Сплінт-терапія – це одна з сучасних і ефективних методик лікування стоматологічних захворювань, особливо при усуненні патологій щелепних суглобів. Головним чином, цей метод використовується при дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), при якій пацієнт може відчувати сильні болі, найчастіше в найбільш нетипових місцях.

Що таке сплінти для зубів

Суть сплінт-терапії полягає в носінні спеціальних лікувальних стоматологічних пристроїв-сплінтів . Це оклюзійні шини, які є знімними конструкціями, виготовленими з міцних, але еластичних полімерних матеріалів, переважно з силікону або особливих пластмас. За конструкцією і функціоналом вони схожі на капи.

Шини є індивідуальними пристроями, які подібно чохлам одягаються на одну або відразу на обидві щелепи. Кожен пристрій виготовляється за індивідуальним зліпком зубів пацієнта, причому в цьому процесі використовується артикулятор, який відтворює руху однієї щелепи відносно іншої.

У стоматологічній клініці Dent Line в Києві (Поділ) працює власна лабораторія і фрезерний центр, де професіонали високого рівня можуть виготовити капи будь-якого виду та призначення. Завдяки тому, що вони використовують найсучасніші CAD/CAM-технології, вироби виготовляються швидко і з максимальною точністю.

Коли шини надягають на зуби, відбуваються зміни в їхньому змиканні та в положенні нижньої щелепи. Фактично, це і є суть терапевтичного лікування з використанням оклюзійних шин.

Показання для застосування cплінт терапії:

  • Патології СНЩС, при яких пацієнт відчуває хронічні головні болі та болі в області шиї;
  • Бруксизм (скрегіт зубами);
  • Захворювання ясен, які можуть стати причиною втрати зубів (пародонтит, пародонтоз);
  • Неправильний прикус;
  • Порушення в рухах нижньої щелепи.

Такий широкий спектр застосування оклюзійних шин передбачає наявність їх різноманітних видів. За принципом дії вони бувають:

  • Релаксувальні використовуються для вирівнювання м’язового навантаження щелеп. В результаті відбувається поступове розслаблення і розтягування жувальних м’язів, а їх надмірний тонус, який викликає дискомфорт (а нерідко і больові відчуття) слабшає або повністю зникає. Ефективні при усуненні патологій СНЩС, для виправлення прикусу, після зняття брекетів і перед масштабним протезуванням.
  • Репонірувальні. Застосовуються для корекції положення верхньої і нижньої щелепи стосовно одна одної та розташування зубів при їх невеликому зсуві, яке відбулося через травму або видалення зуба.
  • Ретенційні . Запобігають зміщенню зубів в аномальне положення, особливо після ортодонтичного лікування.
  • Декомпресійні. Застосовуються для усунення бруксизму, коригують навантаження щелепних м’язів. Поступово нічний скрегіт зубами істотно знижується або повністю зникає.

Крім цього, існують позиціонувальні, центрувальні та стабілізаційні оклюзійні шини. В окремих випадках використовуються пристосування комбінованої дії.

Для успішного проведення сплінт терапії фахівці проводять ретельне дослідження, всебічну діагностику, складають план лікування. Це вимагає від лікарів багаторічного досвіду і високого професіоналізму. Не останню роль відіграє і сумлінне виконання приписів самим пацієнтом.

Слід пам’ятати, що cплінт терапія в Києві , як і по всьому світу, займає тривалий час, як правило, не менше місяця, і в цей період необхідно дотримуватися графіку і правила носіння оклюзійних шин, а також всіх рекомендацій стоматолога.

У перші дні може знадобитися додаткове відвідування лікаря для корекції встановлених пристроїв. Весь хід лікування проходить під строгим контролем фахівця.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Смірнов Андрій Сергійович

Смірнов Андрій Сергійович

Стоматолог-ортопед, хірург, гнатолог
Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Прудіус Євген Миколайович

Прудіус Євген Миколайович

Cтоматолог-ортопед