Що таке ультразвукове чищення зубів і кому воно потрібне?

Ця стоматологічна процедура проводиться для зняття зубного каменя і видалення накопиченого нальоту. Вона запобігає запальним процесам у ротовій порожнині і допомагає позбутися неприємного запаху.

Лікарі стоматологічної клініки “Дент Лайн” у Києві рекомендують повторювати ультразвукову чистку не рідше одного разу на рік для профілактики різних стоматологічних захворювань. Зручно, що на професійну гігієну можна записатися онлайн прямо на сайті, зробивши лише декілька кліків.

 

 

Показання до проведення ультразвукового чищення зубів:

 • зубний наліт та каміння;
 • неприємний запах із ротової порожнини;
 • набряклість та кровоточивість ясен;
 • рухливість зубів. 

Зазвичай стоматологи рекомендують ультразвукову чистку перед лікуванням карієсу або іншим стоматологічним втручанням. Наприклад, лікар після цього може виявити в місцях видалення зубного каменю каріозні вогнища і своєчасно розпочати лікування. Гігієна допомагає виявити проблеми на ранніх стадіях.

Ультразвукове чищення в обов’язковому порядку показано перед встановленням брекетів, капп, імплантацією. На гігієну можна прийти не лише тоді, коли є скарги, а й для профілактики.

Як роблять ультразвукову чистку зубів?

Стоматолог-терапевт клініки Dent Line ретельно та акуратно обробляє кожен зуб скалером з тонким струмком спеціального антисептичного розчину. Ультразвук спінює воду, руйнує зубні відкладення на яснах і під яснами, не травмуючи здорові тканини. Одночасно очищуються і пародонтальні кишені. Сучасні скалери не шкодять встановленим ортопедичним чи ортодонічним конструкціям.

Процедура практично не викликає дискомфорту (болючих відчуттів немає, вода весь час забирається слиновідсмоктувачем). Але якщо у пацієнта підвищена чутливість емалі або запущений карієс, то чищення може супроводжуватись болем. У цьому випадку можна використовувати знеболювальний гель або зробити укол з анестетиком.

Ультразвукове чищення займає в середньому 30-60 хвилин залежно від кількості зубних відкладень. Один із приємних «побічних» ефектів процедури – зуби стануть світлішими (особливо це помітно у курців та любителів міцного чаю й кави).

  Цю послугу надають лікарі

  Блаватна Світлана Михайлівна

  Блаватна Світлана Михайлівна

  Парадонтолог-гігієніст
  Симончук Оксана Віталіївна

  Симончук Оксана Віталіївна

  Парадонтолог-гігієніст