Сьогодні в Україні, і зокрема, у Києві практично всі люди хочуть мати гарну, сліпучу білу усмішку та здорові зуби. У сучасній стоматології є безліч технологій і способів зробити їхню мрію реальністю. У клініках не тільки лікують та видаляють зуби, тут можна суттєво покращити їхній зовнішній вигляд. Тому у всіх стоматологічних центрах працюють вузькоспеціалізовані лікарі, які мають знання та досвід у тому чи іншому напрямку і допомагають вирішувати певні проблеми. Тож до якого стоматолога в Києві записатися на прийом у кожному конкретному випадку?

Стоматологи у Києві: які вони бувають?

У сучасній стоматології існує кілька напрямків: терапія, хірургія та імплантологія, ортопедія, ортодонтія, пародонтологія, гнатологія.

Стоматолог терапевт (Ендодонт)

Це лікар із найбільшою спеціалізацією. У його обов’язки входить лікування захворювань зубів, навколишніх тканин, усунення проблем, що виникли в порожнині рота, а також проведення профілактичних заходів.

За відсутності скарг звертатися до стоматолога-терапевта необхідно хоча б 1 раз на рік. Під час огляду лікар, ретельно обстежуючи ротову порожнину, зможе виявити первинні ознаки карієсу, виявити ушкодження на емалі та одразу ж зайнятися лікуванням.

Звичайно, лікар терапевт (ендодонт) займається безпосереднім лікуванням різних захворювань зубів і порожнини рота. Однією з найпоширеніших патологій є карієс, який руйнує емаль, проникаючи углиб зуба та порушуючи його внутрішню структуру. Фахівець усуває ділянки з каріозними ураженнями та ставить пломбу.

Крім цього, він лікує і захворювання, що виникають внаслідок ускладнень від карієсу: пульпіт, гінгівіт, періодонтит, тобто запальні процеси, що розвиваються у тканинах, які оточують зуб. Також у стоматологічних центрах терапевти займаються естетичною реставрацією зубів фотополімерними матеріалами.

Хірург та імплантолог

Цей фахівець займається видаленням зубів у тому випадку, коли вони сильно пошкоджені та їх неможливо зберегти. Також хірург-стоматолог у Києві видаляє зуби, що аномально розвиваються, й ті, які завдають пацієнтові занепокоєння. До таких відносяться зуби мудрості.

Імплантологи, які мають відповідні знання, займаються імплантацією зубів і встановлюють дентальні імпланти (штучні зуби); відновлюють обсяг кістки (операції синус-ліфтингу, кісткова пластика), займаються пластикою м’яких тканин та ясен. Вони готують ротову порожнину до протезування та вживлюють штучні стрижні в ясна.

Стоматолог ортопед

Головна сфера його діяльності – протезування зубів, яке здійснюється за допомогою знімних та незнімних конструкцій, коронок, вкладок. Ортопед стоматолог у Києві також встановлює протези на імплантах, які попередньо вживляє в ясна його колега-хірург.

Крім цього, виділяють ще такого спеціаліста як гнатолог, який лікує захворювання, що не пов’язані із зубами: запалення трійчастого нерва та слинних залозах, патології скронево-нижньощелепного суглоба.

Стоматолог ортодонт

До цього фахівця пацієнти зазвичай звертаються щодо відновлення естетичного виду зубів. Ортодонт стоматолог у Києві усуває неправильне, аномальне розташування зубів та виправляє патології прикусу. Саме він здатний зробити усмішку красивою та привести зубний ряд у ідеально рівний стан.

Щоб виправити прикус та патологічне розташування зубів, ортодонт використовує у своїй роботі різноманітні види брекет-систем (знімні або постійні), трейнерів, пластин, кап.

Головним чином, прикус виправляють у дитячому віці, але завдяки сучасним ортодонтичним технологіям і методам усунути подібну патологію можна і у більш зрілих пацієнтів. Після лікування у ортодонту людина отримує рівний зубний ряд, правильний прикус та привабливу усмішку.

Стоматолог пародонтолог

Цей лікар спеціалізується на лікуванні захворювань ясен:

  • гінгівіт – запалення м’яких тканин, що оточують зуб, яке супроводжується кровоточивістю та хворобливими відчуттями;
  • пародонтит – запальний процес, що протікає в пародонті, у запущеній стадії зуби починають хитатися і можуть випадати;
  • пародонтоз – не запальне захворювання, ознаками якого є збліднення слизових оболонок, збільшення міжзубних просторів, розхитування зубів.

При лікуванні пародонтолог стоматолог у Києві застосовує лікарські мазі, капи, призначає фізіопроцедури. Він також здійснює гігієнічне очищення ротової порожнини: видалення каменю, твердих відкладень, Airflow.

Дитячий стоматолог

Він лікує молочні зуби, при необхідності їх видаляє, застосовує сріблення, здійснює герметизацію фісур, проводить планову санацію та професійне чищення.

При огляді може виявити патології прикусу та своєчасно направити дитину до ортодонту, щоб одразу почати виправляти неправильне розташування зубів.

Крім цього, дитячий стоматолог у Києві навчить малюка якісно чистити зубки, розповість про правила гігієни рота, пояснить, чому необхідно проводити її 2 рази на день.

Часті питання про стоматологів та відповіді на них

Питання: До кого звернутися щодо відбілювання зубів?

Відповідь: Відбілювання зубів займається пародонтолог-гігієніст, який застосовує для цього найпередовіші технології відновлення білизни емалі: за допомогою ультразвуку, піскоструминний метод Air flow або професійне відбілювання.

Питання: Хто усуває неприємний запах з рота?

Відповідь: Насамперед слід відвідати терапевта. Якщо він встановить, що запах є наслідком захворювання зубів або ясен, то направить до відповідного фахівця.

Питання: До кого записатися на прийом, якщо хитається зуб?

Відповідь: Причини, через які може хитатися зуб, можуть бути різними. Перед записом на консультацію, адміністратор нашої клініки ставить низку питань для запису до фахівця, позаяк цією проблемою займаються кілька спеціалістів відразу.

Питання: Хто допоможе при зубному болі?

Відповідь: Терапевт (ендодонт) або хірург.

Питання: До кого звернутися за відсутності одного або кількох зубів?

Відповідь: Найкраще до ортопеда або хірурга стоматолога в Києві, які запропонують різні види протезування. У будь-якому випадку з пацієнтом протягом усього лікування працюватимуть саме ці два спеціалісти.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Марусенко Марина Іванівна

Марусенко Марина Іванівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Здоровик Інна Юріївна

Здоровик Інна Юріївна

Завідуюча терапевтичним відділеням, стоматолог-терапевт, ендодонтист