Чому виникає біль після протезування зубів?

Болючі відчуття можуть спостерігатися в період звикання організму до встановленої конструкції. Але якщо біль тривалий та посилюється, це може бути симптомом запалення.

У разі адаптації треба трохи почекати, в інших випадках слід шукати причини (неправильно підібраний протез або помилка при його виготовленні, неякісне лікування каналів під конструкцією тощо). Щоб не було подальших ускладнень у вигляді пульпіту, пародонтиту, абсцесу, рекомендуємо терміново звернутися по допомогу до стоматологів клініки “Дент Лайн” у Києві. Самолікування тут не допоможе.

Які причини появи болю після встановлення зубного протезу?

Будь-який запальний процес супроводжується набряком, почервонінням, болючими відчуттями. Тим не менш, за окремими симптомами можна визначити причину виникнення запалення. Наприклад:

  • захворювання пародонту найчастіше з’являються через неякісну підготовку зубів до протезування (погано проліковані канали, відсутність професійного чищення, неякісна дезінфекція);
  • утворення проміжків між яснами та конструкцією або, навпаки, сильне прилягання означає неправильний підбір протеза або виготовлення його з помилками (це призводить до накопичення залишків їжі, появи неприємного запаху, болю);
  • алергічна реакція тощо.

Усе перераховане спричинює не лише біль після протезування зубів, але й ускладнення у вигляді карієсу, стоматиту, травми ясен, гострої форми пародонтиту.

Зубний біль після протезування або чим загрожує невилікуваний карієс?

Перед будь-яким протезуванням стоматолог має повністю видалити всі осередки інфекції. Тобто необхідно пролікувати всі каріозні порожнини.

Карієс буває гострим, хронічним, початковим чи глибоким. При глибокому ураженні з’являється біль від холодної чи гарячої їжі, початкова стадія також може підвищити чутливість зубів, якщо карієс виявлено у пришийковій ділянці. Не можна ставити протезувальну конструкцію за наявності каріозної порожнини. Крім того, що це загрожує ускладненнями, зуб згодом слабшає та може просто зламатися під коронкою.

Які ускладнення розвиваються, якщо не лікувати карієс?

Запалення нерва (пульпіт) супроводжується вираженим болем. Він може бути постійним, пульсуючим, може трохи затихати і посилюватися при термічному подразнику або при надкушуванні. Якщо розвивається гнійний процес, біль іноді охоплює зуби, що поряд стоять, і важко зрозуміти його справжню локацію. Розрізняють гострий та хронічний пульпіт.

Періодонтит (запальний процес на верхівці кореня) виникає, якщо не лікувати або погано вилікувати пульпіт. Супроводжується інтенсивним болем при жуванні.

Якщо вчасно не надати стоматологічну допомогу у вищеописаних випадках, може розвинутись періостит – гострий процес між кісткою та окістям з утворенням гною. За такого запалення піднімається температура тіла, виникає загальне нездужання, збільшуються лімфовузли. Такий стан вимагає негайної швидкої допомоги, позаяк загрожує флегмоною, що швидко поширюється.

Пародонтит – хронічне запалення ясен, що супроводжується болем, почервонінням, кровоточивістю, неприємними відчуттями під час жування, появою гною та поганого запаху. Пародонтит часто стає причиною розхитування та навіть втрати зубів. Лікування може включати професійне чищення ротової порожнини, застосування антибіотиків, фізіопроцедури, при необхідності хірургічне втручання.

Але не тільки карієс та його ускладнення викликають зубний біль після протезування. Механічне вплив встановленої конструкції та алергічна реакція можуть призвести до протезного стоматиту, який проявляється почервонінням, свербінням, появою виразок та больових відчуттів.

Якщо порушувати правила догляду за конструкцією, не дотримуватися рекомендацій щодо ретельної гігієни, використання спеціального апарату, який може порекомендувати стоматолог – іригатора (спеціальний пристрій для гігієни ротової порожнини в домашніх умовах, у більшості випадків використовується пацієнтами, які мають коронки та конструкції, особливо на імплантах, носять брекети, або мають ряд показань для запобігання запаленню ясен), то залишки їжі під конструкцією можуть також стати причиною розвитку протезного стоматиту.

Профілактика ускладнень після протезування зубів

Рекомендується обов’язково інформувати лікаря про зубний біль після встановлення протезної конструкції. Тільки фахівець може запропонувати ефективне рішення, щоб швидко позбавити дискомфорту та вилікувати ускладнення, якщо вони виникли, при цьому зберігши встановлену конструкцію.

Не варто економити час та кошти на підготовку ротової порожнини до протезування. Якісно запломбовані канали, відновлені за допомогою сучасних методів опори, вилікувані ясна – це все готує до комфортного носіння протезів.

Ваш лікар стоматолог завжди повинен направити вас на профілактику, санацію перед встановленням протезної конструкції або протеза на імплантах. Часто санація сприймається пацієнтами як непотрібні рекомендації, які не дозволяють заощадити гроші та призводять до додаткових витрат, але якісна гігієна та підготовка ротової порожнини допомагають запобігти низці ускладнень. Поява запального процесу під протезом у більшості випадків призводить до переробки конструкції.

Будь-який біль у зубі під протезом вимагає уваги стоматолога. Після огляду лікар визначає план дій, щоб якнайшвидше вирішити проблему. Своєчасне звернення до спеціаліста клініки “Дент Лайн” у Києві дозволить уникнути хворобливих відчуттів після протезування та продовжить термін служби встановлених конструкцій.

Записатися

Цю послугу надають лікарі

Смірнов Андрій Сергійович

Смірнов Андрій Сергійович

Стоматолог-ортопед, хірург, гнатолог
Федорець Іван Андрійович

Федорець Іван Андрійович

Cтоматолог-хірург, ортопед, гнатолог
Здоровик Тарас Васильович

Здоровик Тарас Васильович

Головний лікар стоматологічної клініки Dent Line, лікар-імплантолог та стоматолог-хірург