Наскільки важливим є переліковування каналів зуба? Буває, що після відвідування «недорогих» або маловідомих стоматологів у пацієнтів у ротовій порожнині виникає запальний процес…

Після такої невдалої терапії доводиться терміново шукати професійну клініку, де фахівці оперативно проведуть процедуру повторного ендодонтичного лікування. І краще зупинити свій вибір на тій установі, головною метою якої є збереження зуба (навіть якщо інші лікарі пропонують його видалити).

Лікарі-ендодонтисти клініки “Дент Лайн” у Києві з багаторічним досвідом роботи проводять діагностику за допомогою мікроскопа та комп’ютера, складають план лікування. Для процедури використовують інноваційні матеріали та обладнання для тривимірного пломбування каналів, що підвищує ефективність лікування та знижує ризик рецидиву.

У яких випадках треба переліковувати канали зуба?

Якщо лікування попереднього лікаря було неякісним, з’являється висока ймовірність рецидиву запалення зуба. Патогенна мікрофлора швидко переходить за межі кореня на найближчі тканини. Пульпіт прогресує, уражається все більше м’яких тканин, з’являється гранульома або кіста, запалюється верхівка кореня. Це може призвести до руйнування кісткової тканини.

Мета перелікування каналів зуба полягає в абсолютному видаленні інфекції та запобіганні переходу запалення на ясна та кістку. Професійний підхід дозволяє врятувати зуб та мінімізувати подальші ускладнення.

Причини повторного лікування зубного каналу:

 • неправильна техніка обробки зуба, застаріле або непридатне для даних цілей обладнання, помилки при визначенні довжини каналів (це все призводить до утворення порожнин, в яких накопичуються бактерії, що сприяє виникненню інфекції);
 • використання прострочених або неякісних матеріалів, вибір ненадійних способів пломбування призводить до розгерметизації каналів, що полегшує проникнення інфекції та викликає запальні процеси;
 • наявність уламків стоматологічних інструментів після неправильного проходження каналів викликає запалення;
 • ігнорування високоточної рентгенологічної та мікроскопічної діагностики для виявлення додаткових каналів може призвести до неповної обробки від інфекції додаткових відгалужень та, відповідно, запального процесу.

Етапи повторної ендодонтичної процедури:

 • діагностика (роблять точний рентген знімок, комп’ютерну томографію та обстеження із застосуванням мікроскопа для виявлення проблемних областей);
 • знеболення (обирають місцеву анестезію оброблюваної області або седацію для повного комфорту пацієнта);
 • ізоляція зуба (застосовується кофердам, що дозволяє запобігти проникненню інфекції в робочу область);
 • обробка каналів (видаляється старий пломбувальний матеріал, проводиться механічне очищення, вимірюється довжина кореневого каналу за допомогою апекслокатора, а також проводиться медикаментозна обробка для ефективної дезінфекції);
 • пломбування каналів (фахівці застосовують передову 3D-технологію BeeFill з використанням гарячої термопластичної гутаперчі, що забезпечує герметичність та надійне пломбування);
 • відновлення форми зуба (створення анатомічної форми для відновлення жувальної функції або підготовка під коронку).

Як швидко відбувається процедура переліковування каналів зуба?

Якщо пацієнт вчасно схаменувся, запальний процес тільки почався, то достатньо одного візиту до клініки. Якщо запальний процес прогресує, утворилася кіста понад 0,5 см, необхідно кілька відвідувань лікаря (для обробки каналів та встановлення на кілька тижнів ліків, які закриваються тимчасовою пломбою).

При хорошій динаміці надалі проводять лікування та відновлення зуба за встановленим протоколом.

Переліковування зубних каналів неможливе, якщо:

 • зуб розколовся вертикально;
 • природна коронка повністю зруйнована й її не можна відновити;
 • зуби розхитані через запалення пародонту.

Такі ситуації ускладнюють лікування, не дають гарантій, що результат буде довготривалим, тому найраціональніше акуратно видалити рідний зуб і встановити імплант.

Скільки коштує повторне ендодонтичне лікування?

Відразу визначити ціну процедури складно. Все залежить від складності роботи (кількості каналів). Стандартна вартість включає:

 • використання діагностичного мікроскопа;
 • обробку каналів;
 • пломбування;
 • відтворення необхідної форми зуба.

Залежно від запланованих дій до вартості може додатись:

 • робота з каналами, запломбованими раніше цементом або резорцин-формаліновим методом;
 • видалення уламків медичного інструменту після попереднього невдалого лікування;
 • використання тимчасових пломб.

Іноді заздалегідь визначити остаточну ціну переліковування каналів зуба неможливо. Вартість розраховується завжди індивідуально та залежить від складності ситуації.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Антоненко Андрій Володимирович

Антоненко Андрій Володимирович

Стоматолог-ендодонт
Марусенко Марина Іванівна

Марусенко Марина Іванівна

Стоматолог-терапевт, ендодонт
Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Курило Вікторія Юріївна

Курило Вікторія Юріївна

Cтоматолог-ортодонт
Здоровик Інна Юріївна

Здоровик Інна Юріївна

Завідуюча терапевтичним відділеням, стоматолог-терапевт, ендодонтист
Прудіус Євген Миколайович

Прудіус Євген Миколайович

Cтоматолог-ортопед
Здоровик Тарас Васильович

Здоровик Тарас Васильович

Головний лікар стоматологічної клініки Dent Line, лікар-імплантолог та стоматолог-хірург