Якщо зуб має значні руйнування, то стоматолог клініки “Дент Лайн” у Києві може запропонувати пацієнтові встановити на нього коронку, яка приховає наявні недоліки та надалі вбереже зуб від пошкоджень.

Встановлена штучна конструкція об’єднується з зубом в єдине ціле, тому вона практично не відчувається в роті, не викликає дискомфорту, а відреставрований зуб володіє тими ж функціями і виглядає так само, як природний.

Якщо коронки на зуб встановлював професійний ортопед, а пацієнт за ними правильно доглядав, то прослужити вони можуть близько 15 років. При пошкодженні коронки її замінюють на нову або реставрують.

Коронки використовуються і в імплантації . Після імплантації в щелепу імпланта (металевого стержня, що імітує корінь) на нього одягають коронку, яка і буде служити видимою частиною зуба.

Які бувають коронки на зуби – різновиди

Коронка являє собою своєрідний ковпачок, що повторює анатомічну будову зуба. Для його закріплення використовується стоматологічний цемент.

Щоб коронка не надавала зубу більшого розміру, його відшліфовують на товщину стінок реставраційної конструкції.

Залежно від конструктивних особливостей коронки поділяють на повні, що закривають весь зуб, і часткові, які встановлюють на певну частину зуба.

У свою чергу, часткові коронки бувають:

  • екваторні. Їх встановлюють зверху зуба, і доходять вони до його середини. Використовуються при реставрації бічних одиниць.
  • напівкоронки. Ними закривають зуб зсередини і збоку, а видима поверхня залишається відкритою. Найчастіше використовуються для відновлення передніх одиниць.
  • тричетвертні. Їхні розмір перевищує розмір напівкоронок, вони закривають три чверті зуба, крім передніх і бічних поверхонь. Застосовують при відновленні корінних одиниць.
  • панцирні. Це своєрідні накладки, якими реставрують передню область зуба.

Які коронки на зуби краще вибрати?

Зазвичай використовуються повні зубні коронки, позаяк часткові важче виготовляти, і вони швидше зношуються. Хоча при їх установці зуби потрібно менше обточувати.

Показання і протипоказання до установки коронок

Лікар клініки “Дент Лайн” у Києві запропонує пацієнтові встановити коронку в наступних випадках:

  • Зуб зруйнований більше, ніж на половину або три чверті внаслідок карієсу, травм, клиновидних дефектів та інших чинників.
  • Зуб має аномально неправильну форму, що робить усмішку непривабливою й неестетичною (наприклад, конусоподібні зуби та ін.).
  • Емаль змінила колір внаслідок гіпоплазії, або через некроз пульпи або флюорозу.
  • Зуби піддаються патологічній стертості. Коронка запобіжить подальшому їх стиранню.
  • Коли потрібно зробити прикус вищим.
  • Необхідність скорегувати характер прикусу і /або форму зубної дуги (в процесі ортодонтичних маніпуляцій).
  • При підготовці до протезування знімними і ортодонтичними конструкціями.
  • У процесі імплантації зубів.

Приклади робіт наших спеціалістів

 

Скарги, з якими звернулась пацієнтка: проміжки (треми) між зубами, внаслідок відсутності декількох зубів. Велика діастема на верхній щелепі.

Щоб відновити естетику та провести протезування, необхідно спочатку провести ортодонтичне лікування за допомогою брекетів, для цього обрали брекет-систему Damon Q.

Проведно наступний план дій:

Ортодонтичне лікування брекет-системою, зокрема:

  • Зменшення діастеми на верхній щелепі;
  • Створення місця на нижній щелепі в зоні відсутнього зуба 4.5. для подальшого встановлення імплантату в цю зону.

Спочатку було зафіксовано брекети на верхній щелепі, пізніше – на нижній. Ортодонтичне лікування демонструє успішний результат перевтілення усмішки, але далі було виконано етап протезування у ортопеда: реабілітації на цирконієвих коронках.

