бруксизм лікування

Шалений ритм сучасного життя, нескінченна метушня, щоденні стреси, розв’язання найскладніших завдань тримають людину в постійній напрузі і не дозволяють розслабитися навіть вночі. Внаслідок подібного нестабільного психоемоційного стану може виникнути таке захворювання, як бруксизм (скрегіт зубами) , яке всупереч розхожій думці абсолютно не пов’язане з наявністю у людини глистів.

Не варто вважати бруксизм нешкідливим, адже його наслідки позначаються і на взаєминах з близькими, і завдають великої шкоди самому хворому. Зубний скрегіт турбує оточуючих вночі та завдає великої шкоди зубної емалі, стає причиною розхитування зубів і стирання коронок , в окремих випадках до самого кореня. Крім цього, збільшується навантаження на скронево-нижньощелепний суглоб, що призводить до підвищення негативного впливу на м’язи.

Лікування бруксизму можливо тільки в стоматологічній клініці професійними фахівцями, і не слід думати, що позбутися цього захворювання можна народними засобами, їх просто не існує.

Симптоми бруксизму

Головним симптомом цього захворювання є неконтрольоване стиснення щелеп, що супроводжується скреготом зубів. Ці напади виникають мимоволі та раптово і можуть повторюватися по кілька разів на добу.

Через бруксизм людина стає неспокійною, дратівливою, втрачає апетит, з’являються болі в вухах і голові, вона погано спить ночами . За деякий час підвищується чутливість зубів, які починають поступово руйнуватися, виникають больові відчуття в щелепах і м’язах.

Зазвичай захворювання проявляється вночі та посилюється під час стресових ситуацій або при перевтомі. Але в окремих випадках воно може виникати і в денний час, коли у людини відбувається сильне стиснення щелеп і жувальні м’язи відчувають перенапруження. Це пов’язано з нестабільним емоційним станом і порушенням нервової системи. Тому появу бруксизму в дитячий період (до 6 років) фахівці вважають цілком нормальним. А у дорослих скрегіт зубами – це своєрідна розрядка перенапруги протягом дня.

Поширеність захворювання в сільській місцевості та великих містах відрізняється дуже суттєво. У мегаполісах, де проживає більше мільйона чоловік, бруксизм спостерігається майже у 80% населення. Причому, ця хвороба вражає людей незалежно від віку і статі.

У чому небезпека та наслідки бруксизму

У результаті появи цього захворювання у людини відбуваються такі негативні зміни:

  • передчасно стираються зуби, в результаті чого зменшується висота обличчя та з’являються ранні зморшки;
  • на зубах і зубних протезах утворюються відколи й переломи;
  • з’являються головні болі та м’язова втома;
  • виникає безсоння, що супроводжується депресією;
  • порушується нормальне функціонування скронево-нижньощелепного суглоба;
  • звужуються дихальні шляхи;
  • через те, що нижня щелепа зсувається назад, виникає нічне апное.

Всі ці зміни привносять в життя хворого значний дискомфорт, погіршуючи його фізичний і емоційний стан.

Основні причини бруксизму

Наразі стоматологи та медичні фахівці не встановили точних причин появи бруксизму, тому при діагностуванні й лікуванні цього захворювання можуть виникнути певні складнощі. Але більшість лікарів схиляються до того, що зубної скрегіт викликаний підвищеним тонусом жувальних м’язів , який утворюється внаслідок аномальної будови щелеп, патологічних змін суглобів і стоматологічних хвороб.

Важливу роль відіграють і психоемоційні причини, адже в 70% випадків бруксизм виникає в результаті стресу, депресії, підвищеної збудливості нервової системи . В результаті створюється емоційна нестійкість, м’язи обличчя перенапружуються, а зуби починають стискатися з великою силою. У денний час стримувати цей процес людина ще може, а ось вночі контроль за ним повністю втрачається.

Бруксизм – лікування

Лікарі вважають, що для лікування цього захворювання необхідно, перш за все, стабілізувати психоемоційний стан пацієнта. Але це займає дуже багато часу, а оскільки через скрегіт емаль зубів стирається, а самі зуби руйнуються, заходи з лікування бруксизму необхідно вживати негайно.

Виникнення захворювання може бути викликане такими стоматологічними проблемами, як:

  • відсутність одного або декількох зубів в ряду (адентія);
  • неправильний прикус;
  • неграмотно встановлені брекети або протез;
  • пломбування.

У цих випадках до лікування приступають відразу ж після діагностування.

Стоматологічна клініка “Дент Лайн” , розташована в Києві на Подолі, пропонує найсучасніші методи лікування бруксизму.

Досвідчені фахівці грамотно та професійно позбавлять пацієнтів зубного скреготу і допоможуть забути про це захворювання раз і назавжди.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Смірнов Андрій Сергійович

Смірнов Андрій Сергійович

Стоматолог-ортопед, хірург, гнатолог
Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Прудіус Євген Миколайович

Прудіус Євген Миколайович

Cтоматолог-ортопед