Заняття активними видами спорту дають можливість стати сильним, витривалим, допомагають відволіктися від проблем, знизити рівень стресу. Але водночас такі спортивні захоплення можуть супроводжуватись і травмами. Якщо існує ризик пошкодження щелепи, варто задуматися про її захист.

Капи на зуби спортивні – у чому їх особливості?

Раніше капи для зубів використовували лише у професійному спорті. Зараз кожен, хто грає у хокей, волейбол, займається боксом, карате, іншими видами єдиноборств або обирає екстремальні види спорту, можуть придбати капи для зубів, щоб уникнути струсу мозку, втрати зубів, ударів.

Які бувають капи на зуби?

  • Стандартні. Можна знайти практично в будь-якому спортивному магазині, мають лише три розміри. Оскільки щелепний апарат кожна людина має свої особливості будови, не варто розраховувати, що знімна конструкція ідеально підійде і добре фіксуватиметься. Носіння таких кап може утруднити дихання, порушити мову, спровокувати блювотний рефлекс.

 

  • Термопластичні. Такі капи виготовлені зі спеціального матеріалу, який під впливом гарячої води розм’якшується. Конструкцію надягають на зуби, і вона, остигаючи, набуває їхньої форми. Можна сказати, що це індивідуальні капи, але їхній недолік у тому, що вони недовговічні, швидко деформуються та погано фіксуються на зубах.

  • Індивідуальні. Такі капи повністю повторюють всі анатомічні особливості щелепного апарату, тому вони комфортні в носінні, надійно кріпляться в ротовій порожнині, ідеально прилягають, не ускладнюють дихання і не викликають блювотного рефлексу, не псують дикцію. Вироби складаються з декількох шарів, тому забезпечують максимальний захист від ударів, допомагають уникати серйозних травм та струсу мозку.

Капи на зуби індивідуальні

Індивідуальна спортивна капа для зубів – найкраще рішення для любителів активного проведення часу. Капа коштуватиме набагато дешевше за відновлення зубного ряду за допомогою імплантації.

Виготовлення конструкції починається з консультації стоматолога-ортопеда. Лікар оглядає ротову порожнину, робить зліпки щелепи та віддає їх до зуботехнічної лабораторії Dent Line у Києві, де за допомогою сучасного обладнання створюються унікальні вироби.

Вже на другій зустрічі з лікарем відбувається примірка виробу та капа готова до використання. Фахівець розповідає, як доглядати знімні конструкції, щоб вони довго служили.

Саме індивідуальні капи ми виготовляємо в нашій зуботехнічній лабораторії Dent Line Lab. Все, що потрібно – прийти на консультацію до ортопеда, зняти відбитки та отримати спортивну капу. Термін виготовлення індивідуальної капи для зубів – до 7 днів. Процес може трохи затягнутися, якщо пацієнт захоче капу з незвичайним дизайном (мікс кількох кольорів, напис тощо).

Спортивні індивідуальні капи – це надійний захисник ваших зубів. Варто пам’ятати, що людські зуби, це майже єдина частина людського тіла, яка не регенерується. Врятувати ситуацію може, хіба що імплантація, тому важливо захистити свої зуби і ставитись до усмішки дбайливо!

 

 

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Прудіус Євген Миколайович

Прудіус Євген Миколайович

Cтоматолог-ортопед
Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Смірнов Андрій Сергійович

Смірнов Андрій Сергійович

Стоматолог-ортопед, хірург, гнатолог