 

 

Коронки на зуби не встановлюють:

  • При неприродній рухливості зубів 3 ступеня.
  • Якщо є хронічні запальні процеси в прилеглих до зубного кореня тканинах.
  • При неякісно залікованих каналах кореня.
  • Якщо зуби покриті відкладеннями і зубним каменем.

З чого виготовляють коронки на зуби?

Для виробництва коронок найчастіше використовуються металеві та композитні сплави, кераміка, металокераміка, діоксид цирконію .

Вибір матеріалу здійснюється стоматологом-ортопедом з урахуванням потреб пацієнта. При цьому враховується локалізація зуба, побажання до естетичного зовнішнього вигляду виробу і фінансові можливості пацієнта. На той час, поки постійні коронки перебувають у виробництві, на зуб встановлюються тимчасові пластмасові аналоги.

Коронки: металокераміка

Коронки з цього матеріалу складаються з металевого каркаса, який зверху облицьований керамікою. Якщо коронка встановлюється на справжній зуб, то для каркаса використовується кобальто-хромовий сплав, а якщо на імплантат – то його роблять з титанового сплаву.

Зовні коронки з металокераміки дуже схожі на натуральний зуб, але каркас з металу просвічує через ясна, надаючи їм неприємний синюватий відтінок. Щоб це частково приховати, по краю каркаса прокладають спеціальну пластинку, що призводить до збільшення вартості коронки.

Металокерамічні коронки володіють хорошим естетичним виглядом, високою міцністю (їх встановлюють навіть на моляри) і відносно недорогі. З недоліків можна відзначити товсті стінки (зуб сильно сточується, тому його зазвичай депульпують), метал забарвлює ясна під коронкою, також є можливість розвитку гальванозу.

Коронки: діоксид цирконію

По міцності можна порівняти з металевими виробами. Але він білого кольору і має певні світлопропускні характеристики, що надає коронкам максимальної схожості з природними зубами.

Якщо цирконієві коронки встановлюють на передні зуби, то каркас зверху покривають порцеляною, що забезпечує емалі потрібну прозорість. При протезуванні жувальних зубів конструкції повністю цирконієві.

Головними перевагами цих коронок є відмінна міцність, прекрасний естетичний вигляд (не відбувається фарбування ясен), хороша біологічна сумісність (відсутність алергічних реакцій і гальванозу). До того ж конструкції з цирконію можна встановити швидко і за один візит до стоматолога.

До мінусів відноситься велика ціна і схильність до відколювання порцелянової облицювання (в 5% випадків у перші 3 роки).

Приклади робіт наших спеціалістів

Головним завданням було відновити втрачену естетику максимально природньо та гармонійно.

Було проведено:

  • Санація та підготовка зубів до протезування;
  • Тотальна реабілітація на цирконієвих коронках.

Склокераміка E-max

Цей матеріал володіє такою ж світлопропускною здатністю, як і справжні зуби, тому коронки виглядають дуже природно і будуть відмінним варіантом для реставрації зони усмішки.

Склокерамічні коронки менш міцні, ніж цирконієві та металеві, але водночас їх можна встановлювати і на жувальні одиниці.

Щоб надати зубу ще більшу природність, конструкцію E-max покривають порцеляною, хоча існують види склокераміки, які не потребують цього, оскільки для додання потрібних колірних відтінків можна використовувати спеціальні барвники.

Переваги: ідеальний зовнішній вигляд (для реставрації передніх зубів – найкращий варіант), тонкі стінки (мінімальне обточування зуба), достатня міцність, хороша біологічна сумісність (E-max НЕ алергенний матеріал), установка за один прийом за спеціальною технологією CAD /CAM.

Основний недолік склокераміки – вища ціна коронок на зуби, ніж у металокераміки.

    Цю послугу надають лікарі

    Смірнов Андрій Сергійович

    Смірнов Андрій Сергійович

    Стоматолог-ортопед, хірург, гнатолог
    Федорець Іван Андрійович

    Федорець Іван Андрійович

    Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
    Прудіус Євген Миколайович

    Прудіус Євген Миколайович

    Cтоматолог-ортопед