За словами стоматологів, багато пацієнтів до сих пір побоюються такої операції, як імплантація зубів в Україні, оскільки вірять поширеним міфам про це лікування, вважаючи, що це надто болюча, дорога, тривала і небезпечна процедура.

У більшості подібних чуток лежать давно застарілі дані, а деякі з них взагалі ні на чому не засновані. Через побоювання перед будь-яким, навіть незначним оперативним втручанням, люди починають вірити різним байкам про непередбачувані та несподівані наслідки після встановлення зубних імплантатів.

Ось кілька головних міфів, які були придумані про цей спосіб відновлення зубів.

Міф №1. Вживлення імпланта заподіює сильний біль

Таке твердження абсолютно невірне, адже у кістковій тканині відсутні нервові закінчення. Ані під час установки, ані в період приживлення штучного кореня в кістку хворобливих відчуттів немає.

Щоб знеболити слизову оболонку, застосовують найсучаснішу і надійну анестезію (місцеву або загальний наркоз), після якої акуратно й обережно надрізають ясна.

Відгуки свідчать, що після операції, коли анестезія перестане діяти, можуть відчуватися незначні больові відчуття в місці накладення швів, але їх можна позбутися, прийнявши звичні знеболюючі препарати. До того ж розріз, як правило, має довжину не більше 1 см, тому загоєння проходить швидко і безболісно, якщо пацієнт дотримується всіх рекомендації фахівця.

Міф №2. У імплантації зубів багато протипоказань, тому вона не підходить більшості людей

Зараз медицина, в тому числі і стоматологія, успішно розвиваються й досягли таких висот, що протипоказань до установки імплантів практично немає.

Якщо раніше через нестачу кісткової тканини в місці імплантації штучного кореня лікарі пропонували інший спосіб відновлення зубів, то зараз ця проблема легко усувається. До того ж, більшість фахівців вважають, що імплантація зубів, навпаки, дає поштовх до розвитку кісткової тканини.

Показаннями до відстрочення вживлення імпланта можуть стати деякі захворювання: підвищений тиск, злоякісні новоутворення, серйозний збій в обміні речовин, але після їх корекції імплантація можлива. Подібну операцію проводять практично в будь-якому віці, навіть у літніх пацієнтів.

Міф №3. Після імплантації зубів організм обов’язково відторгне встановлений імплант зуба

Це твердження не має ніяких підстав. Навіть у той час, коли імплантологія тільки зароджувалася, більшість штучних коренів успішно приживалися, а деякі з них до цих пір відмінно служать, хоча були встановлені років 50 назад.

Сучасні імпланти виготовляються зі спеціальних сплавів, які мають прекрасну біологічну сумісність, не викликають алергію, за формою точно відтворюють зубний корінь, а їх приживлення становить 98-99%.

Тій невеликій кількості пацієнтів, у яких відбулося відторгнення, фахівці радять провести операцію повторно, позаяк у подібних випадках позитивний результат теж становить не менше 99%. Не слід забувати, що після хірургічного втручання слід регулярно проходити профілактичний огляд у стоматолога в Києві раз на 1,5 роки і робити контрольні знімки.

Міф №4. Імплантація зубів – це занадто тривалий процес, і впродовж багатьох місяців потрібно буде приховувати усмішку

Для успішного і результативного лікування доведеться запастися терпінням і строго виконувати рекомендації фахівця-імплантолога. Наприклад, на нижній щелепі приживлення штучного кореня відбувається протягом 2-3 місяців, але в тому випадку, якщо не потрібно нарощувати кісткову тканину в області його встановлення. Швидкість процесу також залежить від системи імпланта.

У цей час не обов’язково ходити з «діркою» в роті, на тільки що імплантований імплантат можна встановити тимчасову коронку.

Міф №5. Установка імплантів у Києві коштує дорого – ціна доступна тільки багатим людям

Як і на багато інших способів лікування, в тому числі і на імплантацію зубів в Україні, з часом ціни знижуються. Зараз можна придбати, як ексклюзивні й дорогі імпланти, так і цілком бюджетні аналоги. До того ж імплант встановлюється на все життя.

Міф №6. Імплантат руйнує кісткову тканину щелепи

Абсолютно невірне твердження. Як показує практика, вживлення стержня стає причиною для розвитку кістки, оскільки саме так організм адаптується до запровадженого чужорідного тіла. Через тиск імпланта до кістки починає доливати кров, що виключає атрофію кісткової тканини. Її пошкодження можливо лише в тому випадку, якщо не приживлений титановий корінь довго перебував у щелепі.

Міф №7. Встановлений імплант буде заважати і порушить дикцію

Подібне твердження з’явилося через те, що люди не бачать різниці між імплантацією зубів і протезуванням . До протезів, особливо знімних, доводиться звикати тривалий час, вони здатні доставити деякий дискомфорт і тимчасово порушити дикцію, оскільки закривають все піднебіння. Відгуки свідчать, що імплантати не відрізняються від власних зубів, не відчуваються в роті і не заподіюють ніяких незручностей.

Якщо пацієнт після загоєння надрізу на яснах починає відчувати імплант, як сторонній об’єкт, слід негайно відвідати стоматолога.

Міф №8. Вживлення імплантів – це не перевірений і експериментальний метод відновлення зубів

Імплантологія, як інноваційний метод лікування, існує вже багато десятиліть і давно стала стандартною технологією. Ще в 70-і роки минулого століття імплантацію вважали результативною та ефективною процедурою, про що заявила американська асоціація стоматологів. Ефективність імплантації зубів в Україні підтверджена статистикою: понад 98% пацієнтів вважають отриманий результат відмінним і якісним.

Звичайно, імплантологія продовжує розвиватися, відбувається впровадження нових методик і матеріалів, але жодне нововведення не використовується на практиці, поки воно не пройде тривалі клінічні випробування, які доведуть його безпеку.

Міф №9. Імплантація та протезування зубів – це однакові процедури

Так можуть говорити ті, хто зовсім не цікавиться здоров’ям власних зубів. Відгуки свідчать, що у імплантатів більш естетичний вигляд, ніж у знімних протезів, вони непомітні й не відчуваються в роті, не закривають піднебіння і не впливають на дикцію і сприйняття смаку. До того ж за допомогою імплантатів можна відновити навіть повністю зруйновані або видалені зуби.

Міф №10. Імплантація зубів не може бути проведена якісно і ефективно

Це поширене переконання більшості людей в тому, що у власній країні роблять все гірше, ніж за кордоном. Таке упередження існує в усьому світі, наприклад, американські громадяни вважають, що найкраще лікування вони можуть отримати тільки в європейських країнах, а українці вважають, що медицина краще розвинена в Європі.

Імплантація в Києві вже давно стала звичайною і стандартною операцією з відновлення втрачених зубів, а рівень кваліфікації вітчизняних фахівців знаходиться на досить високому рівні, щоб забезпечити якість і безпеку імплантації штучного кореня в 98-99% випадків.

Установка імплантатів в Україні в 2023 році – це надійний метод лікування. Прижився стрижень непомітний пацієнтові і повноцінно замінює справжній зуб. На відміну від протеза імплант ніколи не вискочить, під ним не скупчуються залишки їжі, він не вимагає особливого догляду, крім звичайної чистки зубів двічі на день, застосування іригатора і огляду у стоматолога один раз в півроку.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Смірнов Андрій Сергійович

Смірнов Андрій Сергійович

Стоматолог-ортопед, хірург, гнатолог
Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Здоровик Тарас Васильович

Здоровик Тарас Васильович

Головний лікар стоматологічної клініки Dent Line, лікар-імплантолог та стоматолог-хірург