Релаксуюча (розвантажувальна) каппа, встановити яку в Києві можна в стоматологічній клініці Dent Line на Подолі , використовується для лікування бруксизму (скреготу, скрипу зубів).

Бруксизм призводить до багатьох негативних наслідків, адже в результаті скреготу стирається емаль зубів, збільшується їх чутливість, порушується сон, з’являються больові відчуття в щелепних м’язах, виникають головні болі, відбувається зміни в роботі скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), зуби розхитуються і починають зміщуватися , руйнуються встановлені ортопедичні конструкції та пломби.

Які бувають капи для зубів

Релаксувальні капи бувають нічними або денними , оскільки скрегіт зубів може виникати не тільки вночі, але і в денний час.

Удень людина мимоволі стискає зуби в результаті емоційного стресу або під час психічної напруги. В результаті з’являються м’язові спазми і болі в щелепних м’язах.

Скрегіт зубів, що відбувається в нічний час, справляє максимально негативний вплив на емаль, оскільки призводить до її стирання. Нічні зубні капи необхідно надягати тільки на ніч, вдень їх носити не обов’язково.

У деяких пацієнтів бруксизм проявляється і вдень, і вночі, тому їм доводиться носити пристосування і в денний, і в нічний час.

Релаксувальна капа запобігає змиканню (і відповідно, скрипові) зубів при виникненні м’язового спазму, вона надійно їх фіксує і значно знижує навантаження на суглоби щелеп.

Оскільки при бруксизмі на суглоби чиниться тиск в кілька разів вище, ніж при жуванні, носіння релаксувальних пристроїв захистить суглоби щелеп і допоможе запобігти появі в них больових відчуттів.

Ціна зубної капи в Україні

Релаксувальні капи поділяються на одно-щелепні та дво-щелепні . Їх виготовлення проводиться в лабораторії за індивідуальними зліпкам кожного пацієнта, які знімає стоматолог-ортопед. Матеріалом для виготовлення служать спеціальні пластмаси, що відрізняються високою міцністю та хорошою еластичністю (біосилікон, біопластик).

Релаксувальний пристрій підганяється лікарем-ортопедом так, щоб він не заважав пацієнтові розмовляти, пережовувати їжу, не був видимим оточуючим і не створював дискомфорту в ротовій порожнині.

Вартість релаксувальної зубної капи залежить від матеріалу виготовлення . Якщо брати в розрахунок ціни на зубні протези, установку пломб і коронок, які пошкоджуються через бруксизм, то носіння релаксувальних конструкцій – це найменш витратний спосіб позбутися проблеми.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Смірнов Андрій Сергійович

Смірнов Андрій Сергійович

Стоматолог-ортопед, хірург, гнатолог
Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Прудіус Євген Миколайович

Прудіус Євген Миколайович

Cтоматолог-ортопед