Хірургічний шаблон при імплантації: показання, особливості, переваги

Сучасна стоматологія дозволяє буквально повернути втрачені зуби. Для цього використовується імплантація – методика імплантації в кісткову тканину щелепи титанового імпланта з подальшим розміщенням на ньому коронки. Для спрощення процедури в деяких випадках застосовується спеціальний хірургічний шаблон для імплантації. Зі статті ви дізнаєтеся про те, коли показано застосування даного виробу, і що шаблон являє собою.

Хірургічний шаблон при імплантації: поняття

Хірургічний шаблон – це своєрідна капа з отворами для імплантації імплантатів, зроблена із застосуванням цифрових технологій (3shape scanner). За допомогою даного вироби титанові штифти монтуються в правильне, ретельно розраховане місце, під потрібним кутом на достатню глибину. Хірургічний шаблон спрощує монтаж дентальних імплантатів зубів як для пацієнтів, так і для лікарів.

У хірургічній стоматології використання шаблону показано в наступних випадках:

  • при повній відсутності зубів (в даному випадку у стоматолога немає орієнтиру для розташування імпланту);
  • при необхідності відновлення фронтальних зубів для надточної установки імплантатів (до передніх різців в зоні посмішки пред’являються підвищені вимоги щодо зовнішнього вигляду).

Хірургічний шаблон в імплантології: переваги

Установка зубних імплантатів в точно прорахованих ділянках – запорука довгострокової служби імплантату та ортопедичної знімної конструкції на ньому. На цьому переваги хірургічних шаблонів не закінчуються. Також слід зазначити:

  • прискорення імплантації та періоду приживлення імпланту;
  • мінімізація ризиків і ймовірності виникнення ускладнень;
  • формування правильного коефіцієнта відстані між усіма імплантатами, які будуть встановлюватися в майбутньому;
  • зниження вартості операції для пацієнтів з атрофією кістки (імпланти можна поставити в більш міцні ділянки).

Хірургічний шаблон: ціна і види

Ціна хірургічного трафарету залежить від цінової політики і престижності клініки, а також від використовуваних при виробництві технологій і матеріалів. На сьогоднішній день застосовуються наступні види шаблонів:

  • акрилові з ясенним базисом;
  • полімерні та прозорі;
  • створені за допомогою комп’ютерного моделювання.

Найбільш популярним вважається третій варіант. Хірургічний шаблон виготовляється шляхом 3D моделювання щелепи клієнта за допомогою сканера 3shape, відгуки про який виключно позитивні. Спроектований виріб вирізається з полімеру, при цьому в нього вбудовуються гільзи для імплантатів. Технологія сканування 3shape володіє підвищеною точністю і гарантує відмінний результат моделювання, незалежно від клінічної картини.

В яку клініку в Києві звернутися для проведення імплантації за шаблоном?

Стоматологія Dent Line завжди відкрита для пацієнтів і готова запропонувати найкращі рішення для відновлення цілісності зубного ряду. У нас є найсучашніше обладнання (сканер, рентген і т.д.) для діагностики та лікування різних стоматологічних захворювань. Встановимо вам будь-які знімні і незнімні протези швидко, якісно і абсолютно безболісно!