Записатися

Вініри для зубів – голлівудська усмішка з мінімальними зусиллями

Вініри для зубів – це ідеальний спосіб реставрації зони усмішки. Установка вінірів на зуби допомагає замаскувати всі дефекти емалі та досягнути голлівудського ефекту без дорогих, болючих операцій. Зубні вініри зараз доступні для кожного. Звертайтеся в стоматологічну клініку Dent Line (Дент Лайн) у Києві на Подолі і отримайте усмішку мрії без зайвих витрат!

Записатися

Вініри у стоматології: що це, для чого потрібні?

Вініри – це найтонші (товщина 0,3-0,5 мм) накладки на зуби, які прикріплюються до передньої сторони зуба для поліпшення естетики емалі. Вініри виконують не тільки естетичну, але і захисну функцію – запобігають каріозному ураженню зубів, роблять емаль більш міцною та зносостійкою.

Основні завдання вінірів:

  • виправлення форми зубів;
  • корекція кольору зубів;
  • маскування сколів, тріщин;
  • виправлення положення зуба.

Стоматологічні вініри: різновиди та переваги

Існує безліч різновидів вінірів, які відрізняються матеріалом виготовлення, товщиною, способом установки, ціною. Класичні накладки виготовлені з кераміки і встановлюються на передні зуби верхньої та нижньої щелепи. Нижче кожний вид зубних вінірів розглянуто більш докладно.

Непрямі вініри (керамічні)

Керамічні вініри найкраще справляються із завданням реставрації зубів, оскільки кераміка повторює своїм кольором і текстурою натуральну емаль. Керамічні пластинки виготовляються в зуботехнічній лабораторії індивідуально під кожного конкретного пацієнта. Потім їх ставлять на попередньо обточені передні зуби за допомогою спеціального цементу. Керамічні вініри володіють наступними перевагами:

  • повна біологічна сумісність з тканинами зуба;
  • можливість установки тільки на 1 зуб, при цьому він не буде відрізнятися від інших;
  • мінімальна обточування різця (пластинки найтонші, а значить, сильно обточувати емаль не доведеться);
  • довговічність (при належному догляді керамічні накладки служать 10-15 років без ремонту та обслуговування).

Через складність виробництва вартість установки вінірів на зуби з кераміки значно вище, ніж в інших варіантів. Однак витрати цілком виправдані результатом!

Композитні (прямі) вініри

Композитні або прямі вініри – виготовляються з пластичної склокераміки, яка наноситься прямо на різець після обточування емалі і твердне під впливом ультрафіолету. Форма такого вініру надається відразу ж.
Головна відмінність композитних накладок від інших – виготовлення за один візит. Пацієнту не доведеться чекати виробів з зуботехнічної лабораторії. Також процедура установки прямих пластинок не вимагає:

  • зняття зліпків;
  • сильного обточування;
  • місцевої анестезії.

Завдяки спрощеності ця послуга відрізняється доступнішою ціною. Щоб поставити такі вініри на зуби, не доведеться відкладати, адже ціна не сильно відрізняється від пломби.

Фотополімерні вініри

Замість пластичної склокераміки для установки вінірів за один сеанс стоматології іноді використовуються інші фотополімерні матеріали. Таким чином можна реставрувати будь-яку кількість різців – від 1 зуба. Суть процедури така ж, як у попередньому варіанті: емаль готується, на неї пошарово наноситься полімер, результат застигає під дією ультрафіолетової лампи.

Ультраніри – надтонкі вініри

Ще один різновид вінірів – це ультратонкі вініри товщиною 0,3-0,5 мм з надміцної пресованої кераміки IPS e.max. Вони робляться на обточенні (мінімально препаровані) зуби.

Установка вінірів на зуби: показання, протипоказання та методика проведення процедури

Прямі показання до цієї процедури:

  • невеликі сколи на емалі (наприклад, якщо відколовся край або з’явилася тріщинка по центру);
  • потемніння зуба внаслідок депульпування (якщо різець потемнів всередині, відбілити його стандартними методами не вийде, тому простіше приховати ваду вініром);
  • діастема (великий природний проміжок між різцями);
  • перелом зуба (спортивні та інші травми, при яких реставрувати різець можна тільки коронкою або вініром);
  • жовтизна і складні плями на емалі;
  • старі, неестетичні пломби;
  • незначне викривлення зубного ряду;
  • стертість емалі внаслідок бруксизму (зубного скреготу.

Поставити вініри не завжди є можливим.
Абсолютними протипоказаннями до установки вінірів є:

  • грубі порушення прикусу;
  • декомпенсовані, ускладнені форми бруксизму;
  • стресово-емоційний фактор.

Процедура установки вінірів починається з діагностики – огляду порожнини рота. Лікар визначає кількість зубів, що підлягають реставрації, а також перевіряє наявність протипоказань. Перед реставрацією усмішки потрібно лікувати всі наявні захворювання ротової порожнини: карієс, пародонтоз, флюси тощо. Після лікування можна приступати безпосередньо до естетичної стоматології.
Класичні вініри з кераміки ставляться в три етапи:

  1. Спочатку лікар обточує зуби та знімає відбитки для виготовлення накладок у зуботехнічній лабораторії.
  2. протягом 1-2 тижнів після зняття зліпків пацієнта запрошують на другий прийом для примірки та підгонки накладок.
  3. Якщо пацієнта все влаштовує, накладки встановлюються на постійне місце. Надалі потрібно відвідувати стоматолога раз на рік для профілактики.

Записатися

Що краще: реставрація зубів за допомогою вінірів або інші методи?

Крім накладок, виправити дефекти прикусу та естетики можна за допомогою професійного відбілювання різців і носіння брекетів. У цих процедур є істотні недоліки перед вінірами:

  • брекети потрібно носити від 2 років, це набагато довше, ніж вініри;
  • відбілювання далеко не завжди дає бажаний результат, ефект від відбілювання тримається порівняно недовго (до півроку, якщо не відмовитися від куріння і кави).

Записатися

Установка вінірів на передні зуби в Києві: вартість, відгуки, куди звернутися?

Швидко і безболісно поставити вініри у Києві на Подолі можна в стоматології Dent Line. Клініка “Дент Лайн” (Поділ) пропонує повний асортимент стоматологічних послуг європейського рівня. Тут найсучасніше обладнання та досвідчені кваліфіковані фахівці. Клініка оснащена власною зуботехнічною лабораторією і надає гарантії. Записуйтеся на прийом по телефону або через офіційний сайт!

    Цю послугу надають лікарі

    Прудіус Євген Миколайович

    Прудіус Євген Миколайович

    Cтоматолог-ортопед
    Смірнов Андрій Сергійович

    Смірнов Андрій Сергійович

    Стоматолог-ортопед, хірург, гнатолог
    Федорець Іван Андрійович

    Федорець Іван Андрійович

    Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог