Сплінт-терапія: ціни та відгуки про cплінти для зубів - Dent Line
Лікування 31.07.2020 0 коментарів

Сплінт-терапія: ціни та відгуки про cплінти для зубів

Сплінт-терапія – це одна з сучасних і ефективних методик лікування стоматологічних захворювань, особливо при усуненні патологій щелепних суглобів. Головним чином, цей метод використовується при дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), при якій пацієнт може відчувати сильні болі, найчастіше в найбільш нетипових місцях.

Що таке сплінти для зубів

Суть сплінт-терапії полягає в носінні спеціальних лікувальних стоматологічних пристроїв-сплінтів . Це оклюзійні шини, які є знімними конструкціями, виготовленими з міцних, але еластичних полімерних матеріалів, переважно з силікону або особливих пластмас. За конструкцією і функціоналом вони схожі на капи.

Шини є індивідуальними пристроями, які подібно чохлам одягаються на одну або відразу на обидві щелепи. Кожен пристрій виготовляється за індивідуальним зліпком зубів пацієнта, причому в цьому процесі використовується артикулятор, який відтворює руху однієї щелепи відносно іншої.

У стоматологічній клініці Dent Line в Києві (Поділ) працює власна лабораторія і фрезерний центр, де професіонали високого рівня можуть виготовити капи будь-якого виду та призначення. Завдяки тому, що вони використовують найсучасніші CAD/CAM-технології, вироби виготовляються швидко і з максимальною точністю.

Коли шини надягають на зуби, відбуваються зміни в їхньому змиканні та в положенні нижньої щелепи. Фактично, це і є суть терапевтичного лікування з використанням оклюзійних шин.

Показання для застосування cплінт терапії:

  • Патології СНЩС, при яких пацієнт відчуває хронічні головні болі та болі в області шиї;
  • Бруксизм (скрегіт зубами);
  • Захворювання ясен, які можуть стати причиною втрати зубів (пародонтит, пародонтоз);
  • Неправильний прикус;
  • Порушення в рухах нижньої щелепи.

Такий широкий спектр застосування оклюзійних шин передбачає наявність їх різноманітних видів. За принципом дії вони бувають:

  • Релаксувальні використовуються для вирівнювання м’язового навантаження щелеп. В результаті відбувається поступове розслаблення і розтягування жувальних м’язів, а їх надмірний тонус, який викликає дискомфорт (а нерідко і больові відчуття) слабшає або повністю зникає. Ефективні при усуненні патологій СНЩС, для виправлення прикусу, після зняття брекетів і перед масштабним протезуванням.
  • Репонірувальні. Застосовуються для корекції положення верхньої і нижньої щелепи стосовно одна одної та розташування зубів при їх невеликому зсуві, яке відбулося через травму або видалення зуба.
  • Ретенційні . Запобігають зміщенню зубів в аномальне положення, особливо після ортодонтичного лікування.
  • Декомпресійні. Застосовуються для усунення бруксизму, коригують навантаження щелепних м’язів. Поступово нічний скрегіт зубами істотно знижується або повністю зникає.

Крім цього, існують позиціонувальні, центрувальні та стабілізаційні оклюзійні шини. В окремих випадках використовуються пристосування комбінованої дії.

Для успішного проведення сплінт терапії фахівці проводять ретельне дослідження, всебічну діагностику, складають план лікування. Це вимагає від лікарів багаторічного досвіду і високого професіоналізму. Не останню роль відіграє і сумлінне виконання приписів самим пацієнтом.

Слід пам’ятати, що cплінт терапія в Києві , як і по всьому світу, займає тривалий час, як правило, не менше місяця, і в цей період необхідно дотримуватися графіку і правила носіння оклюзійних шин, а також всіх рекомендацій стоматолога.

У перші дні може знадобитися додаткове відвідування лікаря для корекції встановлених пристроїв. Весь хід лікування проходить під строгим контролем фахівця.

0 коментарів