Кваліфікована допомога стоматолога потрібна дітям із раннього віку. Молочні зубки більш сприйнятливі до зовнішніх та внутрішніх чинників, тому їх часто вражає карієс. При виникненні захворювання не можна пускати все на самоплив, вважаючи – якщо зуби скоро випадуть, то й лікувати їх не варто. Ця думка помилкова. Лікування необхідне обов’язково!

Чому? На те є безліч причин, серед яких:

  • запущений карієс може дати ускладнення, вплинути на появу хронічних захворювань;
  • каріозні плями дуже помітні й можуть стати причиною глузування інших дітей, що призводить до комплексів, замкнутості, небажання спілкуватися з ким-небудь;
  • передчасна втрата зуба може спричинити порушення жувальної функції та процесів травлення, розвитку патологій прикусу.

Своєчасне звернення в дитячу стоматологію в Києві на Подолі “Дент Лайн” допоможе уникнути неприємних наслідків захворювання і збереже здорову усмішку.

Перші ознаки дитячого карієсу

Зазвичай захворювання вражає відразу декілька зубів. З’являються білі або жовті цятки на емалі, найчастіше на зовнішній стороні.

Дитина не помічає жодних змін у ротовій порожнині, тому вона не скаржиться батькам на дискомфорт. Але якщо каріозних уражень стає більше, з’являється біль при жуванні твердої їжі або вживанні гарячих чи холодних напоїв.

Батькам треба терміново організувати похід до дитячого стоматолога, якщо малюк став надмірно акуратно жувати або відмовлятися від їжі, з’явився неприємний запах із рота. Чим раніше звернутися по допомогу, тим швидше лікар усуне проблему.

Лікування дитячого карієсу молочних зубів на ранній стадії захворювання

Початковий етап розвитку хвороби можна зупинити простими, але дієвими способами. Раніше діткам зуби сріблювали, але це виглядало не дуже естетично. Зараз у дитячій стоматології використовують ефективніші методи:

  • ремінералізувальна терапія (зубну емаль обробляють спеціальними препаратами, які відновлюють пошкоджені ділянки та не дають карієсу розвинутися далі);
  • технологія ICON (емаль просочують складом, який проникає глибоко в тверді тканини зуба, твердне і спиняє розповсюдження бактерій, що викликають карієс).

Лікування середнього та глибокого карієсу у дітей

Якщо карієс молочних зубів вже зруйнував емаль і поширився вглиб, щадні способи лікування не допоможуть. Потрібен традиційний метод з використанням бормашини та пломбувальних матеріалів. Для дітей є спеціальні пломби, придатні для молочних зубів.

Щоб процес лікування був максимально комфортним, допускають присутність одного з батьків задля моральної підтримки. У кабінеті дитячого лікаря найчастіше є іграшки, малюнки на стінах, розважальні плакати, показують мультфільми. Це відволікає дитину від того, що відбувається, не дає зациклитися на болю, а лікареві допомагає швидко здійснювати необхідні маніпуляції.

Крім того, сучасні дитячі пломби можуть бути різного кольору, вибір якого довіряють маленькому пацієнтові. Так діти легко переносять процедуру. Якщо карієс запущений та лікування супроводжується сильним болем, лікар порадить зробити дитячу анестезію.

Нові технології та сучасне обладнання дають можливість повністю знеболити процес, зробити лікарське втручання максимально прийнятним. Лікування молочних зубів – це безпечно, швидко, надійно та комфортно. Головне, вибрати правильну клініку!