У наші дні, завдяки сучасним технологіям і методикам, стоматологи намагаються зберегти зуби і врятувати їх від видалення.

Але є такі випадки, коли необхідно термінове і негайне їх вилучення з метою уникнення можливих ускладнень. У більшості випадків це стосується ретинованих зубів.

Показання до видалення ретинованого зуба

Ретинованим називається зуб, який сформувався, але не прорізався повністю, а залишився всередині кістки.

Він не бере участі в пережовуванні їжі й створює труднощі в гігієнічному догляді за ротовою порожниною. В результаті можуть виникнути ускладнення: каріозна поразка самого ретинованого зуба, яке здатне перейти на сусідні, запальні процеси ясен і періодонта, пародонтит.

Також бувають випадки напівретинованого зуба, який частково прорізується на коронковій частини зуба.

Щоб запобігти подібним наслідкам, необхідно хірургічне втручання з вилучення зуба.

Воно здійснюється при виникненні таких симптомів:

• больові відчуття в області зуба або ясен;
• набряк слизової тканини;
• хронічний пульпіт або запалення періодонта;
• ознаки виникнення періоститу або остеомієліту;
• починаються зміни в розташуванні сусідніх зубів.

Найчастіше ретинованими бувають зуби мудрості, і показаннями до їх видалення стає карієс поруч розташованої «сімки», оскільки інакше просто неможливо провести лікування ураженої одиниці.

Як проводиться операція з вилучення ретинованого зуба

Видалення таких зубів в хірургічній стоматології вважається однією з найскладніших процедур.

Для проведення операції стоматолога потрібні дуже хороші знання в галузі будови щелепи людини, оскільки важливу роль при цьому відіграватиме анатомічна форма коренів. Саме тому для діагностування проводиться комп’ютерна томографія.

Перед хірургічною операцією з видалення ретинованого зуба здійснюється місцева анестезія.

Потім приступають безпосередньо до видалення, яке проходить в кілька етапів:

• надрізають м’які тканини;
• зуб ділиться на дві частини;
• видаляється зуб;
• витягуються уламки або залишки кісткових тканин;
• місце операції обробляється антисептиками;
• в рану ставлять антисептичну колагенову губку;
• рану зашивають.

При значних розмірах ретинованого зуба його видаляють частинами. При виникненні запалення з утворенням гнійних виділень хірургічне втручання необхідне здійснювати негайно.

Операція з видалення аномального зуба може тривати до 1,5 години.

Період відновлення і можливі ускладнення

Чим раніше буде проведена хірургічна операція з вилучення зуба, тим менше ризик виникнення різних ускладнень, тому не слід відкладати відвідування стоматолога, щоб вчасно отримати медичну допомогу.

У післяопераційний період за порожниною рота потрібен особливий і акуратний догляд. Відразу після видалення не можна приймати їжу і вживати напої протягом декількох годин. У цей день небажано піддавати організм тепловим процедурам, поміж яких гарячий душ, ванна, сауна.

Слід пам’ятати, що успіх лікування буде залежати і від проведеної операції, і (що не менш важливо) від правильного, грамотного догляду в період реабілітації. У цей час необхідно строго дотримуватися всіх правил особистої гігієни.

Щоб повністю відновитися після хірургічної операції з вилучення ретинованого зуба, має пройти 3-4 тижні. Протягом перших 3-5 днів можуть виникати болі при відкриванні рота, з’явитися набряклість м’яких тканин, але це нормальна реакція організму на втручання.

Якщо подібні симптоми спостерігаються більше 5 днів, слід негайно звернутися до лікаря. Більш серйозні ускладнення можуть виникнути через інфекцію, що потрапила в ранку після хірургічної операції. Погіршення стану може виникнути через синдром сухої лунки, коли вранці не утворився кров’яний згусток, який захищає її від інфікування. А це небезпечно розвитком альвеоліту (запалення лунки після видалення), який протягом декількох днів може трансформуватися в обмежений остеомієліт.

Щоб виключити ризик появи ускладнень після видалення ретинованого зуба, найкраще звернутися за допомогою до фахівців стоматологічної клініки «Дент Лайн» в Києві на Подолі. Вона оснащена найсучаснішим обладнанням і новітніми безпечними препаратами. Професійні стоматологи нададуть послуги на найвищому рівні за досить демократичними цінами.