У стоматологічній практиці найбільш важливими процедурами є лікування захворювань, що виникають в пульпі, а також ендодонтична підготовка зубів, у яких необхідно відновити коронкову частину. Завдяки технологіям і методикам, застосовуваним в стоматологічній клініці «Дент Лайн» (Київ), зуб пацієнта можна зберегти і реставрувати навіть при великих руйнуваннях.

Ендодонтичне лікування тут проводиться з використанням прогресивних способів, бінокулярної лупи та мікроскопа. Ці оптичні прилади дають можливість стоматологу візуально контролювати весь процес лікування, з їх допомогою виявляється анатомічна будова кореневих каналів та істотно полегшуються процедури препарування й встановлення пломби.

Про мікроскоп для лікування зубів

Зараз операційний мікроскоп використовують лікарі різних напрямків у медицині: нейрохірурги, офтальмологи, стоматологи та ін. Він оснащений потужними лампами, що дають яскраве фокусне світло, і збільшує потрібний об’єкт в 25-32 разів .

Під мікроскопом фахівець бачить форму, контури каналів і їхню кількість, може виявити кальцифікацію, визначити, змінився чи ні колір зубів, знайти відгалуження і гирла, дізнатися про їх місцезнаходження. Після проведеного раніше лікування зубних каналів мікроскоп допоможе виявити зміни, які можуть виникнути після пломбування. Дентин зуба під потужним освітленням і багаторазовим збільшенням для досвідченого фахівця стане своєрідною картою, завдяки якій він отримає відомості про різноманітність форм і виявить приховані гирла кореневих каналів.

Операційний мікроскоп допомагає стоматологові на всіх стадіях лікування зубів, позаяк дає можливість візуально контролювати всі проведені ним маніпуляції. Головними перевагами застосування цього оптичного приладу є:

 • Гарне освітлення, спрямоване на конкретний об’єкт, що покращує точність проведених процедур;
 • Багаторазове збільшення, яке дозволяє побачити лікареві особливості будови. Крім цього, під мікроскопом ефективно можуть бути виявлені залишки пломбувального матеріалу;
 • Більш швидке і точне діагностування захворювання, складання лікувального плану і прийняття рішення про найкращі методи лікування.

Використовуючи мікроскоп, стоматолог вже не працює наосліп, як було раніше.

Стоматологічний мікроскоп у визначенні розташування каналів

Успішне та ефективне ендодонтичне лікування залежить від ретельної обробки, якісної медобробки і герметичного закриття кореневого каналу. І головне, при цьому – правильно визначити розташування канальних гирл, які без мікроскопа виявити важко. Тому деякі канали стоматолог може не виявити, а, значить, вони не будуть оброблені й запломбовані, що призведе до невдалого та неефективного лікування.

Від того, наскільки правильно буде здійснений доступ до канальних гирл, залежить результат лікування самих каналів. Використання мікроскопа не дозволить доктору помилитися, що трапляється через недостатню візуалізацію потрібного об’єкту. Оптичний прилад дозволяє стоматологу:

 • з легкістю знайти вхід в канал делікатним способом з максимальним збереженням зубної тканини;
 • виявити порожнину пульпи під реставраційним матеріалом;
 • помітити другий, третій, четвертий, а іноді і п’ятий канал;
 • виявити можливі додаткові канали (в тому числі кальцифіковані);
 • візуально контролювати весь процес видалення з порожнини різних залишків, які можуть спровокувати повторне інфікування пульпи;
 • видалити дентіклей і кальцифікати, що закривають доступ до каналів.

Стоматологічний мікроскоп у виявленні переломів

Зазвичай поверхневі переломи неможливо помітити неозброєним оком, і стоматолог при діагностуванні орієнтується на скарги пацієнта (локальні хворобливі відчуття, які виникають від прийому холодної, гарячої, кислої їжі, або при надкушувані), анамнез і огляд порожнини рота. Але найчастіше, за цими симптомами лікар діагностує підвищену чутливість емалі або завищення пломби.

Операційний мікроскоп допоможе стоматологові з великою точністю виявити лінії переломів, дрібних тріщин, сколів, що дозволить правильно поставити діагноз і провести лікування більш успішно та ефективно.

