Попри складні часи в житті кожного з нас, все одно потрібно знаходити час для догляду за своєю ротовою порожниною! Через постійні нервування ми вживаємо більше солодощів та вуглеводів, які негативно позначаються на зубах. Через це збільшується ризик появи проблем з ротовою порожниною, а саме карієсу, періодонтиту, зубного каменю та інших розладів.

Запам’ятайте: ніколи не можна терпіти зубний біль! Звичайно, є випадки, коли немає можливості відразу потрапити на прийом до лікаря, але це потрібно зробити якнайшвидше, для того, щоб зберегти своє здоров’я, уникнути негативних наслідків та позбутися дискомфорту.

Зі свого боку стоматологічна клініка “Дент Лайн” в Києві також докладає всіх зусиль для відновлення своєї нормальної роботи – сьогодні ми працюємо й надаємо киянам усі необхідні стоматологічні послуги, в т.ч. і термінового лікування.

10 випадків, які свідчать про те, що вам терміново треба до зубного лікаря:

 1. Набряклість та дискомфорт

Якщо було помічено набряк або відчуття дискомфорту в ротовій порожнині, це може свідчити про те, що відбувається запалення, наслідком якого може стати інфекція. Сильний біль — це не просто неприємні відчуття, які треба терпіти. Це показник того, що є проблема, яку треба вирішити.

 1. Проблеми з яснами

Часто трапляється так, що ми приділяємо особливу увагу нашим зубам, але зовсім забуваємо про ясна. Це зовсім неправильно! Якщо з’явилися наступні симптоми пов’язані з яснами, це означає, що час записатися до лікаря:

-набряк чи запалення;

-зміна кольору на яскраво-червоний чи синюшний;

-виділення гною або поява неприємного запаху;

-зазори між зубами та яснами.

 1. Поява білих плям на зубах

На зубах можуть з‘являтися білі плями – якщо вони були помічені, це означає, що треба швидко відвідати лікаря для того, щоб зупини карієс на ранніх стадіях.

 1. Пошкодження пломби

Попри те, що пломби, коронки, імпланти є досить міцними конструкціями, на жаль, вони можуть пошкодитись. Тож якщо виникає така проблема, треба негайно відвідати зубного лікаря для її усунення.

 1. Зміна кольору або текстури

Якщо почали з’являтися плями білого або червоного кольору та запалені ділянки — це теж є ознакою того, що час відвідати лікаря.

 1. Чутливість

Якщо під час пиття гарячого чаю чи куштування холодного морозива відчувається сильна чутливість, то вам також слід якнайшвидше відвідати стоматологію.

 1. Неприємний запах з ротової порожнини

Якщо відчувається неприємний запах з рота, але при цьому чищення зубів відбувається двічі на день, а використання нитки є регулярним – це може свідчити про більш серйозні проблеми, які найкраще виявити на початкових етапах.

 1. Важко ковтати та жувати

Якщо відчувається дискомфорт при жуванні чи ковтанні їжі — це ще один привід звернутися до лікаря.

 1. Проблеми з щелепою

Серйозною проблемою може стати неправильний прикус або біль при замиканні щелепи, наслідком чого можуть стати проблеми опорно-рухової системи.

 1. Ранки, які не загоюються

Будь-які пошкодження в ротовій порожнині не можуть довго боліти. Тому герпес, рани, лейкоплакія та інші проблеми можуть стати ознаками серйозної проблеми чи інфекції в організмі людини.

Якщо в ротовій порожнині наявний хоч один симптом із вищезазначених — це означає, що настав час звернутися до лікаря. Стоматологія — це медична галузь, яка потребує негайного розв’язання проблеми. Тому кожен пацієнт повинен дбати про свої зуби і відразу шукати можливість прийти до лікаря на прийом, для того, щоб виявити проблему на ранніх етапах її існування.

Для того щоб запобігти будь-яким захворюванням, стоматологи рекомендують дотримуватися наступних порад:

 • Ретельно чистіть зуби зранку та ввечері не менше двох хвилин (Стежте за тим, щоб діти чистили зуби так само).
 • Полоскайте рот водою після прийому їжі, для того, щоб позбавитися залишків на зубах.
 • Не вживайте багато цукру та полоскайте ротову порожнину водою після солодощів, особливо солодких напоїв.
 • Намагайтеся вживати якомога менше вуглеводів.
 • Піклуйтеся про свої зуби та їх цілісність. Не відкривайте ними банки, кришки, обгортки, не гризіть горіхи та не перекушуйте нитки. Це негативно відбивається на зубах та може призвести навіть до соколів та серйозних травм.
 • Не пийте дуже холодні напої та не вживайте гарячі продукти, адже це негативно впливає на емаль та її чутливість.
 • Якщо на слизовій оболонці з’явилися подряпини чи пошкодження, тоді рекомендується промити рот антисептичним розчином та прикласти гель з антисептиком.

Якщо на цю мить часу Ви відчуваєте дискомфорт та біль в зубах, то навіть незважаючи на воєнний стан – ми наполегливо рекомендуємо відвідати зубного лікаря для того, щоб чимшвидше позбутися проблеми!

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Черненька Юлія Олегівна

Черненька Юлія Олегівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Антоненко Андрій Володимирович

Антоненко Андрій Володимирович

Стоматолог-ендодонт
Смірнов Андрій Сергійович

Смірнов Андрій Сергійович

Стоматолог-ортопед, хірург, гнатолог
Марусенко Марина Іванівна

Марусенко Марина Іванівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Курило Вікторія Юріївна

Курило Вікторія Юріївна

Cтоматолог-ортодонт
Прудіус Євген Миколайович

Прудіус Євген Миколайович

Cтоматолог-ортопед
Здоровик Інна Юріївна

Здоровик Інна Юріївна

Завідуюча терапевтичним відділеням, стоматолог-терапевт, ендодонтист
Здоровик Тарас Васильович

Здоровик Тарас Васильович

Головний лікар стоматологічної клініки Dent Line, лікар-імплантолог та стоматолог-хірург