Синус-ліфтинг є складною хірургічною операцію , метою якої є збільшення обсягу кісткової тканини в зоні верхніх зубів. Процедура призначається перед установкою зубних імплантів . Задля якісної, швидкої і безболісної остеопластики в Києві звертайтеся в клініку “Дент Лайн” на Подолі.

Що таке синус-ліфтинг?

Синусний ліфтинг – це один із способів нарощування щелепної кістки. У сучасній стоматології використовується кілька методик нарощування. Вони відрізняються інвазивністю та ефективністю, а також показаннями і підсумковим результатом. Найбільш популярними методиками регенерації кісткової тканини є:

 • аугментація класична – остеопластика нижньої щелепи за допомогою спеціальних остеоіндуктивних і кістково-замісних препаратів або донорських матеріалів;
 • аутотрансплантація – регенерація кісткової тканини за допомогою біологічних матеріалів пацієнта;
 • синус-ліфтинг – нарощування щелепи в зоні гайморових пазух.

Усі перераховані процедури застосовуються перед імплантацією в разі нестачі власних тканин у щелепи пацієнта. Нарощування допомагає заповнити дефіцит кістки , яка в подальшому буде утримувати імплант . Таким чином підвищуються шанси на приживлення імплантів, а також, на термін їх служби і успішність імплантації , в цілому.

Синус ліфтінг – це акуратне оперативне втручання на верхній щелепі, яке виконується через маленький розріз в м’яких тканинах і просвердлений отвір в кістки, що веде до дна гайморової пазухи. Це найскладніша операція в хірургічній стоматології. Тому важливо ретельно вибирати лікаря з урахуванням відгуків про клініку.

У стоматології Dent Line на Подолі працюють професіонали з величезним досвідом, які бездоганно виконують стоматологічні операції будь-якої складності. Звернувшись в клініку Дент Лайн, ви гарантовано залишитеся задоволені результатом!

Синус-ліфтинг щелепи: показання

Остеопластика рекомендована у випадках, коли виконати імплантацію верхніх зубів неможливо через мінімальну висоту кісткової тканини (якщо вона менше 6-8 мм). Також процедуру призначають при вираженій резорбції щелепи після екстракції зубів . Деяким пацієнтам доводиться робити синус-ліфтинг внаслідок індивідуальних особливостей будови щелепи. Але найчастіше показанням до операції є атрофія кістки.

Причини атрофії кісткової тканини:

 • травматичне, складне видалення зубів;
 • запущений пародонтит або пародонтоз;
 • носіння знімних протезів;
 • тривала відсутність зуба (кісткова тканина зменшується без регулярної навантаження);
 • кіста або гранульома на корені зуба.

Синус ліфтинг: плюси і мінуси

Процедура дозволяє заповнити обсяг щелепної кістки та уможливити імплантацію . Однак у неї є протипоказання і ускладнення (при неправильному виконанні). До ускладнень синус-ліфтингу відносяться:

 • перфорація гайморової пазухи;
 • неефективність операції;
 • загострення хронічного гаймориту.

Щоб уникнути ускладнень, потрібно пройти повну діагностику перед процедурою і виконати лікування захворювань, які є протипоказаннями. Обстеження у ЛОРа, в таких випадках є обов’язковою процедурою, при хронічному гаймориті нарощування кістки здійснюється тільки в стадії ремісії. Щоб процедура була ефективною, до неї слід ретельно підготуватися, а після неї – дотримуватися рекомендацій стоматолога.

Синус ліфтинг при імплантації зубів: протипоказання

Всі протипоказання відносні, тобто зникають після усунення супутніх захворювань або переходять в стадію ремісії. Відносними протипоказаннями для остеопластики є проблеми супутніх захворювань зі згортанням крові, серцева недостатність, онкологія, цукровий діабет. Не можна проводити процедуру під час загострення хронічних захворювань. До відносних протипоказань місцевого характеру відносяться:

 • хронічний і гострий гайморит;
 • аномальне розташування гайморових пазух;
 • загострений нежить;
 • поліпи, синусит;
 • запалення кісткової тканини.

Остеопластика: способи і особливості

Синус-ліфтинг може бути відкритим та закритим . Відкрита операція необхідна, коли товщина кістки менш 3-х мм. Вона вважається більш травматичною і складною. При відкритому лифтингу в стінці пазухи висвердлюється вікно, через яке відсувається низ слизової оболонки пазухи, і потім отримана порожнина заповнюється штучною кістковою тканиною. Власна кістка наростає через 4-6 місяців.

Закритий ліфтинг менш травматичний. Процедура триває 10-15 хвилин і проводиться в нескладних випадках при помірному зточенні щелепної кістки. Для операції досить маленького отвору в кістці, через який відразу ж і встановлюється імплант.

Основні характеристики відкритої і закритої методик синус-ліфтингу:

Відкритий синус ліфтинг Закритий синус ліфтинг
Можна виконувати на кістки будь-якої товщини. Застосовується тільки якщо товщина кістки не менше 3-х мм.
Складна і трудомістка операція, що займає 1-2 години. Мінімальне хірургічне втручання без швів.
Штучна кістка вводиться через розріз в бічній поверхні синуса, після чого лікар закриває отвір спеціальною мембраною. Замісний кістковий матеріал вводиться в синус через отвір для імплантату.
Установка імпланта можлива тільки через 3-6 місяців після операції. Під час нарощування кістки можна відразу поставити титановий імплантат.
Реабілітаційний період триває не менше місяця. Реабілітаційний період триває 3-7 днів. Вартість процедури нижче, ніж у відкритої техніки.

Перед такими процедурами, як синус-ліфтинг і імплантація, потрібно провести санацію порожнини рота – вилікувати наявні стоматологічні захворювання. Наявність інфікованих вогнищ (запалені ясна, каріозні зуби) підвищує ймовірність розвитку ускладнень.

Безпосередньо перед операцією виконується рентгенодіагностика. Обов’язково робиться 3D-знімок (комп’ютерна томографія), який спрощує роботу стоматолога і дозволяє максимально точно ввести замісний матеріал щелепної кістки.

Синус ліфтинг: ціна і переваги в стоматологічній клініці Dent Line (Київ)

У стоматології Dent Line можна пройти процедуру синус-ліфтингу за доступною ціною з максимальним комфортом. Пацієнти отримують:

 • першокласне, кваліфіковане обслуговування;
 • повний комплекс стоматологічних послуг;
 • прийом без черг у зручний час;
 • персональну підтримку.

Фахівці клініки Дент Лайн використовують інноваційні технології та перевірені зарубіжні матеріали для нарощування щелепної кістки. На всі види послуг надається гарантія.

У клініці Dent Line хірургічна остеопластика кістки виконується як під місцевою анестезією, під загальним наркозом (седацією), а також в медикаментозному сні . Стоматологія оснащена повноцінною операційною, сучасним рентген-діагностичним центром і власною зуботехнічною лабораторією. Записуйтеся в клініку Dent Line в будь-який зручний час!