Пародонтит – одна з найпоширеніших причин втрати зубів у дорослих. Це запалення, викликане  мікроорганізмами, руйнує навколишні тканини, в результаті чого утворюються пародонтальні кишені, ясна опускаються, зуби стають надчутливими.

Карієс і його ускладнення лікуються швидше ніж пародонтит. А все тому, що пацієнти часто не відчувають болю чи дискомфорт на початку хвороби. Основним симптомом пародонтиту є кровоточивість ясен при чищенні зубів, але мало хто звертає на це увагу перші декілька разів.

Сучасна стоматологія дає можливість виявити запалення на ранніх етапах і надати ефективну допомогу.

Чи потрібне обстеження пародонтолога?

Та, звичайно! Лікування пародонтиту починається з ретельного обстеження. Вивчення проблеми та оцінка ситуації потрібні для визначення стратегії подальшого лікування, виявлення зубів, які вже неможливо врятувати, відстеження змін в процесі.

Для кожного пацієнта стоматології “Дент Лайн” у Києві заповнюється індивідуальна пародонтологічна карта, яка є додатковим засобом мотивації до одужання. За допомогою спеціальних програм створюються зображення зубів та ясен, на яких червоним кольором виділяють кишені глибиною 4 мм, щоб показати пацієнту захворювання.

Пародонтологічна карта необхідна для презентації плану дій, що розробляє лікар. В ній відмічають візити до стоматолога, результати додаткових обстежень тощо.

Як заповнюють пародонтологічну карту?

 • лікар, використовуючи спеціальні зонди, проводить обстеження, а асистент фіксує результати в карту;
 • дані вносять у спеціальну комп’ютерну програму, при необхідності карту можна роздрукувати;
 • для обстеження необхідно приблизно пів години + 10-15 хвилин на рентген.

Пародонтологічна карта – це детальний огляд вашого стану ясен і зубів, який допомагає пародонтологам виявити проблеми на ранніх стадіях. Карта дозволяє оцінити стан пародонту, визначити оптимальну стратегію лікування та побачити динаміку змін, відстежувати ефективність лікування.

На пародонтологічній карті відображаються всі показники, які мають значення для роботи лікаря-пародонтолога:

 • малюнок, що показує положення всіх зубів;
 • відомості про глибину кишеньок між зубами та яснами, що може вказувати на стан пародонтиту;
 • відомості про стан ясен, їх кровоточивість, гноєтечу та зубний наліт;
 • оцінка звичок щодо догляду за порожниною рота;
 • величина рецесії або гіпертрофія ясен;
 • рухливість зубів;
 • стан кісткової тканини.

Процедура зондування є повністю безболісною та не вимагає анестезії.

Пародонтологічна карта – це персоналізований план для збереження здоров’я ваших ясен і зубів. За допомогою карти зручно відстежувати прогрес під час лікування, відмічати ділянки, в яких лікування було успішне, та ділянки, де може знадобитися додаткове лікування.

Пародонтологічна карта в цифровому вигляді зберігається в базі даних стоматологічної клініки “Дент Лайн” у Києві. В паперовому вигляді з аналогічною інформацією може видаватись пацієнту на руки.

  Цю послугу надають лікарі

  Симончук Оксана Віталіївна

  Симончук Оксана Віталіївна

  Парадонтолог-гігієніст
  Блаватна Світлана Михайлівна

  Блаватна Світлана Михайлівна

  Парадонтолог-гігієніст