Вагітність – це чудово, але в той же час у цей період у жіночому організмі відбуваються суттєві фізіологічні та емоційні зміни. Гормональний збій, зниження імунітету, дефіцит вітамінів та мінеральних речовин сприяють виникненню стоматологічних захворювань.

Добре, якщо до вагітності жінка регулярно відвідувала стоматолога, проводила необхідне лікування, стежила за станом ротової порожнини. У цьому випадку майбутній мамі достатньо періодично приходити до клініки “Дент Лайн” на профілактичний огляд, щоб лікар вчасно побачив проблеми. Це важливо, оскільки у вагітних гінгівіт, карієс та інші захворювання розвиваються набагато швидше. Нерідко всього за 2-3 тижні хвороба переходить з початкової стадії до середньої.

Найчастіше вагітні в стоматологію приходять із такими проблемами:

  • карієс (руйнування емалі та дентину);
  • гінгівіт (захворювання ясен);
  • підвищена чутливість зубів;
  • пародонтит (запалення тканин пародонту).

Які особливості лікування зубів під час вагітності?

Найкраще проводити лікування зубів у другому триместрі (14-26 тиждень розвитку плода). Це найспокійніший і найсприятливіший період, коли повністю сформувалися всі життєво важливі системи та органи. На другому триместрі дозволяється робити прицільний знімок та використовувати знеболювальні препарати.

У стоматологічній клініці Києва “Дент Лайн” використовують анестезію, яка діє локально і при попаданні в кров безпечна для малюка. Не варто відкладати лікування, якщо спостерігається зубний біль. Швидкий розвиток захворювання і сильні болючі відчуття можуть завдати шкоди і жінці, і малюкові.

Лікування зубів на ранніх термінах вагітності

У першому триместрі (до 14 тижнів розвитку плоду) йде активне формування органів, плаценти, втручатися в організм у цей період не треба. Деякі процедури, медикаменти, можуть негативно вплинути на розвиток ембріона, тому застосовувати анестезію, робити рентгенівські знімки небажано. Найчастіше перші місяці вагітності супроводжуються токсикозом, що дуже ускладнює процес відвідин як стоматолога, так і будь-якого лікаря.

Якщо жінка нормально реагує на запахи, без проблем переносить різні медичні маніпуляції, цілком можливо провести лікування початкового карієсу або при необхідності зняти гострий зубний біль.

Лікування зубів у вагітних у третьому триместрі

Починаючи з 27 тижня розвитку плода, у майбутньої мами можуть спостерігатися різкі перепади настрою (емоційні гойдалки), тому краще уникати напруги, щоб не спровокувати передчасні пологи.

У цей період малюк уже досить великий, тому вагітній складно тривалий час лежати у стоматологічному кріслі. Якщо у третьому триместрі з’явився сильний зубний біль, гостре запалення, лікування проводять на боці або напівсидячи.

Які стоматологічні процедури можна робити під час вагітності?

Рентгенологічне обстеження (заборонено у першому триместрі). Якісне лікування запущеного карієсу або гострого запалення неможливе без рентгена. Вагітним роблять знімок на цифровому радіовізіографі. Це обладнання набагато безпечніше за плівкове. Під час процедури захисту плоду використовують спеціальний свинцевий фартух.

Анестезія. Сучасні препарати на основі артикаїну безпечні, діють виключно у місці введення та не проникають через плаценту. Проте бажано утриматися від анестезії у першому триместрі.

Лікування карієсу. Це захворювання, особливо в його початковій стадії, можна лікувати практично без обмежень. Якщо необхідно застосовувати анестезію, краще трохи почекати і відвідати стоматолога у другому триместрі.

Видалення зубів. Якщо дозволено використання анестезії та вагітна спокійно реагує на процедуру, видалення зуба не протипоказане. Але виривати «складні», наприклад, зуби мудрості, краще вже після народження малюка.

Вагітним не можна проводити:

  • відбілювальні процедури (деякі компоненти препаратів, потрапляючи в кров, можуть зашкодити плоду);
  • процедури під загальним наркозом;
  • імплантацію (високий ризик відторгнення, призначаються антибіотики).

У стоматології “Дент Лайн” (Київ, Поділ) майбутнім мамам завжди спокійно. Тут створено всі умови для вагітних, щоб консультації, профілактичні огляди, лікування зубів чи гігієнічні чищення проходили з максимальним комфортом.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Антоненко Андрій Володимирович

Антоненко Андрій Володимирович

Стоматолог-ендодонт
Марусенко Марина Іванівна

Марусенко Марина Іванівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Курило Вікторія Юріївна

Курило Вікторія Юріївна

Cтоматолог-ортодонт
Здоровик Інна Юріївна

Здоровик Інна Юріївна

Завідуюча терапевтичним відділеням, стоматолог-терапевт, ендодонтист
Прудіус Євген Миколайович

Прудіус Євген Миколайович

Cтоматолог-ортопед
Здоровик Тарас Васильович

Здоровик Тарас Васильович

Головний лікар стоматологічної клініки Dent Line, лікар-імплантолог та стоматолог-хірург