Стоматит – одне з найпоширеніших захворювань ротової порожнини. Це запальний процес, який проявляється на слизовій оболонці рота у вигляді почервонінь, виразок, припухлостей.

Фотографії стоматиту в роті

На сайтах стоматологічних клінік нерідко показані фото стоматиту, тому його легко розпізнати навіть у домашніх умовах. Однак самостійно приступати до лікування стоматиту не можна, оскільки можуть бути негативні наслідки.

Існує багато причин появи стоматиту:

  • механічні травми;
  • недотримання правил гігієни;
  • алергія;
  • гормональний збій;
  • паління;
  • неправильний прийом антибіотиків;
  • хіміотерапія;
  • спадковий фактор тощо.

Запалення розвивається окремо або як один із симптомів іншого захворювання.

Чи можна визначити стоматит по фото?

Визначити зі світлини, який стоматит (травматичний, алергічний, інфекційний чи інший) складно, оскільки зовнішні ознаки схожі.

Для уточнення діагнозу лікар має не лише бачити фото стоматиту, але й може призначити додаткові лабораторні дослідження, аналізи, проведення проб. Професійний підхід дозволяє підібрати правильне лікування для швидкого одужання.

Травматичний стоматит

Найчастіше виникає, коли пломба, що відкололася, або частина зуба пошкоджує слизову оболонку. Іноді механічне пошкодження утворюється через інтенсивне використання зубної щітки. В інтернеті найчастіше представлені фото стоматиту саме з цієї причини. Почервоніння та невеликі подряпини проходять через 2-3 дні, якщо прибрати травмуючі фактори, правильно обробити ранки та відвідати стоматолога для шліфування зуба.

Занадто гарячі напої можуть спричинити опік ротової порожнини, що у свою чергу збільшує ризик появи стоматиту. Те саме може статися після опіку кислотою або лужними розчинами. У таких випадках лікування стоматиту проходить шляхом обробки пошкоджених ділянок та прийому знеболювальних ліків.

Інфекційний стоматит

Найпоширеніша причина цього запалення – вірус простого герпесу. Найчастіше захворювання проявляється ще у дитячому віці. Вірус герпесу залишається в організмі людини на все життя, але при правильному лікуванні та профілактиці він рідко непокоїть.

Деякі симптоми інфекційного стоматиту можна побачити на світлині ротової порожнини, але багато ознак більше схожі на звичайну застуду (загальна слабкість, біль голови, набряклість слизової, підвищення температури). Буквально через 1-2 дні з’являються скупчення бульбашок, які лопаються та утворюють хворобливі виразки.

Як лікувати інфекційний стоматит?

Лікар призначає препарати проти запалення, підбирає комплекс вітамінів та макроелементів для підвищення імунітету. Якщо захисні функції організму ослаблені, може виникнути кандидозний стоматит (молочниця). У цьому випадку необхідно, крім протизапальних препаратів, приймати ще й протигрибкові, а також внести корективи в харчування.

Алергічний стоматит

Причинами такого запалення можуть стати продукти, цвітіння деяких рослин, ліки чи матеріали зубних протезів. Основні ознаки алергічного стоматиту – набряклість, сухість, неприємне відчуття печіння у роті. Для швидкого одужання треба усунути алерген та пропити антигістамінні препарати.

Трапляється, що алергічний стоматит супроводжує хвороби шлунково-кишкового тракту, патологію кровоносної чи ендокринної системи. Іноді саме стоматит дозволяє виявити у пацієнта серйознішу хворобу на ранній стадії та розпочати своєчасне лікування.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Антоненко Андрій Володимирович

Антоненко Андрій Володимирович

Стоматолог-ендодонт
Марусенко Марина Іванівна

Марусенко Марина Іванівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Курило Вікторія Юріївна

Курило Вікторія Юріївна

Cтоматолог-ортодонт
Здоровик Інна Юріївна

Здоровик Інна Юріївна

Завідуюча терапевтичним відділеням, стоматолог-терапевт, ендодонтист
Прудіус Євген Миколайович

Прудіус Євген Миколайович

Cтоматолог-ортопед
Здоровик Тарас Васильович

Здоровик Тарас Васильович

Головний лікар стоматологічної клініки Dent Line, лікар-імплантолог та стоматолог-хірург