Художня реставрація в стоматології – це процедура, яка призначена для того, щоб виправити наявні дефекти зубів і зробити усмішку пацієнта чарівною.

Застосування спеціальних, сучасних технологій дозволяє стоматологам усунути проблеми, що виникли в результаті зубних захворювань, ушкодження, отримані при травмах, недоліки через вікові зміни, а також вроджені дефекти.

Незалежно від того, в якому стані знаходяться зуби, скільки років пацієнту і яку терапію він отримував раніше, лікарі зможуть зробити усмішку блискучою, що дозволить людині почуватися впевнено та чарівно.

У даному випадку проведено реставрацію центральних зубів без препарування стоматологом-терапевтом Здоровик Інною, тобто відновлення зубів було здійснено за допомогою нарощування – без застосування коронок:

Ще один кейс від стоматолога-терапевта Черненької Юлії.

Пацієнт прийшов зі скаргами на незадовільний зовнішній вигляд передніх зубів. Була проведена реставрація зуба 1.2 та 1.1.:

Пацієнт прийшов зі скаргами на чутливість на холодне, гаряче та потемніння старої пломби. На нижньому фото AFTER – результат лікування, а саме пломбування зуба:

Естетичні недоліки, що усуваються художньою реставрацією зубів

Стоматологічна реставрація від клініки “Дент Лайн” у Києві на Подолі дозволяє змінити:

• Форму зубного ряду або окремого зуба. Фахівці можуть подовжити зуб або зменшити його розмір, зробити його більш вузьким або, навпаки, розширити, а також виправити його товщину.
• Положення зуба. Процедура проводиться в тому випадку, коли ікло або різець виступає із загального ряду, при його відхиленні вперед або назад.
• Колір емалі. При появі жовтизни або темних плям проводиться чистка, яка повертає зубам природний відтінок, або відбілювання, що надає зубам справжньої білизни.
• Міжзубну щілину. Щоб усунути цей недолік, лікарі трохи збільшують ширину зубів, між якими є великий просвіт, у результаті чого щілина зникає.

У художню реставрацію зубів також входить усунення дрібних дефектів у вигляді сколів або відбілювання потемнілих від часу пломб.

Художня реставрація зубів: складові

Естетична реставрація зубів включає в себе:

 • Відновлення. В цьому випадку форма зуба або зубів змінюється за допомогою штучних матеріалів.
 • Трансформація. Завдяки цій процедурі, ікла перетворюються на різці, а премоляри стають іклами, що повертає усмішці естетично приємний зовнішній вигляд.
 • Реконструкція. Виправлення наявних дефектів дозволяє зробити усмішку по-справжньому вражаючою.

Художню реставрацію зубів у деяких випадках застосовують і замість ортодонтичного лікування. Вона використовується в тому разі, якщо проблема не є серйозною і можна обійтися без встановлення брекетів , які до того ж доводиться носити тривалий час.

Художня реставрація можлива і як тимчасовий етап (наприклад, для “особливого” заходу). За один прийом у стоматолога можна виправити стан одного або декількох зубів (які «западають» або видаються вперед), але при правильній анатомії самої щелепи.

Методи художньої реставрації зубів у клініці “Дент Лайн” в Києві

Існує два методи реставрації зубів:

Прямий . Усі процедури здійснюються в кабінеті лікаря. Спеціаліст одразу в роті пацієнта виправляє наявні недоліки: змінює старі пломби, які втратили свій первинний зовнішній вигляд, оновлює поверхню зубів. При цьому використовуються композитні матеріали, які швидко тверднуть.
Непрямий . При використанні цієї методики доктор робить зліпок частини щелепи, окремого зуба, яка має потребу в реставрація, і відправляє його в зуботехнічну лабораторію, де фахівці здійснюють індивідуальну реставрацію.

Застосування непрямого методу зажадає від пацієнта не менше двох відвідувань стоматолога: спочатку для консультації і виготовлення зліпка, а потім для установки реставрації.

  Цю послугу надають лікарі

  Черненька Юлія Олегівна

  Черненька Юлія Олегівна

  Стоматолог-терапевт, ендодонт
  Антоненко Андрій Володимирович

  Антоненко Андрій Володимирович

  Стоматолог-ендодонт
  Марусенко Марина Іванівна

  Марусенко Марина Іванівна

  Стоматолог-терапевт, ендодонт
  Здоровик Інна Юріївна

  Здоровик Інна Юріївна

  Завідуюча терапевтичним відділеням, стоматолог-терапевт, ендодонтист