Мікроскоп у переліковування каналів зубів

Якщо ендодонтичне лікування було проведено невдало, то з’являється запалення за межами кореневих каналів (періодонтит) , і в цьому випадку необхідно здійснити переліковування каналів. Воно складається з цілого комплексу процедур, в ході яких проводиться більш ретельне дезинфікування і повторне пломбування всіх каналів.

Застосування мікроскопа тут просто необхідно, щоб точно та надійно усунути перешкоди, що утворилися в коронковій частини і в самих каналах. Крім цього, мікроскоп дозволяє лікарю:

 • повністю видалити реставраційний матеріал;
 • виявити і видалити уламки від інструментів;
 • прибрати внутрішньоканальні штифти ;
 • проконтролювати процес розпломбування каналів;
 • виправити розбіжності від головного ходу каналів.

Мікроскоп в ендодонтії

На першому етапі ендодонтичного лікування необхідно визначити розташування каналу зубного кореня. Але неозброєним оком лікар може побачити тільки темний отвір, який до того ж практично не проглядається при препаруванні коронкової частини. Це відбувається тому, що оптична очна вісь і відбите світло не паралельні відносно один одного. У мікроскопі ж зовнішній світ прямує до основного об’єктиву через спеціальний провідник і, завдяки призмам, зводиться в оптичну вісь. Конструктивні особливості приладу виключають появу відблисків і в ньому відсутнє сліпуче світло.

Безтіньове освітлення в мікроскопі дозволяє більш ретельно провести резекцію кореневої верхівки. Крім цього, лікар чітко бачить навколокореневі структури та може ефективно проводити маніпуляції навіть у важкодоступних зонах. Інтенсивне й локально спрямоване освітлення дозволяє отримувати знімки, на яких видно найдрібніші елементи кореневих ділянок, до самої верхівки.

У мікроскопі створюється стереоскопічне зображення, що дозволяє оцінити глибину знаходження потрібного об’єкту.

Мікроскоп в лікуванні склерозованих каналів

В цьому напрямку використання мікроскопа дає величезні переваги і абсолютно нові перспективи. Якщо в результаті рентгенологічного дослідження виявлено повністю склерозований канал, то завдяки використанню мікроскопа, при збільшенні в 25 разів лікар клініки «Дент Лайн» може виявити наявність суцільної дентинової перешкоди, розглянути канальну стінку і дентин, поверхня якого вирізніється іншим кольором та структурою, і який під мікроскопом видаляють ультразвуком.

Оптичний пристрій дозволяє виявити, наскільки склерозоване ураження поширилося в апикальному напрямку і на якій глибині розташовані канали, що неможливо визначити, використовуючи навіть найпотужнішу лупу, на підтвердження правильного проходження робиться рентгенографія.

Переваги операційного мікроскопа при лікуванні зубів

Завдяки безтіньовому, відмінному висвітленню і багаторазовому збільшенню досліджуваного об’єкта, застосування мікроскопа дозволяє більш ретельно оглянути поверхні, структури, виявити особливості будови тощо. Це покращує й прискорює діагностування, забезпечує ефективність і успішність лікування.

Мікроскоп просто неоціненний в багатьох клінічно складних випадках, коли анатомічні особливості зубів і характер захворювання ускладнюють діагностування патології та її лікування. До них можна віднести додаткові канальні гирла, перешийки, витіюваті канали в формі літери S, перелом кореневої і коронкової частини та інші.

Операційний мікроскоп зараз використовують у більшості стоматологічних установ, в тому числі і в стоматологічній клініці «Дент Лайн» в Києві , адже цей пристрій значно краще забезпечує освітлення і збільшення потрібного об’єкту, ніж головний портативний освітлювач і лупи.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Черненька Юлія Олегівна

Черненька Юлія Олегівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Антоненко Андрій Володимирович

Антоненко Андрій Володимирович

Стоматолог-ендодонт
Марусенко Марина Іванівна

Марусенко Марина Іванівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Здоровик Інна Юріївна

Здоровик Інна Юріївна

Завідуюча терапевтичним відділеням, стоматолог-терапевт, ендодонтист