Періодонтит – це запальний процес періодонта , який являє собою з’єднанотканинне утворення та знаходиться в просторі між альвеолою і цементом кореня зуба (в останній третині кореня зуба).

Види періодонтиту і його лікування

Стоматологи розрізняють:

– симптоматичний періодонтит. Біль при натисканні, жуванні, тривалий ниючий біль.

– асимптоматичний періодонтит. Біль відсутній. Це означає, що запальний процес протікає, але в хронічній стадії. У разі загострення може переходити в симптоматичний (турбувати при натисканні).

Зазвичай виявляють при проведенні рентгенологічної діагностики (комп’ютерної томографії).

Причини виникнення періодонтиту

Періодонтит може розвиватися з наступних причин:

 1. Погано проліковані кореневі канали.
 2. Пропущена анатомія кореневих каналів.
 3. Відколи пломб (неякісне прилягання пломби, коронок), застарілі реставрації, коронки.
 4. Травма.

У деяких випадках захворювання можуть спровокувати лікарські препарати або хімічні речовини, що використовуються для лікування карієсу та проникають у періодонт з пульпи.

Діагностика і лікування періодонтиту в Києві

Спочатку – комп’ютерна томографія й оцінка розмірів запального процесу.

Ревізія (переліковування) кореневих каналів переважно в кілька візитів.

Надалі якісне протезування і спостереження з рентген контролем раз на півроку.

Після ретельного обстеження, на підставі якого виявляється періодонтит, фахівці стоматологічної клініки «Дент Лайн» в Києві на Подолі приступають до лікування, здійснюваного в кілька етапів. Якщо захворювання перебуває в гострій стадії, спочатку знімають больовий синдром.

Після цього приступають до пломбування каналів зубного кореня. Для того щоб слина не потрапляла на робочу зону, використовують систему кофердам, яка до того ж забезпечує стерильність проведених процедур і запобігає проникненню лікарських засобів у порожнину рота пацієнта.

Лікар усуває зубну тканину, уражену карієсом, прочищає канали, одночасно надає зубові рівнішої форми.

Це істотно полегшує пломбування та знижує ризик виникнення ускладнень після лікування періодонтиту. У разі значного руйнування наявної коронки, стоматолог може прийняти рішення про її видалення й запропонувати пацієнтові імплантацію.

Наступним етапом лікування є встановлення тимчасової пломби в кореневий канал, попередньо помістивши в нього лікарський засіб, що знищує патогенні бактерії. Препарат повинен перебувати в каналі протягом 1-2 тижнів. За цей період він через тверду тканину зуба потрапляє в періодонт, де і знищує хвороботворні мікроорганізми.

При руйнуванні зуба більше ніж на половину, пацієнту пропонують відновити його за допомогою коронки.

У стоматологічній клініці «Дент Лайн» на Подолі їх виготовляють із сучасних і якісних композитів високої міцності.

Конфігурація пломби, зробленої з таких матеріалів, приймає природну форму зуба, і пацієнт не відчуває дискомфорту. За якістю лікування на кожному з етапів лікар стежить за допомогою рентгенівських знімків та комп’ютерної томографії.

Приклад лікування періодонтиту від лікаря-стоматолога Марусенко Марини:

Під час ортодонтичного лікування в нашій клініці, пацієнтка планово пройшла огляд. Під час огляду та діагностики було виявлено хронічний апікальний періодонтит.

На фото BEFORE помаранчеві стрілки вказують на темну пляму на рентген знімку – запальний процес. Зуб взагалі не турбував пацієнтку:

Пацієнтка пройшла лікування даного зуба в 3 візити. Зуб збережено, і він спостерігається. На фото рентген-знімків AFTER видно, що запальний процес зник:

Оскільки уражається верхівка кореня зуба, то найчастіше патологія є наслідком вчасно невилікуваного пульпіту. Саме від пульпи запальний процес і переходить на тканини періодонта. Також спровокувати апікальний періодонтит можуть:

 • Запущений карієс;
 • Травма зуба;
 • Помилки під час лікування зубного кореня.

Існує дві форми апікального періодонтиту: гострий та хронічний!

– Гострий апікальний періодонтит має виражені симптоми – насамперед пульсуючий, сильний біль.

– Хронічний апікальний періодонтит (як в даному кейсі) протікає мляво і довго (до кількох місяців), особливих скарг не викликає, проте призводить до ураження кістки щелепи.

Дізнатися більше повну інформацію про періодонтит і записатися на прийом до стоматолога клініки «Дент Лайн» можна за телефонними номерами, вказаними на сайті, або за допомогою заповнення спеціальної форми зворотного зв’язку.

  Цю послугу надають лікарі

  Черненька Юлія Олегівна

  Черненька Юлія Олегівна

  Стоматолог-терапевт, ендодонт
  Антоненко Андрій Володимирович

  Антоненко Андрій Володимирович

  Стоматолог-ендодонт
  Марусенко Марина Іванівна

  Марусенко Марина Іванівна

  Стоматолог-терапевт, ендодонт
  Здоровик Інна Юріївна

  Здоровик Інна Юріївна

  Завідуюча терапевтичним відділеням, стоматолог-терапевт, ендодонтист