Неправильний прикус може стати причиною деяких захворювань, наприклад, виникають складнощі з травленням, болить голова, м’язи обличчя перебувають у постійній напрузі та й усмішка виглядає неестетично. Для того, щоб усунути аномалію, необхідно звернутися до ортодонта. Фахівці стоматологічної клініки “Дент Лайн” в Києві здійснюють виправлення прикусу в тому числі. Ортодонт усуне і виправить неправильний прикус, рівномірно розподілить навантаження на зуби, що знизить ризик їх передчасного руйнування, жувати їжу стане зручніше, а усмішка стане красивою.

Види неправильного прикусу

Аномалії прикусу бувають наступних видів:

  • Дистальний. Порушені розміри щелеп або вони неправильно розташовані: верхня як би нависає над нижньою.
  • Глибокий. Верхні зуби накривають нижні наполовину або більше.
  • Мезіальний. Нижня щелепа видається вперед, тому зуби не змикаються.
  • Відкритий. Верхній і нижній ряд не стикаються один з одним попереду або збоку.
  • Перехресний. Рідкісний вид неправильного прикусу, коли один з зубних рядів зміщений в сторону і до того ж нижні зуби перекривають верхні. Може стати причиною асиметрії особи.

Для виправлення прикусу в Києві , причому будь-якої його аномалії необхідно якомога раніше відвідати ортодонта.

У чому небезпека неправильного прикусу

Головна проблема, з якою стикається пацієнт, – це нерівномірне навантаження на зуби при пережовуванні їжі. Це призводить до того, що на зубах з підвищеним навантаженням через сильне тертя емаль руйнується швидше. Неправильний прикус стає причиною травм слизових оболонок, від чого можуть запалюватися ясна.

При виражених патологіях прикусу відчуваються болі в суглобах щелеп і лицьових м’язах, може порушитися подих, дикція. Українські ортодонти пропонують виправлення прикусу в Києві за допомогою брекетів, трейнерів, кап, що допоможе пацієнтові усунути проблеми незалежно від віку.

Сучасні технології та методи дають можливість виправити прикус не тільки в дитячому та підлітковому віці, а й у дорослих пацієнтів. Звичайно, у дітей усунення аномалії займає менше часу, оскільки зубощелепна система перебуває на стадії формування.

У дорослих формування щелеп вже закінчилося, тому виправити прикус стає складніше. Носіння брекетів допоможе налагодити функцію і вирівняти зуби. В окремих випадках доводиться видаляти навіть здоровий зуб, щоб зробити усмішку ідеальною.

Якщо патології сильно виражені, то застосовується хірургічне втручання. Будь-яке лікування призначається ортодонтом після ретельних досліджень і діагностування, на підставі яких лікар інформує пацієнта про те, які результати можна отримати.

Виправлення прикусу в Києві у дітей

Для профілактичного огляду дитини у віці 5-6 років обов’язково потрібно показати її ортодонту. Якщо ж у малюка в період прорізування зуби розташовуються на різних рівнях, то до лікаря потрібно звернутися раніше, щоб скорегувати і нормалізувати розвиток щелеп.

Якщо у віці від 4 до 10 років у дитини видаляли молочні зуби, то розташування постійних зубів може стати аномальним. Виправлення прикусу в Києві в цей період здійснюється носінням спеціальних пластин і трейнерів.

До 12-13 років щелепи і прикус вже сформовані, лікар може призначити для лікування аномалії незнімні брекети, що дають відмінні результати.

Щоб у дитини не сформувався неправильний прикус, необхідно показати її ортодонту якомога раніше і строго виконувати рекомендації лікаря (відучити від пустушки, стежити, щоб вона не смоктала пальчики тощо).

Усунення аномального прикусу у дорослих

У більш старшому віці виправлення прикусу в Києві та інших містах країни зазвичай здійснюється за допомогою незнімних брекетів. Ці ортодонтичні конструкції допомагають позбутися практично будь-якої патології в розташуванні зубних рядів. Термін їх носіння залежить від особливостей аномалії, в середньому від 1 до 1,5 року.

Відгуки свідчать, що в результаті у пацієнта зубний ряд стає рівним, пропадають супутні хвороби, а усмішка набуває ідеального вигляду.

Хірургічне лікування патологічного прикусу

При правильно розвинених щелепах достатньо певний час носити ортодонтичні конструкції. А при неправильному формуванні щелеп, коли вони мають аномальне розташування в черепі, занадто великі або дуже маленькі, необхідно хірургічне втручання після 18 років. Лікування буде складатися з декількох етапів:

  • діагностика проводиться за допомогою знімка черепа (цифрова телерентгенограма);
  • виправлення розташування зубних рядів носінням брекетів, підібраних індивідуально;
  • хірургічна операція під загальним наркозом, в ході якої відразу відновлюється становище щелеп і виправляється прикус.

Правильний прикус – запорука загального здоров’я

Багато людей, які мають аномалії прикусу, навіть не підозрюють про те, що їх можна усунути. Невеликі дефекти у вигляді «щербинки» або незначної скупченості зубів зазвичай не викликають у пацієнтів незручності, і вони не звертаються до фахівців.

Якщо ж зміщене розташування зубів заважає вільно спілкуватися, пацієнт відчуває болі в голові, м’язах обличчя та суглобах щелеп, то необхідно обов’язково відвідати лікаря. Ефективне і результативне виправлення прикусу в Києві українськими ортодонтами поліпшить функціонування всього організму, емаль зубів не буде піддаватися пошкодженню через нерівномірне навантаження, а усмішка стане красивою.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Курило Вікторія Юріївна

Курило Вікторія Юріївна

Cтоматолог-ортодонт