Як вибрати брекети ▷ Які бувають брекет-системи ▷ Відгуки

Як вибрати брекети? Які бувають брекет-системи?

Оцініть послугу
Як вибрати брекети? Які бувають брекет-системи?
4 (80%) 2

Існує безліч видів неправильного прикусу : дистальний і прямий тип, мезіальна та перехресна форма, аномальний нахил деяких зубів, глибокий прикус тощо. Для кожної патології стоматологи-ортодонти знаходять ефективний спосіб ортодонтичного лікування.

Різноманітність брекет-систем. Як вибрати правильно?

Залежно від конструктивних особливостей брекети поділяються на вестибулярні та лінгвальні, лігатурні й не лігатурні.

Розрізняються вони і за матеріалом виготовлення: можуть бути металевими, керамічними, пластиковими.

Оптимальною для пацієнта вважається така брекет-система, яка максимально ефективно виправить патологію, дасть хороший і стійкий результат за короткий термін носіння конструкції, не створить дискомфорту й буде доступною по коштах.

Особливості вестибулярних брекетів

Цей вид ортодонтической конструкції встановлюється на зовнішній стороні зубного ряду, і довгий час подібна система була єдиним методом виправлення прикусу.

Якщо людина усміхається або розмовляє, то брекети видно оточуючим. Якщо пацієнт не соромиться, то він може вибрати вестибулярний вид брекетів з металу, кераміки, пластику, штучних сапфірів та ін.

Для виправлення аномалії такі брекети зазвичай носять протягом 1-3 років. У перші 7 днів вони можуть доставляти пацієнтові незручність, але після звикання він їх перестане помічати. Для догляду за порожниною рота необхідно використовувати щітку з невеликою голівкою, йоржики, зубний флос; іригатор, оскільки його тонкий, але сильний водна струмінь здатен очистити всі важкодоступні зони, особливо під брекетами.

Лінгвальні конструкції брекет-системи

Ця система закріплюється з внутрішньої сторони зубного ряду і дає можливість з великою точністю розподілити зусилля для виправлення положення зубів. Ідеально підійде тим, хто не хоче, щоб брекети були видні оточуючим при розмові, але має намір швидко і ефективно усунути патологію.

Недоліки лингвальной корекції:

• Конструкція коштує дорожче, ніж вестибулярні брекети. Це обумовлено тим, що стоматологу складніше їх кріпити, і тим, що при виготовленні можуть використовуватися дорогоцінні метали.

• Більш тривала адаптація. При установці вестибулярної системи незручність обмежується одним тижнем, а після кріплення лінгвальної конструкції пацієнт відчуває дискомфорт протягом 2-4 тижнів.

Причому, у цей час виникає порушення дикції, на язику можуть з’явитися «мозолі», догляд за порожниною рота викликає певні складнощі.

Лігатурні та не лігатурні брекети

На думку більшості пацієнтів, брекет система складається з дуги і безпосередньо самих брекетів, які кріпляться на зуби. Однак, з’єднуються вони між собою різними способами.

У лігатурної системі для з’єднання дуги і брекетів використовується спеціальне кільце (лігатура) з дроту або гуми. Переваги цієї конструкції в її дешевизні (особливо при виготовленні з металу) і в тому, що вона універсальна в усуненні різних патологій.

Недоліками є часті відвідування фахівця-ортодонта для корекції системи і певна незручність від того, що в ротову порожнину пацієнта встановлюється більше чужорідних елементів.

У безлігатурній конструкції дуга всередині брекета фіксується вільно за допомогою спеціального замка. Без жорсткого з’єднання дуга сама займає потрібне положення. Це позбавляє пацієнта регулярних відвідувань стоматолога і дозволяє досягти бажаного ефекту та результату в більш короткі терміни. Крім цього, менша кількість елементів сприяє тому, що людина швидше звикає до брекетів. У не лігатурної системи є один недолік: її ціна вище лігатурної конструкції.

Вибір брекетів залежно від матеріалу виготовлення

Для виробництва брекет-систем використовуються наступні матеріали:

Брекети з металу . Конструкції з нього підійдуть тільки тим, у кого відсутні алергічні реакції на неблагородні метали.
Брекети з кераміки . Має хорошу біологічну сумісність, дозволяє підібрати відтінок кольору під емаль пацієнта.

Вибір ортодонтической конструкції для дорослих і дітей

Якщо дорослий – людина публічна, за родом своєї діяльності їй доводиться часто спілкуватися з людьми, то краще всього вибрати лінгвальну систему, а на період адаптації піти у відпустку. Протягом всього часу носіння брекетів буде йти процес виправлення, але про ортодонтичну корекцію навколишні навіть не знатимуть.

Якщо пацієнт обмежений у коштах, то цілком підійде і вестибулярна конструкція, адже зараз виправлення неправильного прикусу поширене достатньо широко, і носінням брекетів навряд чи кого можна здивувати.

Дуже відповідально слід поставитися до вибору брекет-системи для дітей , звернувшись для цього до досвідченого професіонала. Для підлітків підходять вестибулярні конструкції.

Важливо розуміти, що ефект від носіння брекетів у дитячому віці буде залежати не тільки від вибору виду корекційного апарату. Головне – почати лікування якомога раніше. Якщо батьки помітили навіть незначні відхилення від правильного прикусу, слід негайно відвідати ортодонта.

У тому числі виправляти потрібно і молочні зуби, оскільки від їх положення залежить, яким буде прикус на постійних зубах.

Переваги

Сучасні світові методики

Виконуємо складні хірургічні втручання за сучасними світовими методиками

Повноційна операційна

Повноцінна операційна з денним стаціонаром та застосуванням загального знечулення

Авторизована клініка

Авторизованная клиника медицинского оборудования от мирового лидера Sirona

Навчальний центр

Власний навчальний центр для лікарів

Запис на прийом

Ви можете записатися попередньо на консультацію чи прийом по телефону, або заповніть форму запису

Ввести код: captcha

0 коментарів

Контакти

Стоматологическая клиника «Dent Line»
г. Киев, ул. Волошская 20 04070 Подол
+380 (044) 425-65-88

Наші контакти:

Київ, вул. Волоська, 20

+38 (044) 425 65 88

Пн.-Сб. з 9:00 до 20:00, Нд. з 10:00 до 17:00


Київ, вул. Межигірська, 34

+38 (044) 337 11 22

Пн.-Пт. з 9:00 до 19:00, Сб.-Нд.-вихіднийМи в соцмережах: