Абсцес зуба – це запальний процес, що виникає і протікає на слизовій оболонці в області коренів зубів. Уражена ділянка ущільнюється, опухає, з’являється почервоніння, у пацієнта виникає гострий біль при жуванні та вживанні напоїв. При неправильному і несвоєчасному лікуванні абсцесу зуба можуть виникнути серйозні ускладнення, в тому числі запальні процеси в супутніх органах.

Абсцес зуба та причини його виникнення

 • Запальний процес в кореневій зоні зуба може виникнути внаслідок наступних причин:
 • Щелепні травми (перелом, тріщина). До абсцесу може призвести порушення цілісності емалі або зубної тканини;
 • Неправильна або неякісна гігієна (наприклад, застосування інструментів, які погано продезінфіковані, при лікуванні або профілактичному огляді);
 • Пошкодження слизових оболонок у роті;
 • Ускладнення через несвоєчасне або неправильне лікування стоматологічних захворювань (карієсу, кісти, пульпіту, пародонтиту та ін.);
 • Вірусні захворювання (ангіна, грип), коли патогенні мікроорганізми через кров потрапляють в пошкоджену зону;
 • Фурункульоз шкірного покриву обличчя.

Абсцес зуба , що виник на слизовій оболонці та шкірі, може стати причиною більш серйозних недуг інших органів. Адже в результаті цього запалення утворюються гнійні вогнища, які завжди таять в собі істотну небезпеку.

Види абсцесу зуба

Стоматологи поділяють цю недугу на два види:

 1. Періапікальний . Тканини зуба (пульпа) інфікуються через альвеолярну кістку. В ураженому зубі виникає біль при вживанні гарячої або холодної їжі, але при жуванні дискомфорт відсутній. Лікування цього виду абсцесу відбувається через зубну порожнину або через розріз тканин, які вражені запаленням. При запущеному захворюванні існує ризик видалення зуба.
 2. Періодонтальний . Основні симптоми: тупий сталий біль, гнійні виділення, причому сам зуб може почати хитатися. Больові відчуття посилюються не тільки при жуванні, а й при слабкому натисканні. Нерідко цей тип абсцесу приводить до загального нездужання, поганого запаху з рота, ознобу, може підвищитися температура. Зберегти зуб можна, якщо видалити гнійний вогнище до проникнення інфекції в пульпу.

Щоб виключити можливі ризики ускладнення внаслідок зубного абсцесу, необхідно вчасно відвідати стоматолога клініки Dent Line в Києві на Подолі для усунення запального процесу.

Симптоми абсцесу зуба

Ознаки появи запалення в кореневій зоні зуба:

 • Ниючий, тупий, пульсуючий біль в зоні виникнення абсцесу;
 • Посилюються больові відчуття при жуванні;
 • Чутливість зуба при вживанні гарячої або холодної їжі;
 • Безсоння і відсутність апетиту;
 • Збільшені шийні лімфовузли;
 • Неприємний присмак і запах у роті.

Крім цього, при запущеному захворюванні зуби можуть втратити свій природний колір. При появі навіть одного з цих симптомів слід відразу звернутися до лікаря, щоб зберегти зуб і уникнути серйозних ускладнень.

Лікування абсцесу зуба

Головний метод лікування запального процесу в кореневій частині зуба – це ліквідація гнійного вогнища. Для цього проводять дренування (видаляють ексудат і знезаражують уражену ділянку). Дренаж здійснюється через зубну тканину або через розрізані ясна, все залежить від того, наскільки запущений процес, і від симптоматики.

Якщо захворювання запущене, то в більшості випадків його лікування неможливе і збереження зуба може стати причиною серйозних ускладнень, такий зуб доводиться видаляти. При наявності розрізу значних розмірів призначаються фізіопроцедури і промивання через встановлений спеціальний дренаж.

При ускладненому абсцесі може відмерти корінь зуба, а запалення перейти на сусідні зуби або навіть на всю щелепу. Нерідко захворювання переходить в хронічну стадію, що загрожує регулярним повторенням перерахованих вище симптомів.

Профілактика абсцесу

Щоб звести до мінімуму виникнення абсцесу, стоматологи рекомендують наступне:

 • Своєчасно і якісно здійснювати гігієну ротової порожнини двічі на день (особливу увагу слід приділити правильному вибору зубної щітки та якісної зубної пасти);
 • Регулярно відвідувати стоматологічну клініку для профілактичного огляду не рідше 2 разів на рік;
 • Вчасно проводити професійну гігієну, тобто очищати зуби від каменю й нальоту за допомогою ультразвуку в кабінеті у гігієніста;
 • Вживати здорову і якісну їжу;
 • Відмовитися від шкідливих звичок (паління, вживання алкогольних напоїв та великої кількості кави та ін.).

Абсцес зуба – ціна лікування

Фахівці стоматологічної клініки Dent Line в Києві проконсультують пацієнта з усіх питань, які стосуються профілактики та гігієни порожнини рота, а також професійно нададуть послуги по лікуванню захворювань, у тому числі і абсцесу зуба.

Дізнатися, яка актуальна ціна лікування абсцесу зуба в Україні , а також записатися на прийом можна за формою онлайн запису на нашому сайті.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Марусенко Марина Іванівна

Марусенко Марина Іванівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Здоровик Інна Юріївна

Здоровик Інна Юріївна

Завідуюча терапевтичним відділеням, стоматолог-терапевт, ендодонтист