Acry Free. Найнадійнішим кріпленням вважається металева балка.

Протези та коронки можуть бути:

  • тимчасові (адаптаційні). Матеріалом для них є металопластмаса або спеціальний сплав, до складу якого входить акрил та мармурова крихта;
  • постійні. Бувають керамічними, металокерамічними або виготовленими з діоксиду цирконію.

При імплантації зазвичай використовуються незнімні та умовно-знімні конструкції. Застосування знімних протезів на імплантах здійснюється дуже рідко і лише як тимчасовий варіант перед встановленням незнімної ортопедичної системи.

При протезуванні зубів на імплантах в Києві використовуються такі види кріплень:

  • Атачмени. На штучний корінь фіксується абатмент, що має форму кулі, і замикається в пази основної частини протеза. Існує кілька різновидів атачменів. Таке кріплення застосовується у знімних та умовно-знімних конструкціях.
  • Гвинти. Протез кріпиться на абатменти, у яких зроблено отвір для гвинта. Його вкручують через отвір у верхній частині штучної коронки. Використовується при повній імплантації все-на-чотирьох або все-на-шість.
  • Металева балка. Протез кріпиться до балки, прикрученої гвинтами до сталевої основи ортопедичної конструкції. Завдяки такому кріпленню забезпечується хороша стабільність системи, а жувальне навантаження розподіляється рівномірно. Застосовується на повних незнімних конструкціях під час протезування всього зубного ряду.

Переваги та недоліки протезування зубів на імплантах

Головними перевагами протезування зубів на імплантах у Києві є:

  • Відсутня потреба в обточуванні та депульпуванні здорових зубів. Особливо важливо, коли необхідно відновити втрачений зуб, розташований між здоровими одиницями.
  • Імплантати зупиняють деформацію щелепної кістки, оскільки вживлені стрижні при жуванні передають їй навантаження і не дають атрофуватися.
  • Усунення кінцевих дефектів, коли втрачені останні жувальні зуби в ряді, можливе лише за допомогою імплантації.
  • Термін служби коронок та мостоподібних протезів на штифтах вдвічі більший, ніж при традиційному відновленні зубів.
  • Ортопедичні конструкції на імплантатах відчуваються пацієнтом як природні зуби і виглядають більш естетично.

До недоліків імплантації відносяться:

  • Висока вартість порівняно з традиційним протезуванням.
  • Жувальні функції приходять в норму через 4-8 місяців, коли сталеві штифти повністю приживуться.
  • Оскільки при імплантації необхідне хірургічне втручання, процедура має протипоказання. Крім цього, при протезуванні зубів на імплантах у Києві може статися відторгнення вживлених штучних коренів, але буває це рідко, лише у двох випадках зі ста.

Як відбувається імплантація

Головними етапами протезування на імплантатах є:

  1. Підготовка. Це найбільш відповідальна стадія, яка має величезний вплив на результат операції. Фахівець ретельно оглядає порожнину рота пацієнта, уважно вислуховує його, ґрунтовно вивчає результати комп’ютерної томографії, лабораторних аналізів та ін. Потім лікар вибирає вид імплантів та ортопедичної конструкції, здійснює моделювання оперативного втручання за допомогою комп’ютера, іноді виготовляє хірургічні шаблони.
  2. Встановлення імплантів за допомогою оперативного втручання. У розріз ясна, що здійснюється під місцевим наркозом, вкручуються металеві штифти, встановлюються заглушки, зашивається ясна. Лікар знімає зліпок виготовлення тимчасового протеза. Щоб виключити ризик виникнення запалень та ускладнень після операції, пацієнту призначаються антибіотики та протизапальні засоби, які необхідно вживати протягом 7-10 днів.
  3. Встановлення тимчасових протезів. При тимчасовому протезуванні зубів на імплантах, спочатку в лабораторії виготовляють легку незнімну конструкцію, яку закріплюють на імплантат. Якщо застосовується двоетапна методика, тимчасове протезування не проводять.
  4. Встановлення постійних протезів. Їх закріплюють через 4-6 місяців після повного приживлення імплантів у кістці. Перед встановленням пацієнта направляють на рентгенографію або ортопантомограму.

Повну інформацію про вартість імплантації можна отримати у стоматолога-імплантолога під час первинної консультації та після ретельного обстеження.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Марусенко Марина Іванівна

Марусенко Марина Іванівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Здоровик Інна Юріївна

Здоровик Інна Юріївна

Завідуюча терапевтичним відділеням, стоматолог-терапевт, ендодонтист