Імплантація зубів в Києві – це новітня і сучасна альтернатива традиційним протезам.

Коронки, які встановлюються на імплант (штучний корінь в кістці), точно відтворюють натуральний зуб, практично не відрізняються від нього і дозволяють пацієнтові повноцінно пережовувати їжу. Оскільки установка імплантатів коштує недешево, важливо дізнатися, який термін можуть прослужити вживлені металеві стрижні.

Від чого залежить довговічність імплантів?

Термін служби зубних імплантатів визначається на підставі наступних аспектів:

 • Марка виробника;
 • Професійні якості імплантолога, який повинен правильно підібрати і встановити штучний стрижень;
 • Кваліфікація лікаря-ортопеда, від якого залежить точність установки коронки;
 • Дотримання гігієнічних правил пацієнтом і стан його кісткових тканин;
 • Профілактичний огляд 1 раз на рік.

Кожен виробник в інструкції вказує термін служби імплантату, але вони, звичайно, не відповідають за правильність і точність його установки.

Термін експлуатації зубних імплантів залежно від марки:

 • Alpha Bio дає гарантію на 30 років. Якщо протягом адаптації терміном у 5 років відбувається відторгнення імпланта, то виробник зобов’язується замінити його на новий.
 • Astra Tech, MIS, Nobel, Straumann, Osstem і Biohorizons, Ankylos дають довічну гарантію.

Слід знати, що міцність і довговічність штучного кореня не завжди залежить від його розміру. Твердження, що чим більший імплантат, тим довше він прослужить і краще протистоїть високим навантаженням, зараз не зовсім вірне.

Завдяки сучасним матеріалам і технологіям, менші за розміром стрижні по міцності практично не відрізняються від масивних аналогів.

Стоматологи клініки “Дент Лайн” в Києві з упевненістю заявляють, що зубний імплант може прослужити пацієнтові до кінця його життя. Але зараз поки ще немає статистики, що визначає термін служби стрижнів на практиці, оскільки імплантація зубів в Україні використовується не так давно в порівнянні з кількістю прожитих років людини.

В основному стоматологи спираються на високі показники приживлюваності імплантатів (99%) і відгуки пацієнтів, кожен з яких стверджує, що не відчуває різниці між штучним і природним зубом.

Термін служби зубного імпланта та коронки

Необхідно також знати про відмінності терміну служби самого імпланту та коронки, що надівається на нього.

Остання може прослужити від 10 до 15 років. При заміні коронки або протеза штучний корінь не демонтують. Іноді для установки нової коронки потрібно замінити абатмент – перехідну частину між коронкою й імплантатом.

Особливого догляду вживлені стрижні не потребують. Пацієнт повинен дотримуватися звичайних правил гігієни, відвідувати стоматолога 1 раз на півроку для профілактичного огляду і чищення зубів від нальоту і відкладень. В принципі те ж саме, що і при догляді за природними зубами.

Що впливає на термін служби зубного імпланта?

Сучасний штучний корінь у більшості випадків може прослужити до кінця життя пацієнта або протягом тих років, які гарантовані виробником. Але результативність операції з імплантації і строк служби імплантату все ж залежить від деяких основних факторів:

 • професіоналізм імплантолога і точна установка штучного стрижня;
 • професійні якості ортопеда-стоматолога, який бере участь у виготовленні та встановленні протеза. Він повинен правильно розрахувати навантаження на імплантат з боку протеза і точно підігнати його до ясен і вживленого кореня;
 • високу якість металевих стрижнів. Зараз на стоматологічному ринку з’явилися імплантати, виготовлені в Китаї, і часто вони не відрізняються гарною якістю;
 • правильний догляд за порожниною рота і коронками, встановленими на імплант;
 • стан щелепної кістки пацієнта і його організму.

За твердженням лікарів-стоматологів, деякі пацієнти після імплантації не дотримуються гігієнічних правил з догляду за ротовою порожниною і не регулярно проходять профілактичні огляди. Вони вважають, що штучні зуби не схильні до дії бактерій.

Звичайно, на металевих, керамічних або пластмасових виробах карієс не виникає, але зубні відкладення цілком можуть утворитися. Крім цього, навколо штучних зубів знаходяться м’які тканини і слизові, які через зубних відкладень можуть запалитися, що в кінцевому підсумку призведе до скорочення терміну експлуатації імплантату і його передчасного видалення.

Тому можна зробити висновок, що довговічність зубних імплантів багато в чому визначається поведінкою самого пацієнта.