Якісне відновлення зламаного зуба проведуть досвідчені й професійні стоматологи київської клініки «Дент Лайн». А на популярне питання пацієнта про те, що робити, якщо зламався зуб, фахівці центру дадуть відповідь – слід негайно звернутися до лікаря!
Лікування травмованих зубів у клініці здійснюється за передовими технологіями і міжнародним стандартам. Пріоритетом завжди є збереження або реставрація зламаного зуба, щоб повернути пацієнтові здорову та гарну усмішку.
Чому зламався зуб – причини і види переломів
Перелом зуба зазвичай викликає гострий і сильний біль. У результаті цієї травми в людини виникають труднощі з пережовування їжі, а якщо був зламаний передній зуб, то виникає і істотний естетичний дискомфорт. В окремих випадках ясна починає кровоточити, а зуб хитатися.
Причиною перелому зуба може стати сильний удар, падіння людини або розкусування як дуже твердого продукту, так і м’якоті хліба, у випадках давніх або поверхневих тріщин зубів. Найбільш часто ламаються зуби з внутрішніми порожнечами. Наприклад, з каріозними ураженнями і тонкими стінками, а також ті одиниці, які загоєні неправильно і не професійно (це може бути штифт не того розміру, занадто велика пломба на весь зуб тощо). Схильні до переломів і ті зуби, на які припадає посилене жувальне навантаження через відсутність сусідніх зубів або неправильно сформований прикус.
Зуб зламаний – що робити? Стоматологи радять при можливості зберегти осколок, але якщо не вийшло, то фахівці відновлять зуб за допомогою композитних матеріалів останнього покоління, які мають відмінні естетичні властивості.
При переломі може бути порушено один або кілька шарів зубної тканини: емаль, дентин, пульпа або навіть корінь. У деяких випадках відбувається зміщення окремих зубних ділянок. Якщо на емалі утворилася невелика тріщина, то людина може і не відчувати болю, але істотні переломи супроводжуються різким і сильним болем.
Що слід робити, якщо зламався зуб
Багато пацієнтів відразу ж задаються питанням: Що робити, якщо зуб повністю вивихнуто (найчастіше так ламаються молочні зуби)? При можливості потрібно знайти його, помістити в ємність, заповнену слиною або молоком. Сучасні технології в окремих випадках дозволяють провести реімплантацію, встановивши осколок на своє місце.
При переломі необхідно здійснювати наступні маніпуляції:
- прополоскати ротову порожнину солоної теплою водою (на 200-250 мл води 1 чайна ложка солі). Цю процедуру обов’язково потрібно робити після прийому їжі;
- при кровоточивості акуратно промокати місце перелому чистою марлею або бинтиком;
- при гострому і сильному болі прийняти болезаспокійливий препарат;
- зробити прохолодний компрес;
Але головне, не повторювати про себе: зуб зламаний – що робити? Потрібно терміново звернутися до стоматолога, незалежно від розміру перелому або навіть при підозрі на нього. Від того, наскільки швидко пацієнт здатен звернутися за допомогою до фахівця, залежить дуже багато чого. Зараз існує безліч ефективних методів реставрації зламаних зубів, але, щоб вони були успішні, необхідно вчасно відвідати лікаря.
Естетична реставрація зламаних зубів
Зуб зламаний – що робити? Відповідь проста: звернутися до фахівців з естетичної реставрації, мета якої відновлення природного зубного ряду зі збереженням унікальних властивостей, що характерні для зубів конкретного пацієнта. Це колір емалі, блиск, прозорість і структура.
Відновлення здійснюється за допомогою композитних матеріалів, що мають безліч переваг: простота у використанні, висока зносостійкість, надійність і швидкість (на реставрацію однієї одиниці лікар витрачає 30- 60 хвилин).
Відновлюючи зламаний зуб, фахівець може усунути також інші наявні проблеми:
- вилікувати каріозні ураження;
- вирівняти зуби, надавши їм природної форми;
- видалити старий пломбувальний матеріал;
- прибрати патологію у вигляді швидкого стирання зубної тканини;
- виправити міжзубні проміжки;
- позбавити пацієнта відколів або розгорнення зубів.
При отриманні травми зуба будь-якої складності необхідно негайно відвідати стоматолога. Це допоможе знизити ризик інфікування, повторної травми зубної тканини і ясен, а також не дозволить розвинутися запальним процесам. І головне, збільшить шанси на збереження і відновлення зуба, а при естетичній реставрації також і на покращення вигляду та форми зубного ряду.