Стоматологічні процедури нерідко спричиняють страх, дискомфорт, біль. Видалення зуба під седацією – це чудова можливість спокійно і безболісно перенести операцію.

Медикаментозний сон, який відбувається під контролем лікарів, дозволяє зробити всі необхідні маніпуляції абсолютно невідчутним для пацієнта як фізично, так і емоційно. При цьому госпіталізація не є обов’язковою. Інноваційні снодійні речовини працюють м’якше за загальний наркоз і не спричинюють негативних наслідків.

Показання для видалення зуба під седацією (уві сні)

Досить багато стоматологічних процедур проходять зі знеболюючими засобами, але не завжди потрібно проводити операцію «уві сні». Однак є випадки, коли медикаментозний сон не тільки ефективний, але й необхідний:

  • видалення декількох зубів (наприклад, як підготовчий етап перед імплантацією або встановленням брекет-систем);
  • складне видалення (зуби з викривленим корінням, зрощені з щелепною кісткою, одиниці, що не прорізалися, розколоті на частини, за наявності гранулем, кіст тощо).

На просту операцію йде 15-20 хвилин, але при складному зубі або коли прибирають багато зубів, потрібно більше часу.

Щоб пацієнт не відчував тривоги, не нервував, не здригався від звуків маніпуляцій, краще видаляти зуби під седацією.

Операцію “уві сні” призначають і тоді, коли інші способи анестезії не підходять:

  • місцева (при деяких захворюваннях, таких як астма, патологіях серця, не можна використовувати препарати з адреналіном, тому знеболювальні можуть просто не вплинути);
  • загальна (наркотичні препарати при масштабній операції можуть зовсім не вчасно закінчити свою дію і лікареві доведеться закінчувати процедуру «по-живому»).

Безболісне видалення зубів під седацією показано в обов’язковому порядку за наявності таких факторів:

  • сильний блювотний рефлекс;
  • нездатність довго сидіти в одному положенні і не стуляти щелепи;
  • дентофобія (страх стоматологів), напади паніки;
  • розлади психічного характеру;
  • гіпертонія, захворювання серця;
  • непереносимість болю.

За бажанням пацієнта видалення зубів під седативними препаратами також можливе. Таке лікування часто вибирають люди, що пережили в минулому невдалий досвід зі стоматологом, яких від однієї думки про бормашину та інструменти лікаря кидає в тремтіння. Контрольований сон заспокоює, розслаблює, позбавляє неприємних відчуттів і залишає у пам’яті візит до стоматолога, як корисний та безболісний захід.

Які переваги седації при видаленні зубів?

Седація разом з іншими знеболювальними препаратами дає змогу зручно перенести процедуру. Плюси такого методу лікування:

  • безболісно (пацієнт не відчуває, що робить лікар);
  • безпечно (під час процедури за станом пацієнта постійно стежить лікар-анестезіолог);
  • жодного стресу (метод дозволяє видаляти зуби навіть тим, хто панічно боїться стоматологів);
  • більше можливостей (видалення зубів можливе при різних системних патологіях);
  • можна поєднувати з іншими операціями, що суттєво скорочує термін лікування зубів.

Завдяки седації тканини швидше гояться, тому що зменшується кількість місцевих знеболювальних, які погіршують кровопостачання та знижують швидкість відновлення.

Безболісне видалення зубів під седацією у комфортній обстановці, без страху та переживань виключає підвищення рівня гормону стресу, що у свою чергу знижує появу набряклості, кровотеч та інших ускладнень. Спокійний стан пацієнта дуже допомагає хірургу у процесі роботи. Лікареві не треба думати про емоційну складову, що дає можливість йому повністю сконцентруватися на виконуваних діях.

Чим відрізняється седація від загального наркозу?

Седативні препарати вводять людину в стан напівсну. Пацієнт чує та розуміє лікаря. Варто відзначити, що седація заспокоює, але не знімає болючі відчуття. Для знеболювання використовують спеціальні препарати. Після такого сну швидко відходять.

Пацієнт під загальним наркозом перебуває у несвідомому стані, не звертає увагу на будь-які зовнішні подразники, втрачає всі види сприйняття. Після загального наркозу організму потрібен час, щоб прийти до норми.

Як підготується до седації в стоматології?

Якихось особливих підготовчих заходів такий медикаментозний сон не вимагає. Седативні речовини не шкодять організму, як загальний наркоз, але в деяких випадках (наприклад, якщо пацієнти – люди похилого віку), може знадобитися додаткова консультація терапевта або невролога. Фахівці визначають показання та протипоказання, при необхідності коригують план лікування.

Іноді при хронічних хворобах, коли пацієнт приймає ліки на постійній основі, в день операції треба зменшити дозу цих препаратів або взагалі їх скасувати. Тим, хто має захворювання серця, гіпертонічну хворобу, обов’язково вимірюють тиск, роблять ЕКГ.

Як відбувається видалення зубів під седацією у Києві в клініці “Дент Лайн”?

  • пацієнту внутрішньовенно або за допомогою інгаляції вводять седативний препарат, для знеболювання використовують місцевий анестетик;
  • поки пацієнт перебувати під контролем анестезіолога, лікар-хірург видаляє зуби відповідно до малотравматичного протоколу;
  • після закінчення хірургічних маніпуляцій подача седативних речовин зупиняється анестезіологом і пацієнт через пару хвилин прокидається.

Якщо потрібно, пацієнта переводять в іншу кімнату для відпочинку. За півгодини після операції можна їхати відпочивати додому. Приблизно через два тижні необхідно зняти шви та зробити контрольний знімок.

Чи є гарантія безпеки?

Видалення зуба під седацією – абсолютно безпечна процедура, оскільки фахівці безперервно спостерігають за станом пацієнта та вчасно змінюють план дій.

Анестезіолог стежить за показаннями моніторів, перевіряє дихання, тиск, ритм серця. Подача кисню контролюється станцією. На випадок критичних ситуацій (яких до цього моменту не було) у клініці є дефібрилятор.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Крисько Ігор Володимирович

Крисько Ігор Володимирович

Анестезіолог, Дитячий анестезіолог
Смірнов Андрій Сергійович

Смірнов Андрій Сергійович

Стоматолог-ортопед, хірург, гнатолог
Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Здоровик Тарас Васильович

Здоровик Тарас Васильович

Головний лікар стоматологічної клініки Dent Line, лікар-імплантолог та стоматолог-хірург