Цифрові технології впроваджуються в багато галузей медицини, в тому числі і в стоматологію. Все частіше в лікувальній практиці застосовується 3D візуалізація зубів , яка дає можливість лікарям в цифровому вигляді отримати тривимірну модель зубних рядів, щелеп та кісток черепа. 3D сканування дозволяє оглянути стоматологові навіть важкодоступні зони в ротовій порожнині.

Внутрішньоротовий 3D сканер для зубів

Щоб отримати цифрові відбитки зубів, в стоматологічних клініках використовують спеціальний апарат – інтраоральний (внутрішньоротовий) 3D сканер . Цей пристрій, як і всі інші оптичні сканери, направляє світлові промені на потрібний об’єкт, потім зчитує їх відображення та передає в комп’ютер, де за допомогою спеціальної програми складається об’ємне 3D-зображення. Використання внутрішньоротового сканера в більшості випадків є оптимальним і ефективним методом діагностики як для лікаря, так і для пацієнта.

На фото: інтраоральний (внутрішньоротовий) 3D сканер, який ми використовуємо в роботі – 3Shape.

Цифрове тривимірне зображення більш зручне для роботи стоматолога, ніж традиційні відбитки з гіпсу, позаяк його можна повертати в різні боки, наближати, збільшуючи потрібну зону, і створювати проекцію окремих фрагментів.

Ці знімки згодом стають основою для отримання 3D-конструкцій: коронок, незнімних або мостових протезів, імплантатів. До того ж при необхідності цифрову модель можна роздрукувати на 3D-принтері.

Стоматологічна клініка “Дент Лайн” в Києві оснащена сучасним цифровим обладнанням, в тому числі інтраоральним 3D-сканером, завдяки якому стоматологи отримують об’ємні моделі високої точності, що потім застосовуються для виготовлення вінірів, коронок, ортодонтичних об’єктів.

Переваги 3D сканування зубів

Використання внутрішньоротового 3D сканера – це справжній прорив у стоматології, адже він суттєво економить час і полегшує процес створення відбитків. Основні переваги цифрового сканування:

  • відсутність дискомфорту у пацієнта при знятті відбитків. Особливо важливо для тих, у кого є блювотний неконтрольований рефлекс;
  • дуже висока точність отриманих тривимірних моделей, що використовуються для створення вінірів, протезів, вкладок тощо;
  • істотне скорочення часового періоду для виготовлення стоматологічних конструкцій. Якщо раніше від перших відвідин лікаря до їх установки пацієнтові доводилося чекати до 2 тижнів, то зараз цей процес займає не більше кількох днів, причому навіть при найскладнішому протезуванні;
  • не потрібне повторне сканування, щоб скорегувати отриманий цифровий зліпок, адже фахівець може його виправити прямо на моніторі, причому за відсутності пацієнта.

Сфери застосування інтраорального стоматологічного сканера

3-D сканування зубів використовується:

  • В ортодонтії для діагностики, складання лікувального плану і виготовлення необхідних конструкцій;
  • В імплантології для виробництва високоточних хірургічних шаблонів;
  • В ортопедії для створення вінірів, вкладок, коронок;
  • У гнатології при виготовленні сплінт і шин.

Заміна ручної праці цифровими пристроями зводить до мінімуму будь-які спотворення. Після 3-D сканування стоматолог вивчає отримане зображення, при необхідності коригує його і відправляє в лабораторію для створення потрібної конструкції. В результаті пацієнт економить час і кошти та отримує саме те, що було заплановано.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Курило Вікторія Юріївна

Курило Вікторія Юріївна

Cтоматолог-ортодонт
Прудіус Євген Миколайович

Прудіус Євген Миколайович

Cтоматолог-ортопед
Здоровик Тарас Васильович

Здоровик Тарас Васильович

Головний лікар стоматологічної клініки Dent Line, лікар-імплантолог та стоматолог-хірург