Кісткова пластика – це інноваційний метод відновлення кісткової тканини щелепи в місці відсутності зубів. Процедура показана перед імплантацією зубів і призначена для прискорення приживлення, а також для підвищення ефективності фіксації імплантів . Виконати хірургічне нарощування кістки в Києві можна в стоматологічній клініці на Подолі “Дент Лайн”.

Кісткова пластика – що це?

Щелепною пластикою називається комплекс заходів з нарощування кістки. Стоншування щелепи є основним протипоказанням для імплантології. Процедура допомагає відновити цілісність зубного ряду навіть у найважчих клінічних випадках.

Атрофія щелепної кістки розвивається внаслідок:

 • травматичного видалення зубів;
 • тривалого носіння знімних протезів;
 • дегенеративних захворювань тканин пародонта;
 • кіст на коренях зубів, залишених без своєчасного лікування;
 • вроджених патологій розвитку щелеп;
 • щелепно-лицьових травм і операцій.

Атрофія кісткової тканини щелепи призводить до різних ускладнень. І це не тільки неможливість провести імплантацію . До наслідків атрофії щелепи також відносяться:

 • зміна прикусу і форми обличчя;
 • порушення мови;
 • утруднення процесу пережовування їжі.

Ось чому обов’язково потрібно виконувати нарощування при стоншуванні кістки .

Пластика кісткової тканини: показання та протипоказання

Основним показанням для заповнення кісткової тканини щелепи є вживлення імплантів після тривалої відсутності зубів. Достатня ширина кістки дозволяє встановити імплантат правильно і безпечно.

Нарощування необхідно для того, щоб підвищити ймовірність успішності імплантації та прискорити приживлення штифта. Також від товщини щелепної кістки залежить термін служби і функціональність штучного зуба. Стоншена кістка не зможе довго витримувати інтенсивні навантаження.

Кісткова пластика відноситься до складних хірургічних процедур. Тому у неї є певні відносні протипоказання:

 • будь-які стоматологічні захворювання;
 • остеопороз щелепи;
 • загострені хронічні захворювання;
 • онкологія, імунодефіцит;
 • серцево-судинні патології.

Кісткова пластика в Україні: переваги

Відгуки пацієнтів у Києві свідчать, що сучасні методики кісткової пластики мають високу ефективність. Завдяки потужній анестезії навіть найскладніша процедура відбувається безболісно. Для кожного пацієнта можна підібрати індивідуальний спосіб нарощування кістки з урахуванням клінічної ситуації і бажаного результату.

Кісткова пластика робить можливою імплантацію в літньому віці і при серйозних щелепно-лицьових патологіях. Після нарощування кістки імпланти тримаються надійніше і можуть повноцінно виконувати функції натуральних зубів.

Нарощування не займає багато часу. Тривалість процедури, в середньому, становить 1-2 години. Період реабілітації не супроводжується особливими обмеженнями і займає 1-2 тижні.

Кісткова пластика в стоматології: способи

У сучасній стоматології існує три основних способи первинного нарощування щелепної кістки:

Аутотрансплантація Збільшення обсягу кістки за допомогою власних біологічних тканин пацієнта. Цей спосіб підходить, якщо потрібна кісткова пластика нижньої щелепи . На внутрішній поверхні щелепи знизу присутня «донорська зона», з якої вилучається біологічний матеріал.
Установка бар’єрних мембран Нарощування штучним кістковим матеріалом з подальшою установкою спеціальної мембрани. Поставить мембрану варто для того, щоб захистити операційне поле від інфекцій, що провокують ускладнення.
Синус-ліфтинг Нарощування кісткової тканини на верхній щелепі близько гайморових пазух з використанням спеціальних синтетичних матеріалів, які не викликають відторгнення. Цей спосіб кісткової пластики ідеальний для імплантації верхніх жувальних зубів.

Нарощування кісткової тканини: підготовка і проведення процедури

Перед кістковою пластикою потрібно пройти повну діагностику і лікування захворювань порожнини рота. Обов’язково робиться комп’ютерна томографія, що дозволяє грамотно спланувати хід операції. Потім разом з пацієнтом лікар складає тактику і вибирає метод нарощування кістки.

Сама процедура кісткової пластики проводиться під місцевою анестезією. При об’ємних, складних хірургічних втручаннях застосовується загальний наркоз. Нарощування, в залежності від обраної методики, займає 1-2 години. Після цього пацієнт проходить реабілітацію.

Кісткова пластика – ціни в Україні в клініці Dent Line (Київ, Поділ)

Зробити кісткову пластику будь-якої складності за доступною ціною в Києві можна в клініці “Дент Лайн” на Подолі. Приватна стоматологія Dent Line надає повний спектр стоматологічних послуг. Тут працюють висококваліфіковані фахівці з великим досвідом, які уважно та дбайливо ставляться до кожного пацієнта!