Іноді на рентгенівському знімку фахівець зауважує у каналі зуба фрагмент інструменту. Раніше витягнути такий уламок без руйнування зуба було практично неможливо. Такі завдання бралися вирішувати одиниці.

Зараз, завдяки новітньому обладнанню, знанням та досвіду, лікарі-ендодонтисти беруться за роботу навіть у найскладніших випадках. Але чи завжди потрібно витягувати частинку інструменту?

Чому в кореневому каналі може залишитися фрагмент стоматологічного інструменту?

Незважаючи на надійність та міцність матеріалів, з яких зроблені сучасні інструменти, ризик поломки все одно є. Сильно викривлені зубні канали можуть бути причиною пошкодження металевих елементів. Однак не такий страшний факт наявності стороннього тіла в корені.

Сам уламок не є небезпечним (він не може поранити м’які тканини, зруйнувати кістку тощо). Але проблеми можуть виникнути у випадку, якщо уламок перекриє просвіт каналу, що ускладнить обробку каналу під час лікування. При недостатній дезінфекції каналів згодом розвивається запальний процес. Тому головне завдання лікаря – добре почистити канали.

Кейси різних пацієнтів від ендодонта Антоненко Андрія – переліковування кореневих каналів

На фото відмічено як виглядає уламок на рентген знімку і вже “чисті” та запломбовані канали:

Коротке відео, як вилучався інструмент:

 

Як видалити зламаний інструмент із зубного каналу?

Не завжди треба прибирати уламки, тому що сам процес призводить до витончення стінок каналу. Рішення про те, діставати фрагмент інструменту чи ні, лікар приймає, зваживши всі «за» та «проти»:

  • Якщо інструмент зламався вже наприкінці, коли робота з каналом практично закінчена і витягування передбачає зайву обробку тканин, краще залишити фрагмент у корені. Пацієнта про це обов’язково інформують.
  • Якщо уламок можна дістати без особливих складнощів, то, звичайно, він витягується.
  • Якщо уламок залишився в каналі, який ще не обробили, то витягування обов’язкове, оскільки потрібна якісна дезінфекція.

Видалення фрагментів здійснюється тільки за допомогою мікроскопа, оскільки розміри уламків найчастіше лише 1-2 мм. У тому випадку, коли найдрібніший уламок залишився на верхівці вигнутого каналу, лікар видаляє цю верхівку.

Як уникнути поломки інструменту?

Наявність мікроскопа та якісний рентген дозволяють лікувати канали максимально акуратно. Щоб зменшити ризик поломки інструментів, cтоматологічна клініка “Дент Лайн” у Києві використовує в своєму арсеналі лише високоякісне обладнання.

Якщо під час лікування лікар виявляє, що кореневий канал є занадто викривленим, застосовуються інструменти підвищеної гнучкості. Крім того, є спеціальний лічильник використання інструменту. Це дозволяє своєчасно робити заміну елементів, призначених для лікування каналів, та знижує ризик їх поломок.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Черненька Юлія Олегівна

Черненька Юлія Олегівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Антоненко Андрій Володимирович

Антоненко Андрій Володимирович

Стоматолог-ендодонт
Марусенко Марина Іванівна

Марусенко Марина Іванівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Здоровик Інна Юріївна

Здоровик Інна Юріївна

Завідуюча терапевтичним відділеням, стоматолог-терапевт, ендодонтист