Потрібно поставити пломбу на зуб?

Мешканці столиці добре знають, де роблять якісне пломбування зубів у Києві, тому впевнено рекомендують стоматологію «Дент Лайн» на Подолі. Фахівці клініки мають багаторічний досвід, використовують сучасні методи лікування, інноваційні матеріали та інструменти. Записатися на прийом нескладно – достатньо лише зателефонувати за вказаним номером.

Найчастіше установка пломби на зуб – це завершальний етап лікування карієсу або пульпіту. Іноді така процедура необхідна для реставрації зуба після удару чи падіння. Щоб відновити жувальну функцію та повернути гарну усмішку, необхідно враховувати багато особливостей.

Які зубні пломби бувають та яка їхня ціна?

Пломбувальний матеріал лікар завжди підбирає індивідуально. Пломби відрізняються за багатьма критеріями. Наприклад, за складом:

  • цементні (дешеві, використовуються рідко, відрізняються за кольором від природної емалі, практично не піддаються шліфуванню, мають невеликий термін служби);
  • композитні (у складі різні суміші полімерів, для затвердіння необхідна УФ-лампа, дуже міцні, довговічні, легко поліруються, мають різні відтінки, тому без проблем можна підібрати потрібний колір).

Пломбування зубів у Києві може бути тимчасовим або постійним. Це теж одна з відмінностей пломб. Тимчасові пломби встановлюють зазвичай терміном до 2 тижнів при багатоетапному лікуванні. Такі пломби особливо не шліфують, вони більше призначені для захисту зубів від потрапляння їжі.

Якщо немає болю після лікування, тимчасову пломбу замінюють постійною, яка служить кілька років.

Як встановлюють пломбу на зуб?

Будь-яка стоматологічна процедура проводиться відповідно до існуючого лікарського протоколу. Особливості встановлення пломби:

  • анестезія (знеболювальні препарати підбирають з урахуванням фізіологічних особливостей пацієнта);
  • препарування зуба, видалення каріозних запалень, перевірка стану пульпи, формування необхідної порожнини для заповнення пломбувальним матеріалом;
  • дезінфекція, сушіння, встановлення спеціальної прокладки;
  • підготовка пломби;
  • пошарове накладення, створення потрібної форми;
  • полірування.

Матеріал пломби впливає на специфіку установки. Так, якщо лікар використовує цементну пломбу, процедура повинна проходити дуже швидко, тому що матеріал твердне за лічені секунди і в лікаря мало часу для формування поверхні зуба.

Композитні матеріали – найкращий вибір для пломбування зубів у Києві або в будь-якому іншому місті. Установка таких пломб відрізняється тим, що:

  • створена порожнина обробляється спеціальними адгезивними системами для забезпечення міцного зчеплення пломби з твердими тканинами зуба;
  • композит наноситься тонкими шарами, при цьому кожен шар окремо просушується УФ-лампою;
  • після сушіння стоматолог робить коригування форми та полірують пломбу.

Якщо необхідно закрити велику порожнину в зубі, замість звичайної пломби використовують зубну вкладку. Стоматолог робить відбиток та віддає до лабораторії, де фахівці виготовляють «велику» пломбу. Вкладку встановлюють у порожнину за допомогою спеціальних засобів.

Пломбування зубів без болю цілком можливо

Сьогодні практично всі пацієнти лікують зуби з використанням анестезії. За відсутності алергії (проводять проби) лікар вводить знеболювальні препарати в ясна біля зуба, з яким має працювати. Анестезія починає діяти вже за кілька хвилин. Безболісне лікування дає змогу пацієнту бути спокійним під час маніпуляцій.

Коли на препарати є алергія або пацієнт просто не хоче використовувати анестезію, процедура більш відчутна. Можливі больові відчуття, якщо стоматолог зачепить нерв або працює в зубній порожнині біля самого нерва.

Коли можна їсти після встановлення пломби на зуб?

Пломбування зубів – це проста стоматологічна процедура, після якої немає якогось терміну реабілітації, тож пацієнт одразу повертається до свого звичайного життєвого ритму. Єдине, лікарі рекомендують вживати напої та їжу через 2-3 години після встановлення пломби. При цьому, щоб уникнути фарбування встановлених пломб, на добу треба відмовитися від кави, міцного чаю та яскравих продуктів, що фарбують.

Скільки коштує пломбування зубів у Києві?

Ціна на встановлення пломби залежить від декількох факторів, основні з них – матеріал та розмір порожнини, яку потрібно заповнити. На вартість пломби впливає складність роботи, необхідність додаткових послуг. Варто відзначити, що хороша пломба – це здорові та красиві зуби на довгі роки, тому не варто на ній економити.

Докладніше див. Пломба на зуб ціна в Києві

Проте який би пломбувальний матеріал не був обраний – бюджетний чи дорогий – професіонали клініки «Дент Лайн» гарантовано зроблять роботу якісно. Тут швидко та безболісно проведуть лікування кореневих зубів, відновлять жувальну функцію, відреставрують молочні зубки та повернуть естетичний зовнішній вигляд вашій усмішці!

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Антоненко Андрій Володимирович

Антоненко Андрій Володимирович

Стоматолог-ендодонт
Марусенко Марина Іванівна

Марусенко Марина Іванівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Здоровик Інна Юріївна

Здоровик Інна Юріївна

Завідуюча терапевтичним відділеням, стоматолог-терапевт, ендодонтист
Прудіус Євген Миколайович

Прудіус Євген Миколайович

Cтоматолог-ортопед
Здоровик Тарас Васильович

Здоровик Тарас Васильович

Головний лікар стоматологічної клініки Dent Line, лікар-імплантолог та стоматолог-хірург